Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали Калашников дупчи релси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Nick написа Виж мнение
    Известно ми е това за "релсата". По-точно би било "профилна стомана", която в справочниците е означена като I-beam (I) или wide-flange I-beam (W) в зависимост от съотношението на фланците към стеблото. Е, поне в тези, с които работя тук, не знам как е в българските каталози.

    Така че имам понятие що е релса, стрелял съм по тях, някои се пробиват, някои не - и какво? Нищо, дейност единствено за забавление. Не се сещам какви полезни изводи могат да се извлекат от този експеримент.
    Ник, забележката не беше към теб/още по-малко към познанията ти по технология на материалите/, а по-скоро реакция на есхумирането на темата и опит да се обобщи причината за възникването и.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Grandpa написа Виж мнение
      Хич не го вярвам, че с нормален боеприпас 7.62х39 ще пробие стандартна железопътна релса. Релса от някаква теснолинейка, миньорска вагонетка или някаква друга заводска линия и/или специализиран боеприпас - според зависи.
      А колкото до БТР, БМП, и т.н. леко бронирани машини - в Плевеската ШЗО като ни запознаваха със САУ-то в час по техника, ни показваха по 1-2 вдлъбнатини накъде на стоманените плоскости с обяснението, че това е от качествения контрол - били от "винтовка" (предполагам 7.62х54) и плоскостите задължително трябвало да минат тоя тест...
      И аз съм ги виждал тези вдлъбнатини - има ги по МТЛБ-тата на капаците на някой от люковете. Обясняваха, че е тествано с картечница, но предполагам са имали в предвид патрона а не оръжието. Предполагам, че както ти казваш са имали стенд с "дълга" цев и 7.62х54 патрон за тестване на хоризонтални очастъци по бронята.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Малко хумор по темата:
        Сегодня я видел как стреляет Калаш

        ТЕМА СПОРА: попадешь, или нет, в рельс, очередью, с пяти метров пятью патронами из АКС-74.
        СМЫСЛ СПОРА: при стрельбе очередями изделие уводится слева-направо и снизу-вверх. Истец утверждает, что с пяти метров, как минимум, три пули попадут в вышеозначенную цель. Оппонирующая сторона утверждает, что (даже) у хорошего стрелка ТОЛЬКО ДВЕ пули попадут.При этом оппонирующая сторна ссылается на какие-то секретные наставления по стрельбе ( вероятно еще НПС-48).
        МАТЕРИАЛЬНАЯ ЧАСТЬ: автомат Калашникова калибра 5,45 с разболтанным откидным прикладом и заботливо перетянутым синей изолентой полуразмахраченным ремнем. Дульный тормоз-компенсатор на автомате отсутсвует в связи с утверждением истца, что все это хуйня и он, истец, лучше баллистиков знает как стреляет КАЛАШ.
        УСЛОВИЯ СТРЕЛЬБЫ: Стрельба стоя. Очередью. Патроны - 5,45 ПС.Расстояние до мишени - неподвижная, защемленная с одного конца, чугунная, двутавровая балка (рельс) - 5 метров ( в оригинале 5 шагов истца).
        СОСТОЯНИЕ СТОРОН: на удивление трезвое.
        ИСТЕЦ: стрелок в звании полковника.
        ОТВЕТЧИК: злорадствующий подполковник.
        СЕКУНДАНТ: беспристрастный капитан (я).
        РЕЗУЛЬТАТ СПОРА: При произведении очереди в вертикально стоящую... э-ээ-э... рельсу, определено ОДНО попадание из пяти штатных патронов ПС 5,45. В результате попадания (далее из предворительного разбирательства): ... "В СВЯЗИ С МАЛЫМ РАССТОЯНИЕМ ДО МИШЕНИ СТАЛЬНОЙ СЕРДЕЧНИК ПРОНЗИЛ НАВЫЛЕТ ОНУЮ, А ОМЕДНЕННАЯ ОБОЛОЧКА ОТРЕКОШЕТИРОВАВ ОТ ДВУТАВРА НАНЕСЛА СТРЕЛКУ РАНУ ВЫРАЗИВШУЮСЯ В РАЗДРОБЛЕНИИ ПРАВОГО ЯИЧКА И РВАНОЙ ТРАВМЕ МОШОНКИ..."
        ИЗ ДОКЛАДА КОМАНДОВАНИЮ НАЧАЛЬНИКА МЕДИЦИНСКОГО ОТДЕЛА ОКРУГА: "...в результате первичных мероприятий угрозы для жизни полковника N-ского нет. Жизнено важные органы не пострадали..."


        От тук -> http://www.bigler.ru/forum_vb/showthread.php?t=15254
        ПП. Подчертаването мое.

        Comment


          КАЛАШНИКОВ

          КОЛЕГИ АЗ СИ МИСЛЯ ЧЕ КАЛАШНИКОВ ЩЕ ПРОБИЕ И БРОНЯТА НА ТАНК

          Comment


            Вечният спор.

            Comment


              Релси за пердета ги дупчи от секакво положение !
              "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

              Comment


                Да ви кажа през целият си съзнателен живот баща ми ми е казвал че АК47 пробива релса от 2КМ.. Колкото и да ми се струваше невероятно както знаете едно лъжливо твърдение колкото повече се повтаря толкова то се самоутвърждава. И някак си свикнах с мисълта че АК47 е съвършенното оръжие. Както и СВД е върховната снайперова винтовка. Но напоследък се ровя доста в подобни теми и форуми и виждам че нещата са малко по-различни.
                Загива само онзи който се е примирил с поражението !
                Ханс Улрих Рудел

                Comment


                  Nick написа Виж мнение
                  Куршумът не е напълно стабилизиран през първите няколко десетки метра (прецесията не е напълно установена), което води до различна пробиваемост; не че има повече енергия на 100 м, отколкото на 2 м от цевта...
                  Nick написа Виж мнение
                  Стабилизирането изисква време, както и всички физични преходни процеси. Стабилизирането става при прехода от вътрешна към външна балистика, когато характерът на силите и техните вектори се сменят. Прецесията се установява като равновесен процес между аеродинамичните сили и жироскопичния момент на ротационното тяло. Причина за прецесията са неизбежните асиметрии, а периодът на колебанията се обуславя от разликата между аеродинамичния център на съпротивление и центъра на масата на куршума. Това е напълно нормален и неизбежен преход, по-ясно изразен при дългите куршуми.

                  ПП. Спиралата, за която пишеш, е траекторията, описвана от някаква точка на повърхността на куршума (обикновено се взема върха му) във времето и пространството в резултат на прецесионното движение на куршума.
                  StrEagle написа Виж мнение
                  Case closed
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Забавените кадри са винаги много интересни. Бях се вторачил в колебанията на цевта и не забелязах веднага куршума, който действително се вижда как прецесира!
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                      Comment


                        Е, да де , ама какъв калибър прави тоя "хрен"
                        ?

                        Comment


                          Todor Pavlov написа Виж мнение
                          Е, да де , ама какъв калибър прави тоя "хрен"
                          ?
                          В коментарите, под видеото в youtube, стрелящият пише - с КО 91/30М - ловна "трилинейка", дистанция 20 метра. Значи с бронебойно-запалителен 7,62х54R
                          Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                          Comment


                            Todor Pavlov написа Виж мнение
                            Е, да де , ама какъв калибър прави тоя "хрен"
                            ?
                            Така като го гледам отвора, по-мяза на 7.62. Под 5.45 има ли бронебойно-запалителни?
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Релсата от видеото не беше закрепена неподвижно и така, както отскочи, се изгуби част от силата на куршума.
                              "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                              Comment


                                Sea Dog написа Виж мнение
                                В коментарите, под видеото в youtube, стрелящият пише - с КО 91/30М - ловна "трилинейка", дистанция 20 метра. Значи с бронебойно-запалителен 7,62х54R
                                Значи няма нищо общо с Калашников. Правилното е "Мосин с бронебоен куршум дупчи релса". Калашников не я дупчи.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X