Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

  • Amazon
    replied
    Gaden Gogi написа Виж мнение
    М-да, Виктор няма място там, ама явно журналист дето го е правял толкова и разбира и не е чувал за Валиант. асимитричното фока също какъв го чини там? явно някой просто генерира страниц с класации
    Мне, в случаят сайта е много хубав и таргет групата са професионални и любители пилоти. Хвърлете едно око на раздела с тестове - много са хубави и се научават нови неща. Но Голъм е прав - всичко е въпрос на вкус.

    Leave a comment:


  • Gaden Gogi
    replied
    М-да, Виктор няма място там, ама явно журналист дето го е правял толкова и разбира и не е чувал за Валиант. асимитричното фока също какъв го чини там? явно някой просто генерира страниц с класации

    Leave a comment:


  • gollum
    replied
    Единадестте най-грозни самолета строени някога:
    То е ясно, че естетиката е въпрос на вкус (и контекст), но аз не съм съгласен с тази класация. Да речем, "Гоблинът" е много красив, според мен. Или пък британския бомбер на седма позиция. От друга страна, лесно могат ад се съставят двадесет такива класации, всяка съдържаща различни самолети .

    Leave a comment:


  • Amazon
    replied
    Единадестте най-грозни самолета строени някога:

    http://www.boldmethod.com/blog/lists...ft-ever-built/

    Leave a comment:


  • Кухулин
    replied
    bsb написа Виж мнение
    Противоречие не виждам.
    Противоречието в случая не е свързано с теоретичните възможности, а с фактическите обстоятелства. Джапанките влачат кабеляк към външното захранване, а не към бордовото. Разбира се, че съществува теоретична възможност да се смени батерията, стига да са налице необходимите знания, умения и резервни части. Обслужването на ЗУР (да не говорим за модифицирането) не е като да лепиш лаптопи със скоч за пусковата.

    Колкото до самата батерия, днес за пари може да се купи всичко, с всякакви характеристики. Но с подръчни материали едва ли ще се впишеш в необходимата геометрия, все пак ЗУР са много плътно опаковани. Особено преносимите.

    Leave a comment:


  • bsb
    replied
    Кухулин написа Виж мнение
    InternationalLaw написа
    бяха сменяли акумулаторите с такива от лаптопи
    Википедия написа
    бортового источника питания
    Противоречие не виждам. Докато не знаем за какво служи бордовият захранващ източник, не знаем и дали може да се замени. Моето предположение е, че големият ток е необходим за бързото развъртане на жироскопите, а след това, за работата на електрониката и актуаторите, не е нужен. В такъв случай, поне теоретично, е възможно първоначално да се осигури ток от външен източник, а по време на полет да се ползва сменена батерия в самата ракета.

    Leave a comment:


  • StrEagle
    replied

    Leave a comment:


  • Кухулин
    replied
    InternationalLaw написа Виж мнение
    бяха сменяли акумулаторите с такива от лаптопи
    Википедия написа
    бортового источника питания

    Leave a comment:


  • SkyShadow
    replied
    Мхм, ами щом от 2001ва насам няма един потвърден пуск на стингер в афган..

    Leave a comment:


  • InternationalLaw
    replied
    В Сирия талибаните бяха сменяли акумулаторите с такива от лаптопи, сега се сетих... на някакви Стрели и се кълняха, че бачкат имаше и тестове. Ама можеи за друго да говорите, не ги разбирам много.



    стъпка по стъпка

    Last edited by InternationalLaw; 24-03-2016, 20:01.

    Leave a comment:


  • Кухулин
    replied
    bsb написа Виж мнение
    Или други възли и агрегати имат ограничен срок на годност?
    Ампульная батарея

    Leave a comment:


  • bsb
    replied
    За какъв срок на годност на ракетите става дума? От време на време попадам на такова нещо. Да не би да е на контейнера с газ, който служи за охлаждане на инфрачервения приемник? В Уикипедия пише "To fire the missile, a BCU (Battery Coolant Unit) is inserted into the handguard. This shoots a stream of argon gas into the system, as well as a chemical energy charge that enables the acquisition indicators and missile to get power. The batteries are somewhat sensitive to abuse, with a limited amount of gas. Over time, and without proper maintenance, they can become unserviceable." И двете ми се струват лесно заменими при необходимост от импровизация.
    Или други възли и агрегати имат ограничен срок на годност?

    Leave a comment:


  • SkyShadow
    replied
    "На талибаните им се намира тук там все още някой стингър"
    Стингърите вече са с отдавна изтекъл срок на годност, по вероятно да имат я нещо пакистанско и/или китайско в ограничени количества.
    "само отчаяни биха летели със самолет с перка над Афганистан"
    Ми те хеликоптерите май имаха витла, само рибите имат перки

    "Глупости на търкалета. Идеалният самолет за тренировка на ПВО, състоящо се от картечници, за 23-мм оръдия вече е твърде мизерна цел..."

    Мхм, то по тая твойта логика бойните хеликоптери трябваше да падат като круши ..
    Става въпрос за два броя доста модернизирани OV-10 ясно е, че няма да го съживяват или да произвеждат нови.
    Тук заигравката е, че на SOCOM им се иска за в бъдеще да имат леки витлови машини за това с използването на OV-10 сега искат да докажат концепцията.

    "И такъв ще си остане това недоразумение "

    А тва що така. Тоя самолет не е бил мислен никога за боен сигурно си чел брошури.

    Leave a comment:


  • SkyShadow
    replied

    Leave a comment:


  • Amazon
    replied
    кало написа Виж мнение
    И такъв ще си остане това недоразумение .
    И на мен този самолет ми изглежда като отговор на въпрос който никой не е задавал.

    Leave a comment:

Working...
X