Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Така, така, те сащианците са свикнали да ядат бой, и това ще го преживеят

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Така, така, те сащианците са свикнали да ядат бой, и това ще го преживеят
      Тука говорим за сравнения на самолет със себеподобните му.

      Ако имаш тяхната система и управление за водене на въздушна война, тогава няма голямо значение с какъв точно еф си.

      Comment


        Интересно ми е с кого ще го сравниш. С упадъчните рафали и грипени, или с вундервафлата Су-35? Ако е първото, с интерес ще прочета мнението ти. Ако е второто, по-скоро ще се въздържа

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Интересно ми е с кого ще го сравниш. С упадъчните рафали и грипени, или с вундервафлата Су-35? Ако е първото, с интерес ще прочета мнението ти. Ако е второто, по-скоро ще се въздържа
          Какво да му сравняваме?

          В стелт-конфигурация, ако няма външно управление и целеуказване, ще разчита на собствен радар и малко к-во ракети. Да, старите изтребители може и да им излъже СПО-та, ама новите - забрави. И не само това, във всеки един от тях има много сериозна станция за РЕБ, плюс система за самозащита. Като добавим и значителното к-во ракети за далечен бой, имащи АРЛГСН, че някои от тях имат и такива с ИК, че и съответните ОЛС - Рафал, Су-30 и 35, примерно, работата ще стане много дебела...

          А пък да търси близкия бой с оръдие, малко или никакви ракети и ниска маневреност, силно ме съмнява.

          п.с. Су-35 не е вундервафе, както и всички останали самолети, в т.ч. и Ф-35.

          Comment


            Super_Hornet написа Виж мнение
            В стелт-конфигурация, ако няма външно управление и целеуказване, ще разчита на собствен радар и малко к-во ракети.
            Плюс най-добрата оптика на планетата, плюс нелошо РТР. Но пиниза е, че външното управление няма къде да се дене дори и в стелт конфигурация.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Плюс най-добрата оптика на планетата, плюс нелошо РТР. Но пиниза е, че външното управление няма къде да се дене дори и в стелт конфигурация.
              В смисъл?

              Comment


                Super_Hornet написа Виж мнение
                Като добавим и значителното к-во ракети за далечен бой, имащи АРЛГСН, че някои от тях имат и такива с ИК, че и съответните ОЛС - Рафал, Су-30 и 35, примерно, работата ще стане много дебела...
                Само че процентът шанс да видят Ф-35 на дистанция "Х" километра и да стрелят, е по-малък от процента Ф-35 да ги види първи. И да стреля той.

                Comment


                  Super_Hornet написа Виж мнение
                  В смисъл?
                  В смисъл, че сам може да решава задачи.

                  Comment


                    Сун Дзъ написа Виж мнение
                    Само че процентът шанс да видят Ф-35 на дистанция "Х" километра и да стрелят, е по-малък от процента Ф-35 да ги види първи. И да стреля той.
                    Запознай се с данните на радарите за новите версии на Ф-15, Супер Хорнет, Рафал, Еврофайтър, Су-30/35. Може да добавиш и системи им за самозащита, РЕБ и сие. Апропо, ЕОП на самолет, който осъществява пуск на ракета, обикновено нараства на порядък, на стелт-самолетите - още повече.

                    Comment


                      Сун Дзъ написа Виж мнение
                      В смисъл, че сам може да решава задачи.
                      Кой тФа?

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        В смисъл?
                        Освен пасивното приемане на данни, съществува и такова нещо: Multifunction Advanced Data Link

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Освен пасивното приемане на данни, съществува и такова нещо: Multifunction Advanced Data Link
                          Да, наследник на Линк-16, който трябва да предостави далеч по-големи възможности за работа в "мрежа". Напълно резонно за новото поколение самолети, все пак това е едно от изискванията към тях.

                          Comment


                            Super_Hornet написа Виж мнение
                            Швейцарците ги интересуват две неща - цената и офсета, или нещо такова по тая линия. Нали бяха изкарали по стария конкурс доклад - да, Грипен е най-слаб като ТТХ, но и най-евтин, а и швеците предлагаха разни участия и интеграция.
                            Абе най-слаб не помня да са казали. Казаха че е "достатъчен" за това за което ще го ползват. Но оттогава тените изисквания към Gripen-E нарастнаха многократно, доработките които поискаха бяха една педя дълъг списък и цената си удари там не помня колко...3.5 милиарда мисля. А 35-цата тогава струваше колкото T-Fighter.


                            Super_Hornet написа Виж мнение
                            п.с. Ф-35 не знам поради каква причина го величаеш толкова, но в редица аспекти, има бая самолети от "по-старото" поколение, дето ще му скъсат шортите...
                            Не го величая. Даже ти тогава май още не пишеше тук, но бях(и до някъде все още съм, но в далеч по-малка степен) противник на програмата в този и вид.
                            Освен това няма нито един самолет от "по-старото" поколение, които да има дори хипотетични предимства пред F-35А и Б. Донякъде нещата са спорни между твоят ник и Ф-35С, даже тук цяла тема развихме за Ф-18E/F срещу 35-цата, но накрая поне аз стигнах до извода че 35 дава далеч повече тактически възможности.

                            Super_Hornet написа
                            В стелт-конфигурация, ако няма външно управление и целеуказване, ще разчита на собствен радар и малко к-во ракети. Да, старите изтребители може и да им излъже СПО-та, ама новите - забрави. И не само това, във всеки един от тях има много сериозна станция за РЕБ, плюс система за самозащита. Като добавим и значителното к-во ракети за далечен бой, имащи АРЛГСН, че някои от тях имат и такива с ИК, че и съответните ОЛС - Рафал, Су-30 и 35, примерно, работата ще стане много дебела...
                            Всички тези неща ги има и при Ф-35 с добавка ниска забележимост и по-добри сензори. А ОЛС има и Ф-35. Както и системата на Ф-22 за определяне на цел пасивно. И още чукорнайсе други системи които им знам само буквичките. Грипен-Е донякъде се доближава като електроника, но все пак е лек изтребител а Ф-35 среден-тежък.

                            Super_Hornet написа
                            А пък да търси близкия бой с оръдие, малко или никакви ракети и ниска маневреност, силно ме съмнява
                            Това с ниската маневреност имаш ли някакви нови данни? Защото ниската маневреност на F-35 не е технологична особеност а плод на колективната фантазия на интернет авиофенове. Особено се ширеше във ф 16 нет. Тестовете обаче показаха точно обратното. Дори по вертикала ще е по-маневрен от Ф-15 и Ф-16. Та за това питам дали има някакви нови данни?
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Абе най-слаб не помня да са казали. Казаха че е "достатъчен" за това за което ще го ползват. Но оттогава тените изисквания към Gripen-E нарастнаха многократно, доработките които поискаха бяха една педя дълъг списък и цената си удари там не помня колко...3.5 милиарда мисля. А 35-цата тогава струваше колкото T-Fighter.



                              Не го величая. Даже ти тогава май още не пишеше тук, но бях(и до някъде все още съм, но в далеч по-малка степен) противник на програмата в този и вид.
                              Освен това няма нито един самолет от "по-старото" поколение, които да има дори хипотетични предимства пред F-35А и Б. Донякъде нещата са спорни между твоят ник и Ф-35С, даже тук цяла тема развихме за Ф-18E/F срещу 35-цата, но накрая поне аз стигнах до извода че 35 дава далеч повече тактически възможности.
                              Правилно, имат много реални предимства... И не е само до никчето ми, макар че и то е сред най-добрите в днешно време.

                              Относно Грифона, аз не казвам, че НЕ става, а че е най-слаб от трите предложени самолета в конкурса, но ако си спомням правилно, също и с най-ниската цена. Не знам швейцарците, защо не погледнат сериозен именно към Супер Хорнет, все пак притежават по-старата версия на стършела.

                              Comment


                                Super_Hornet написа Виж мнение
                                Апропо, ЕОП на самолет, който осъществява пуск на ракета, обикновено нараства на порядък, на стелт-самолетите - още повече.
                                И какъв е шанса пускът да е в такъв ракурс, че "жертвата" да го засече с радара си ? Да ти кажа - малък.

                                Comment

                                Working...
                                X