'щото недоразумението Кузя и толкова няма да събере, при него 30-тина са с разположените на палубата, при американските от порядъка на 40-50 само в хангарът, Пък и в сравнение с ДеГол и Недоразумението (ака ТАВКР) Нимиц има 4 катапулта и може да вдигне групата си за много по-кратко време, с което мултиплицира разликите в групите.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Бъдещето на самолетоносачите
Collapse
X
-
Gaden Gogi написа'щото недоразумението Кузя и толкова няма да събере, при него 30-тина са с разположените на палубата, при американските от порядъка на 40-50 само в хангарът, Пък и в сравнение с ДеГол и Недоразумението (ака ТАВКР) Нимиц има 4 катапулта и може да вдигне групата си за много по-кратко време, с което мултиплицира разликите в групите.
По въпроса за катапултите - вярно, че има 4, но никога не се ползват едновременно повече от 2. Така, че дали ще мултиплицира или не разликите в групите са в броя самолети, не в скоростта с която се вдигат авиогрупите.Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
-
Dragoon написаКакто казва един познат "Ти кажи какво искаш да ти напиша в интернет и ще ти го напиша." Извинявам се, грешката е моя, японците действително са написали тази глупост. Да ти прави впечатление, че точно на кораб-вертолетоносач за ППО някак си не е точното място да сложиш Иджис?
Пак нормално голям кораб да бъде снабден с добра ПВО система, която включва и радар с активна фазирана решетка FCS-3 и интегрирана ПВО система подобна на американската Aegis. Тоест кораба трявба да осигурява и въздушния чадър на флотилията.
Не разбрах какво точно имаш предвид за палубните авиокрила, но ми стана ясно, че не знаеш колко активни самолетоносача имат в момента САЩ.
Правилният отговор е 11.
Но!
Като изключим USS George Washington, който е на планов ремонт и USS Abraham Lincoln, който е на изпитания след ремонт и не е застъпил бойно дежурство, остават точно девет (9) самолетоносача.
Изброявам ги поименно за да няма грешки:
USS Kitty Hawk
USS Enterprise
USS Nimitz
USS Dwight D. Eisenhower
USS Carl Vinson
USS Theodore Roosevelt
USS John C. Stennis
USS Harry S. Truman
USS Ronald Reagan
Догодина ще свалят от въоръжение USS Kitty Hawk и ще го заменят с USS George H. W. Bush, последният от клас Nimitz. И сега ако провериш колко са активните крила в момента ще видиш, че пасват на бройките самолетоносачи.
Odzava написаПо въпроса за катапултите - вярно, че има 4, но никога не се ползват едновременно повече от 2.Peace Through Strength -- Victory Through Devastation
Comment
-
Odzava написаСпоред монографията за "Кузнецов" авиогрупата му има 50 самолета и въртолета, от които 70% се намират в хангара - 35. Може и друга да е бройката, но тогава или математиката лъже, или монографията.
По въпроса за катапултите - вярно, че има 4, но никога не се ползват едновременно повече от 2. Така, че дали ще мултиплицира или не разликите в групите са в броя самолети, не в скоростта с която се вдигат авиогрупите.
За катапултите ти писаха.
Comment
-
Суперсовременный атомный авианосец, спроектированный американской корпорацией Northrop Grumman, может стать самым дорогостоящим судном в истории американского флота. Его стоимость может превысить изначально запланированные 11 млрд долларов.
Суперсовременный атомный авианосец, спроектированный американской корпорацией Northrop Grumman, может стать самым дорогостоящим судном в истории американского флота. Его стоимость может превысить изначально запланированные 11 млрд долларов.
"Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .
Comment
-
виталий написа... может стать самым дорогостоящим судном в истории американского флота. ...Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
-
Самолетоносачите ще оистанат гръбнака на водещите ВМС в близките десетилетия. Те са не просто военно средство, но инструмент за политическо въздействие във всички точки на света. Примери за това дал бог. Що се отнася до военна та им стойност:
1.Великите сили не се канят да се самоунищожават т.е.авионосните съединения са начин да се налагат над т. нар. "трети свят".
2.Потенциалните противници на "господарите на моретата" не разполагат с необходимите ресурси за да създаването на подобни скъпо струващи системи и залагат на асиметрични средства за противодействие с кото ще се божрят ескортиращите кораби..
3. Строителството на такива съдове е необходимо дори само за да се съхранят и развият най-нови технологии, и разбира се не трябва да се забравя социалния елемент-я си представете как спират да работят военните корабостроителници, колко хора и семействата им остават без хляб!
Comment
-
Възможно е възражение, че постът ми изобщо не е за тази тема, тъй като пуристки погледнато не става дума за самолетоносач. Но пиша тук за да не се разпростираме в множество дребни темичики, макар че лично на мен отдавна би ми се искало да има такава за съвременния японски флот.
Накратко, японците отново очудиха света с влизането в строя на Hyuga , кораб от безпрецедентен клас, helicopter destroyer (DDH), което на български ако не е хеликоптерен разрушител, ще трява да е ескадрен миноносец -хеликоптероносец . Коръбът не изненедва специалистите, които отдавна са следили логиката в развитието на новите военноморски сили на Япония, но например европейски журналисти се шашнаха, че той е по-голям от авионосните кораби например на Великобритания, Италия и Испания.
Интересно е и, че корабът е основан като концепция на американски аналог.
Comment
-
аналогията с концепцията "авионосен крайцер" е повече от ясна... мисля че по точен превод ще бъде "авионосен разрушител"... тъй де съвременните разрушители са различен клас от есминците през втората световна. не виждам предвижда ли се качване на нещо от класа на Ф35, но това не е проблем, когато го имат ще го качат.Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.
Comment
-
Не бързайте да се смеете. Ако проследите развитието на този клас кораби ще видите, че Япония още от 70-те години има кораби с базирани на тях 4-6 хеликоптера. и това е поради факта, че на странатта е забранено да има самолетоносачи. Зада не губят съвсем опита в тази област японците са принудени да измислят подобни хибриди.
А това макар да е DDH си е обикновен въртолетоносач.Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
Comment