Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Главное Управление ЛАГерей" е.
    А за тоталитарните държави - предполагам, че така ще да е. Макар че, сигурно ще е с някакви макро-показатели, а няма да е с конкретни хора. Затова пък, сигурно в тия държави управникът ще може да контролира по-малко неща, отколкото в демократичните. Поне мен тази схема ме устройва - ще се занимавам с повече неща. Стратегията винаги е по-важна от тактически детайли
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Ами, Гоги, аз лично не знам за управление, от което всички да са доволни. Сиреч, ще има, както и навсякъде другаде. Въпросът е какви форми и размери ще има това недоволство, а последното зависи до голяма степен от самата държава и решенията на управника.

      Comment


        Че аз не се оплаквам, просто любопитсвам евентуално какви проблеми би имало дно такова управление..

        Comment


          @Гоги
          Ами зависи. На първо място, в тоталитарните държави се подтискат инициативните хора, главно поради причината, че в тяхно лице управниците виждат заплаха. От друга страна, в тази система се толерира доносничество, а хората, умеещи да хвалят величията се придвижват много бързо нагоре. Което спомага за ниската ефективност на управленските решения.
          Недоволството обикновено се изразява пасивно - хората работят по-лошо и некачествено. Предполагам, някои помнят, а останалите поне са чували популярния преди 10.ноември.1989 г. израз: "Държавата ме лъже, че ми плаща, а аз се правя, че й работя.". Това е една от формите на неосъзната пасивна съпротива. Която доста сваля качеството на БВП.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            :o запознат съм с действителността, но аз имах предвид (и предполагам това се подразбира от темата където питам) как ще стоят нещата в играта, да знам колко да се притеснявам.

            Comment


              Ами така ще стоят - както ги изложи и Воланд . Тоталитарната форма на управление поначало дава известни пердимства, защото при подходящо съчетание от идеология и харизматичен вожд позволява мобилизация на ресурсите на социума. Но този подем обикновено е краткотраен и с времето организацята се усложнява все повече, пораждайки все повече междинни нива, т.е., с времето ефективността на тоталитарната държава пада значително и миналия ентусиазъм се замества с апатия.
              Разбира се, допълнителното подтискане може да влоши нещата, а и неизбежно се унищожават противниците на ежима, а те често са от по инакомислещите (сиреч и по-способните).

              Comment


                Значи първо трябва да бутнем училищата, даже ще има файда защото поне с 40 % ще ми скочи работната сила. Пък предвид че играта ще е кратка (максимум 4 години и малко) това няма да се отрази същественно.

                Comment


                  опит за анализ

                  Ами както си прецениш, Гоги. Само че имай предвид, че с цел симулация много процеси ще бъдат малко ускорени спрямо реалността. И че ако ще управляваш тоталитарно, то това ще е в резултат от някаква полуреволюционна промяна и тя ще се еслучила преди известно време, а не енподсрествено перди началото на играта.

                  Comment


                    Процедурен въпрос: вместо изкуственно да се ускоряват събитиета не е ли по-лесно един ход да е с по-голяма продължителност? примерно 3-6 месеца?

                    Comment


                      Проблем са сраженията. Представяш ли си, колко много събития може да се случат за 3-6 месеца.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        е че? нали сраженията нямаше да са детайлни. so? значи може да ги разглеждаме не като сражения а като кампании, а те точно по толкова продължават.

                        Comment


                          Да, това е основният проблем. Т.е., може да се направи в игра където войните ще се решават напълно абстрактно на базата на национален военен потенциал (т.е., всяка държава има стойност за военен потенциал и стойнстите се сравняват).

                          Comment


                            е точно толкова абстракно не, но съвсем спокойно могат да се задават целите на една кампания, това са точно към 3-6 месеца, пък и с нивото на условност за което говорехме малко трудно ще се получат по-детайлни сражения. Още повече че не еднократно беше споменато че целта на играта е предимно икономико-политическа, а другото е страничен ефект.
                            Хм, имам чувството че интересът почва да замира.

                            Comment


                              Е, не, за 6 месечни ходове точно толкова абстрактно трябва да бъде. Никакви реални команди или оперативни планове не биха могли да съставят.
                              Инак на мен интересите са ми в две области: социално моделиране и военни дейстивя - другото не ме вълнува чак толкова, добавих го, защото имаше подобни желания.

                              Но въпросът, всъщност, е съвсем другаде. Идеята е не да се наподобява дейстивтелността или да се търси реализъм (нещо безсмислено във форумна игра, сопред мен), а напротив, да се подходи откъм обратната страна, сиреч да се оставят единстевно елементите, които имат значение. Та при сегашния модел съм се опитал да спостигна това - т.е., хем да има стратегически решения в областта на политиката и икономиката, хем да има достатъчно детайлни военни действия, така че уменията на играчите наистина да имат значение.
                              Дали съм успял ще се разбере съвсем скоро.

                              Comment


                                Чакаме да видим....без да даваме зор

                                Comment

                                Working...
                                X