Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задълбочен поглед върху коритата

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В момента работя по едно проектче за "Вимпел" във връзка с което правя разни сметки, в момента правя оценка на оръдията, ето малко сметки да кажете какво мислите за резултата:
    16"/50 (40.6 cm) Mark 7--- 9.410976348
    16"/45 (40.6 cm) Mark 6--- 8.869125765
    16"/45 (40.6 cm) Mark IIB, UK--- 8.807883919
    15"/42 (38.1 cm) Mark I ---8.341466453
    14"/45 (35.6 cm) Mark VII ---8.151126087
    38 cm/52 (14.96") SK C/34 ---9.122962132
    28 cm/54.5 (11") SK C/34 ---7.787682835
    46 cm/45 (18.1") Type 94 ---10
    38.1 cm/50 (15") Model 1934, It ---8.887401562
    38 cm/45 (14.96") Model 1935, Fr ---9.067258684
    33 cm/50 (13") Model 1931 ---8.178585306

    това са всички видове оръдия от главния калибър използувани на модерните (ВСВ) линкори
    чакам мнения.
    К

    Comment


      Забравил си италианското 380мм, освен това обясни какви са тези цифри накрая на оръдията
      П.В.

      Comment


        третото от долу на горе какво е :o цифрата е комплексна оценка за оръдието, максимална 10, базира се на маса и начална скорост на снаряда,скорострелност,далекобойност, и бронепробиваемост на 3 дистанции, 10, 20 и 30 хиуляди ярда.
        сметнал съм и за останалите оръдия като за зенитните се отчита и скоростта на насочване.

        Comment


          Искаш да кажеш, че японското е най-добро?Аз мислех, че на Айова ще е най-балансирано!
          П.В.

          Comment


            Е и аз така си мислех ама сметките друго казват, може да е балансирано ама японското го превъзхожда по всички параметри, виж на Бисмарк се е получило добро, а французиоте изостават заради ниската скорострелност, на Шарнхост предвид калибъра даже има много добра оценка (ако и да е последно все пак е близо) и тя се дължи на високата скорострелност.

            Comment


              италианското и 406мм британско също са дръпнати много назад от скорострелността, впрочем за последното Окун дава мнооого голяма бронепробиваемост, чак ще взема да го харесам (оръдието не Окун)

              Comment


                Защо не направиш таблица стари кораби, тъй като на море никой не избира противника си сложи там оръдието на Нелсън, на Нагато, Конго, американските 356/50 и 356/45 и 406/45
                П.В.

                Comment


                  оръдие на Нелсън има, четвъртото, други оръдия може да добавя след време, сега искам да направя свой вариант на Таблицата "най-добър линкор" сомо дето смятам да базирам своята оценка на сметки а не като на американеца (ако и вече да смятам че Айова е най-добрия)

                  Comment


                    ха така

                    Британското 406мм си е добро - висока начална скорост, 797м/сек първо 820м/сек, лек снаряд 929кг, най лек от гамата 406кг., но много добра бронепробиваемост.Проблем са имали с кулите но са го отстранили и с точността.Защо Айова да е най-добрия?
                    П.В.

                    Comment


                      най-добра съвкупност от елементи, въоръжение, зенитно въпръжение, защита скорост, оборудване. аз не го харесвам защото всичко това е постигнато при прекомерно водоизместване а за това е виновно желанието да се минава през панамския канал. иначе при същите технологи и водоизместване би могло да се получи далеч по-мощен кораб, иначе със съвсем малко пипване Гаскон би могъл да бъде идеалния линкор за ВСВ

                      Comment


                        и аз правех такива таблици едно време за линкорите залп, скорострелност, зентно въоръжение, борд, палуба, рубка, барбет, далечина на плавен, скорст, но разбрах, че това не е механичен сбор и че един параметър е по-важен от друг
                        П.В.

                        Comment


                          Въпрос нагледна точка. аз си харесвам методите и смятам че предвид това че са чиста математика без разни умозрителни коефициенти са доста добри.

                          Comment


                            Добре, а какво точно значение има броя оръдия в кула? Или иначе казано, защо някои слагат по две, други по три, а французите че и по четири оръдия в кула? Какви са плюсовете и евентуално минусите?
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              колкото повече оръдия имаш в кула толкова повече оръдия ще има при еднакъв брой кули или ще има по малко кули при еднакъв (или по-голям брой оръдия), значи схемата 4х2 (4 кули по две оръдия) се счита за класическа при нея кулите се балансират по-лесно (защото са симетрични) и управлението на огъня е по-добро (чисто теорритично и при стрелба по повече от една цели което пък е тъпо) много голям недостатък е че относителната маса е много голяма, в смисъл масата от конструкцията на едно оръдие, а най-големият минус е че цитаделата става много дълга, т.е има нужда от повече броня или при едно и също количество броня тя е по тънка, ето ти един пример: цитаделата на Бисматк е дълга 70% от дължината на корпуса, а на коран с 3х3 е от порядъка на 55%, при 2х4 става 50%.
                              3х3: при по-малко кули има едно оръди повече в сравнение с 4х2, недостатък е че кулите се балансират по трудно (ако и средното оръдие да е в диаметрална плоскост до снарядоподемникът не е) освен това средното оръдие се обслужва по-трудно, в стремежа да се намалят габаритите на кулата оръдията се слагат по-близа едно до друго в резултат дулните им газове влияят на снарядирте на съседните оръдия и се получава голяма разсейка, поради тази причина (а не поради стремеж за по-бързо накриване) американците стрелят на полузалпове.
                              четириоръдейните кули, при тях има най-малка маса от конструкцията на едно оръдие, икономисва се от по-късата цитадела, от по-ниския барбет, недостатък на френските кули е че оръдият са по двойки в един механизъм за вертикално насочване, това води до малко разстояние между крайните оръдия и спомената голяма разсейка. британските 4 оръдейни кули са лишени от този недостатък.

                              Comment


                                забрави да добавиш, че британските пък не са полукули разделени от бронирана преграда, а са си цяла кула четворка, която при пряко попадение излиза от строя.При френските оръдията две по две са разделени от бронирана 50-100мм преграда, така че теоретично при попадение да остане здрава поне едната двойка.Разсейката на тройките идва и от друг проблем всички стволове са в една люлка и имат един наводач, едновременно се вдигат, спускат.На по-късните кораби - Шарнхорст, Норт Каролина, Айова вече оръдията са в индивидуални люлки и освен това има монтирани соленоидни закъснители на средната цев за да не се блъскат снарядите в полет и да се повиши точността
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X