Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Със съжаление трябва да съобщя, че началото на играта ще се позабави още - вчера ми изгоря харда и с него си отиде и де що бях направил по играта. Сега съм в очакване на нов хард - когато го получа (надявам се да е до края на седмицата) ще трябва да започна да възстановявам по спомените си информацията.

    Инак по въпросите: климата няма да има значение за битките (все пак един ходе един месец) - значение ще има сезонът и климатичната зона. И за двете ще има конкретна информация.

    Империал, можете да ми ги изпращате на пощата, като подчертавам - става въпрос за историята на вашето управление и с общи думи -типа на държавното усторйство в страната ви.
    Вчера (преди гадния хард да изгори) бях подхванал и докарал донякъде предисторията, когато ми изпратите вашите версии ще ги съгласувам според нея.

    Comment


      #77
      аууууууу......
      :evil:

      занапред си качвай архиви на най-важните документи на сайта, както парабелум прави...
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #78
        Ами нямам оправдание, да си призная - имам си записвачка и преди два-три месеца си правих архиви, но... забравям. Пък и харда ми не беше толкоз древен, че да предположа подобно събитие. Абе гадост. Но ще ми е за урок, де .

        Comment


          #79
          1.Икономическият потенциал на една провинция зависи ли от нейният размер (брой хексели)?
          2.В резултат на военни действия или някакво друго събитие е ли възможно една провинци да бъде разделена иличаст от нейните хексели да преминат към друга
          3. В резултат на серийно производство ще има ли поевтиняване на продукцията?
          4. Колко ще е широко морето свързващо лявата и дясната част на картата?
          Колко капитал ще имат независимите капиталисти? Защото ще е доста смешно капиталист да разполага със състояние съпоставимо с това на една държава,

          Comment


            #80
            Gaden Gogi написа
            Колко капитал ще имат независимите капиталисти? Защото ще е доста смешно капиталист да разполага със състояние съпоставимо с това на една държава,
            Кое ще му е смешното? Майкрософт и България например. Смешно е наистина, но весело му става на Бил Гейтс, а не на българите.

            А и ако приемем капиталиста само в рамките на една държава, то трябва да споменем, че голяма част (над 2/3) от БВП се генерира от частният сектор, от които поне половината според мен от едрия капитал. Така, че невиждам нищо лошо в това да имам повече пари например от теб.
            Dulce et decorum est pro patria mori

            ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
            СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
            НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
            СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

            Comment


              #81
              То още тогава е имало такива.

              Ще бъдат ли свързани горният и долният край на картата ?
              По моя преценка съм обективен.

              Comment


                #82
                Е по онова време не е имало такива корпорации, ако добре си спомням уроците по макрикономика преди ² Световна Война съотношение между държавен капитал и частен капитал са били чудовищно големи в полза на държавния.

                Севера няма да е свързан с юга доколкото разбрах.
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #83
                  Неонис Неоникс. Чичо Били колкото и да се напне не може да докара доход дори колкото този на България, говоря за сравнение доход-БВП. А ако говорим за собственост...ами съвсем смешно става.
                  Значи по твоите сметки !/3 се генерира от едрия капитал. Ами хубаво, ти ВСИЧКИЯ едър капитал ли смяташ да олицетворяваш :? Но дори при тези сметки капиталист от голяма държава може трудно да докара доход като на малка държава, ДОРИ СЕГА.А тогава не е имало чак толкова мултинационални компании, а именно тази им структура сега им позволява да имат толкова големи доходи.

                  Comment


                    #84
                    Ами доколкото съм разбрал правилно предварителните правила и писанията до момента - да ВСИЧКИЯ едър капитал на ЕДНА от държавите.

                    Но това не толкова важно, нали? Или някой виждат вече своя враг в лицето на капитализма и свободната частна собственост? А какъв ще тогава строят на твоята държава и дали не трябва да помислиш за преименуването й на С..Р например? Шегувам се разбира се, не го приемай като обида!
                    Dulce et decorum est pro patria mori

                    ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                    СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                    НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                    СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                    Comment


                      #85
                      Ще разберете след началото на играта. И не аз се пенявих а ти, аз просто питах водещият. И не, не се страхуваме от капиталистите, в същите тези правила пише че за разлика от ръководителите на държави те са смъртни , но искаме да има някаква идея за релизъм.
                      Плюс това по пътя на логиката ако ти разполагаш с ВСИЧКИЯ частен капитал никой няма да те иска в своята държава. Просто ще си му прекомерно неудобен. Е има и следният вариант: прикотквам те при мен (примерно) ти почваш да се правиш на интересен, аз (примерно) те обвинявам в държавна измяна и ти национализирам капитала, голям кеф. Я да видим дали ще се намери някой дето да възприеме моята идея. Да напълним вестниците с капиталистически некролози :twisted: :twisted:

                      Comment


                        #86
                        Въпрос 38
                        Икономическият потенциал на една провинция зависи ли от нейният размер (брой хексени)?


                        - Не, не е свързан с този показател.



                        Въпрос 39
                        В резултат на военни действия или някакво друго събитие е ли възможно една провинци да бъде разделена или част от нейните хексени да преминат към друга.


                        - Дълго време мислех по този въпрос и въпреки, че по-логично би било да може, реших обратното - сиреч, провинциите са цели и е възможно единствено изцяло да преминават към една или друга страна (а само временно да бъдат заемани отделни хексове от тях - по време на война).
                        Причините за това са, че ако отговорът беше положителен, то трябваше отделните елементи на инфраструктурата да бъдат разполагани в конкретни хексове, което твърде много усложнява нещата. Така че избрах това ниво на абстракция.
                        КОгато някой заеме отделен хекс/хексове от дадена провинция той отнема пропорционална част от нейната инфраструктура - като общата инфраструктура се дели на броя хексове и така се получава ефективната инфраструктура на единица хекс. Да речем, ако в провинцията има 12 хекса то отнемането на един хекс намалява ефективността на провинцията с 8,3%. Превземането на главния хекс на провинцията (това е хекса с означение на град в него) означава превземане на цялата провинция (разбира се, за да се получат пълните й възможности трябва врагът да се изгони от всички хексове).



                        Въпрос 40
                        В резултат на серийно производство ще има ли поевтиняване на продукцията?


                        - Не, такъв тип усложняване няма да присъства в играта. В смисъл, че всяко нещо (освен големите кораби) тъй или инак ще се произвежда "масово". Инак ще има технологии за подобряване на производителната ефективност.


                        Въпрос 41
                        Колко ще е широко морето свързващо лявата и дясната част на картата?


                        - Около 20 хекса, като ще има няколко необитаеми острова, които няма да са под ничий контрол (или образно казано ще са независими).


                        Въпрос 42
                        Колко капитал ще имат независимите капиталисти? Защото ще е доста смешно капиталист да разполага със състояние съпоставимо с това на една държава?


                        - Зависи от конкретната държава. Според типа строй ще се определя и какъв дял от държавната икономика ще е частна. От този дял определена част ще е дребна (не се контролира директно от играч), а останалата - едра. Съответно, играчът в ролята на икономически манипулатор ще контролира определен дял от едрата частна собственост в една държава (но не цялата). Това показва горе-долу колко голяма ще е поначало дадена икономическа империя. Съответно, стартовият капитал на подобен персонаж да речем ще е равен на приблизително половината от този на държава с едан провинция.



                        Въпрос 43
                        Ще бъдат ли свързани горният и долният край на картата?



                        - Не, няма да бъдат свързани - само левия и десния. Ако отговорът беше положителен това би добавило известни проблеми, а и като се има предвид ТР то по въпросното време сериозна комуникация през полюсите не е била осъществима.

                        Comment


                          #87
                          отговори

                          Е, Гоги, май ти избива социализма под капиталистическата боя
                          То така се става социал-революционер май
                          А въпросът със "смъртността" на игровите персонажи седи още от първата форумна игра, но аз тогава реших да наложа вето на този сорт идеи, но тук май ще са съвсем на място.
                          За частния капитал - той може наистина да е нож с две остриета. Обаче, в демократична Франция ще имаме неприкосновеност на частната собственост
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #88
                            Както казах ще разберете какъв съм с началото на играта.
                            А празно море от 20 хекса не е ли прекомерно огромно???? че то все едно картата не е свързана...е освен ако въпросните необитаеми острови не са доста и с разни апетитни ресурси по тях.

                            Comment


                              #89
                              А иначе аз точно големите кораби имах предвид за серийното производство. В действителността след 4-тия кораб цената пада с 10-15% в сравнение с първия.

                              Comment


                                #90
                                Ами ще минеш без тия 15%
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X