Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Като заговорихме за дистанционно разминиране, някой наясно ли е с туй нещо, което за капак си е българско. Що е, какво е, каква му е идеята?



    M1985 В Болгарии их тоже строили, оказывается!! Их - это системы дистанционного разминирования. Правда,я не очень понял, по какому принципу должна была работать эта машина. Но, к делу: На шасси МТ-ЛБ ( машины уникальной, кстати. По числу всяких поделок не ее базе только с М113 можно сравнить, и то,…


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Някой може ли да сподели каква е вероятността екипажа на танк да оцелее след пробив на кумулативен заряд в корпуса? До колкото знам съвременните танкове са със самостоятелни и изолирани работни места. Та ако струята не пробие конкретната позиция на члена на екипажа, това че е в изолирано работно място ще го спаси ли? Освен ако не детонира боекомплекта естествено.

      Comment


        Танкът беше спрял и го удариха в най-слабо защитената проекция - в борда отзад. Нямаше екрани, нямаше динамична защита, за АЗ хептен.
        аха, но човекът питаше какво би се случило, ако вместо това имаше "модерен танк" (каквото и да вкарва в това понятие), т.е. с АЗ, ДЗ и прочее.

        Comment


          Angelmr написа Виж мнение
          Някой може ли да сподели каква е вероятността екипажа на танк да оцелее след пробив на кумулативен заряд в корпуса? До колкото знам съвременните танкове са със самостоятелни и изолирани работни места. Та ако струята не пробие конкретната позиция на члена на екипажа, това че е в изолирано работно място ще го спаси ли? Освен ако не детонира боекомплекта естествено.

          Ако струята не засегне човек или важен уред/механизъм от управлението на танка, то и той, и екипажът му си оцеляват съвсем и напълно. Особено, ако танкът е с противоосколъчен подбой (слой върху вътрешната страна на отделението, чиято цел е да задържа вторичните осколки от бронята при пробиването й от кумулативна струя/кинетичен боеприпас.)


          Иначе - макар и от хипотетиката да няма смисъл - ако танкът на снимката беше например с ДЗ на бордовете плюс Щора - щяха да получат предупреждение за обстрел, да маневрират, като е много вероятно при попадение ДЗ да отслаби значително кумулативната струя на ракетата или дори да я спре. Разбира се - супер оръжия и супер защита няма - ако се получи такова попадение в който и да е съвременен танк, резултатът ще е същият.

          Comment


            И не мога да се сдържа да не пусна един коментар от руски форум по темата с взривения танк - "Даже АТ-АТ такого не переживет, что и показал Л. Скайвокер даже несмотря на его огромное везение и подыгрывание сцеристов"

            Comment


              кало написа Виж мнение
              ако танкът на снимката беше например с ДЗ на бордовете плюс Щора - щяха да получат предупреждение за обстрел
              По какъв начин?

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                По какъв начин?
                Ако ПТУР е с лазерно насочване, разбира се. Мда, на видеото не е такъв. Но ако бяха с Щора, при така обърнат купол, пак ракетата нямаше да долети до танка.

                Comment


                  Този клип на балансер (където кало съм го виждал) га разобличават като нагласистика.

                  Comment


                    кало написа Виж мнение
                    Но ако бяха с Щора, при така обърнат купол, пак ракетата нямаше да долети до танка.
                    Не разбирам какво имаш предвид.

                    Comment


                      Click image for larger version

Name:	VS_TANK_LEOPARD_2A5_REVIEW_076.JPG
Views:	1
Size:	130.6 КБ
ID:	532292

                      За какво служат наредените тръби отпред на купола, също и какво пази разгърнатата броня?

                      Comment


                        STROSS, това е моделче (макар и доста подробна, а и предполагам, че може да се движи само (сигурно има моторче)), играчка. Тръбите не знам какво трябва да са (на снимка на реален "Лео-2" не съм ги виждал), а другото част от добавената броня към купола (естествено, когато си е закрепена не би трябвало да стърчи ).

                        Comment


                          Въй, верно, че е моделче

                          Но ето снимки на (истински) Леопард 2 с тези неща от пред.
                          Click image for larger version

Name:	Leopard2_1024px.jpg
Views:	1
Size:	208.1 КБ
ID:	532293
                          Click image for larger version

Name:	Kampfpanzer-Leopard-2-729x486-5543fa79f851d556.jpg
Views:	1
Size:	183.9 КБ
ID:	532294

                          Comment


                            Аха, не бях попадал на тях - очевидно, някакви гранатометчета. За димни или някакви осколъчни гранати вероятно.

                            Comment


                              Още малко от комшийския Алтай



                              Не разбирам какво имаш предвид.
                              Има там едни прожектори, дето при наблюдавания тип насочване на видеото, почти 100%-тно го сриват.

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                Има там едни прожектори, дето при наблюдавания тип насочване на видеото, почти 100%-тно го сриват.
                                Не знам. На теория е възможно, на практика ми се струва доста затруднително. Например ако светят постоянно в диапазона на ракетния фар, пусковата може да има проблеми със съпровождането. Но пък в тази ситуация защо изобщо ще се стреля... но да, при алахакбаровците може да мине.

                                Comment

                                Working...
                                X