Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Какво значи 'автоматично'?
    Автоматично - програма, която смята сама или автоматично - Водещия ги смята по екселска таблица?
    Дали ще бъде да се смятат 'тоя кораб срещу оня кораб' или тези 12 кораба, срещу тези 3 в първата фаза, плюс тези 4 във втората фаза'?
    И - съответно, модела върху колко подробни характеристики ще бъде пресметнат?
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Въоръжение
      главен
      универсален
      зенитен
      торпедно
      ПЛО
      Защита
      пояс
      палуба
      ПТЗ
      Мобилност
      оперативна
      тактическа
      Оборудване
      Размер

      Eto towa predlagam kato harakteristiki, kato w zawisimost ot situaciqta (kогато се смята автоматично) различните пареаметри ще иат различна тежест, примерно при лошо време оборудването ще има по-голяма тежест, при кофти екипаж тежестта му ще намалява. и.т.н.т. Но смятам че мога да го направя доста приемлив, а цените да се изчисляват в наличните в играта ресурси, пак автоматично, времето за строеж също (базовите стойности, допълнителни корективи в зависимост от технологично развитие). Даже мога автоматично да се определят нужните технологични нива (инструменти и оборудване.)

      Comment


        messire Woland написа
        Какво значи 'автоматично'?
        Автоматично - програма, която смята сама или автоматично - Водещия ги смята по екселска таблица?
        Дали ще бъде да се смятат 'тоя кораб срещу оня кораб' или тези 12 кораба, срещу тези 3 в първата фаза, плюс тези 4 във втората фаза'?
        И - съответно, модела върху колко подробни характеристики ще бъде пресметнат?
        Автоматично: воддещият въвежда в таблица характеристиките на корабите, техният брой, и зададеното от играча поведение (примерно5-6 варианта характеризирани с цифра) таблицата изчислява резултата и загубите,.
        Но това ще ми отнеме повечко време в сравнение с направата само на конструктор.

        Comment


          Добре де, а не мислиш ли, че такъв набор от характеристики е по-скоро за тактическа игра, а не за стратегическа? Че форумната игра има строги ограничения, прехвърлянето на които ще я направи сложна и времеемка и няма да има Водещ, който да се справи с 'подкарването' й. И съответно, ще бъде твърде сложна за играчите.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Той сам ги предложи толкова, пък и рри положение че всичко е "автоматизирано" аз не виждам голяма разлика в това дали ще въведе 3 или 5 цифри, разликата е няколко секунди в зависимост колко е бърз в ръцете, даже ако се напна мога да направя подобен и за бронетанкова техника и артилерия, даже там ще е още по-упростен, все пак имат по-малък набор от въоръжение и средства за защита. с авиацията вече не се наемам, та е доста по-сложно за правене а резултатът ще е винаги почти еднакъв.,

            Comment


              Въпросът не е в това, колко е бърз в ръцете. А в съвсем друго.
              Според теб, с какво количество данни трябва да работи човек, за да може да обработва цялостните данни по една форумна игра? И добавянето на дори 'малко' характеристики тук или там е като добавянето на още един порядък към количеството информация за обработка. Не за друго, а защото малко или много, информацията за цялостната картина на играта трябва да е ясна на за човека, който ръководи играта. Това означава, че дори и да не трябва да се помнят точните стойности, трябва да има представа за съотношенията. А и да не забравяме данните от разузнаванията и т.н.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                И защо да помни? че то ще си става "автоматично", и ще си има и рандъм генератор който да внася елемент на шанс. А дори не е необходимо да ги въвежда на ръка, копи пейст от базата данни.

                Comment


                  Явно или аз съм се изразил неясно или ти не искаш да разбереш. Значи - за да управлява играта, Водещия трябва да има поглед върху цялостната й картина. Което значи, че макар и да не трябва да помни всяко число, трябва да има поглед върху съотношенията и общо върху данните на играчите. В немалка степен това е необходимо заради разузнаването, но има и други фактори. Което значи, че всеки коефициент в повече утежнява схемата. А доколкото все пак тук ударението ще е върху икономиката и социалния модел, тези корабни характеристики ми се виждат лукс, който не дава кой знае какво на играта, но с тежестта си може да я направи нереализируема.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Ами и ти явно не искаш да е разбереш. Ако някое разузнаване чак толкова държина конкретен параметър водещият при всички варианти ще трябва да си погледне базата данни.
                    Пък и защо се възмущаваш сега а не когато същият този водещ изложи своето виждане за морските боеве? че том той самият е заложил същото количество характеристики. И най-интересното е че аз предлагам именно СЪКРАЩАВАНЕ на неговата работа. А ти ме упрекваш точно в обратното.

                    Comment


                      Ами, наистина донякъде грешката е моя - аз изложих своя модел, базиран върху тактическата ми игра. Но общо взето наистина ще го опростя значително и ще се откажа от възможността за правене на собствен дизайн на ниво техника. По-точно ще оставя съвсем малка възможност. И ще трябва също така да се откажа от отделните бойни характеристики - наистина няма да остава време инак.
                      Вариантът, който в момента изпробвам е изцяло базиран върху единични коефициенти на силовия потенциал и при него могат да се смятат просто битките независимо дали втях взема участие един или 100 кораба (коефициентите се събират, а повредите - разпределят).
                      Инак и без друго смятането го правя "автоматизирано" - сиреч в екселска таблица.

                      Comment


                        На мен ми се налага да изляза от играта. Събраха ми се твърде много задачи с началото на семестъра и приоритетите ми просто не ми позволяват време и за това, а и комплексността й мина далеч отвъд това, което очаквах и за което мога да отделя време... Така или иначе още нулевия ход не е почнал така че не е страшно.

                        С една дума, Германия е свободна.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Може ли Белгия да окупира Германия?
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            След като администраторът няма да участва ще можем да имаме "секретни" форуми, или?
                            По моя преценка съм обективен.

                            Comment


                              Общо взето съм съгласен с Гоги, с тази уговорка, че според мен торпедата са значително по-ефективни от снарядите и бомбите. И съотношението според мен, при еднакво тегло на БЧ е 1:1,5:2-3. Ама Това си е мое мнение.
                              Ако много се упрости воденето на битките, то не виждам никакъв смисъл да се водят, тъй като ще се премахне възможността на малките държави да се изявят на тактическо ниво-т.е. те няма да имат никакъв шанс.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Съотношението което даваш противоречи на думите ти.
                                А кога ще разберем колко точно ще бъде упростена играта?

                                Comment

                                Working...
                                X