Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново лично огнестрелно оръжие в БА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    По добро от АК-то няма, а и това немското оръжие ще бъде само за 68 бригада специални сили, защото на тях им трябват такива компактни оръжия. Иначе за кашимерията и останалите род войски мисля че това оръжие не върши работа и няма да го приемат на въоръжение.

    Хайде отдели малко повече време на правописа и изразните си средства, след което се замисли дали имаш някаква основа за подобни категорични заключения.
    gollum
    Last edited by gollum; 23-06-2008, 21:37.
    Българската Армия е в сърцата ни.
    http://vbox7.com/play:eb638c1e
    http://vbox7.com/play:f18d542d

    Comment


      #47
      Nick, ако си купил SLR-а от Щатите, моля сподели какво е качеството на метала от който е направен, защото мои приятели си купиха SLR-и от България и качеството им е отвратително /не говоря за точността - тя пък е безобразна - при групираност 100мм на 100м се считаш за късметлия/. Та значи предлаганите тук SLR-и като издръжливост /пък и точност/ изобщо не мога да сравня с бойните АК /поне аз имам отлични впечатления от тях/

      Comment


        #48
        Да, купен е в САЩ, естествено. Нивото на външната обработка е под това на военните образци, поне не може да се сравнява с моя АКС в казармата. Но това не значи по-ниско качество като цяло. Аз съм доволен от SLR, а кой знае каква групираност не очаквам от него. Най-добрата ми група от 5 изстрела засега е 60 мм с патрони на Климовск. С други патрони винаги има по един извън сравнително добрата група, който да вдигне размера. Естествено, стрелбата е от възглавници и с оптика, ПОСП - иначе не мога да кажа откъде е разсейването, от слабото ми зрение или от оръжието. Имам няколко СКСа и противно на разпространеното мнение, че СКС е "много по-точен от АК", засега не съм постигнал по-добра група с тях. По-всяка вероятност причината е в отличния спусък на АК, докато при СКС спусъкът е просто ужасен, независимо от модела (имам руски, румънски и югославски).

        За издръжливостта му не мога да съдя. Оръжието стреля само на единична стрелба и не съм го пресилвал особено; обикновено една сесия на стрелбището е 100-200 патрона с почивки. За повече обикновено нямам време, защото отивам с няколко оръжия и на всяко трябва да му се отдели съответното внимание.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #49
          Като премахнат визите за САЩ идваме да стреляме.

          Comment


            #50
            60мм - радвай се това е почти като при СВД. Иначе от по-старите SLR-93 не съм чувал никакви оплаквания , докато по-новите 95-ци проявяват дефекти /колкото по-нов - толкова по-кофти при това/. Ако някой от Арсенал чете да не се обижда , обаче е така - побитости по метала след 1-2 хил. изтрела /при бойните АК такива няма след десетки хиляди изтрели/.

            Comment


              #51
              uzi71 написа Виж мнение
              60мм - радвай се това е почти като при СВД...
              Това се получи само с една партида на Климовск. След това съм стрелял с какви ли не други, вкл. южноафрикански, югославски и български - не би, 100 мм на 100 м е средната група. С Wolf (Тула) е дори по-зле.

              Но на кого му е нужна по-добра група? Ако точността беше фактор, защо тогава има данни за 100,000 изстрела на жертва в Ирак? Старата статистика беше за 30,000 изстрела/жертва във Виетнам.

              AYB написа Виж мнение
              Като премахнат визите за САЩ идваме да стреляме.
              Идвай! Само че сигурно ще поискаш нещо по-екзотично, като това долу, например:



              или това:

              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #52
                Е SLR си е ловна карабина, а не снайпер така че групираността не е най важното му качество - много по-важен е точния първи изтрел което при него си е ОК. Моите претенции са към издръжливостта на по-новите оръжия, а не е лошо Арсенал да пресмислят гаранционната си политика защото мой познат ги съди за да му подменят новия SLR със сцепен /при изтрел/ патронник.

                Comment


                  #53
                  АК е направо снайперско оръжие в сравнение с Mini-14. Не ми е ясно как това недоразумение се продава, след няколко изстрела групираността му е като на гладкоцевна пушка. Пробвал съм както 5,56 мм, така и варианта Mini-30 в 7,62х39.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #54
                    кало написа
                    Магазинът на М16/М4 не е особено по-къс от АК-магазин. При легнало положение обаче, именно при М16/М4 главата на стрелеца ще е с няколко сантиметра по-високо от главата на стрелеца с АК, просто защото мерните припори са разположени по-високо.
                    Измервал ли си го или просто така ти се струва?

                    Nick написа
                    АК е направо снайперско оръжие в сравнение с Mini-14. Не ми е ясно как това недоразумение се продава, след няколко изстрела групираността му е като на гладкоцевна пушка. Пробвал съм както 5,56 мм, така и варианта Mini-30 в 7,62х39.
                    Mini-14/30 не е ли така да се каже "задължително за реднека", както Св. Патрик за ирландците?
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #55
                      Nick написа Виж мнение
                      АК е направо снайперско оръжие в сравнение с Mini-14. Не ми е ясно как това недоразумение се продава, след няколко изстрела групираността му е като на гладкоцевна пушка. Пробвал съм както 5,56 мм, така и варианта Mini-30 в 7,62х39.
                      Това нещо съм го виждал само на снимки и ми изглежда симпатично. Толкова ли е зле в действителност?

                      Comment


                        #56
                        Това за връзката Mini-14 - redneck е доста вярно. Поне в Оклахома почти всеки имаше освен задължителния "Ремчестър" и една Мини - да стреля по койоти, лалугери, земни катерици и други critters.

                        Пушката е симпатична, но бях силно разочарован от стрелбата с нея. Казват, че имало единични екземпляри, които давали много добра стрелба - поне според собствениците им. Обаче аз не останах доволен от тези, които прострелях. Затова вместо Mini-14 си купих български SLR... носталгия, мили деца. Но аз по принцип почти нямам съвременни оръжия, другаде ми е тръпката.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #57
                          Nick написа Виж мнение
                          Кало, всеки има право на мнение, естествено. Обаче те съветвам за в бъдеще да си филтрираш лексиката, давайки дефиниции по мой адрес. На това отгоре не си и разбрал за какво говоря, а именно, че е добре да се пише за това, за което имаме реални познания.

                          първо - извинявай, писах прибързано.

                          Второ - Динайн, как да кажа - мерил съм ги, за разлика от Ник нямам оръжейна колекция, нямам никакво оръжие даже, но пък имам еърсофт реплики, които са 1:1 с реалните. Разликата във височината на оръжието с 30-патронен пълнител е под два сантиметра.

                          Comment


                            #58
                            Хм, колко точни са репликите не мога да коментирам. Но не стана ясно в чия полза е разликата във височината - казваш че М-16 е по-висок от АК-47 (с пълнители)?

                            Височина 30-патронен пълнител за М-16 = 17.78 см
                            Височина 30-патронен пълнител за АК-47, обикновен - 22.71 см, "вафла" - 23.29 см

                            Last edited by Dinain; 24-06-2008, 12:29.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #59
                              репликите са точни до милиметър и почти до грам.

                              пълнителят на АК е по-дълъг с под два сантиметра, но при прицелване с М4 главата е по-високо, както вече посочих - заради мерните прибори. едва ли обаче това е от някакво значение.

                              Comment


                                #60
                                Точно пък с М4, който е flat top?! Според мен е точно обратното, но точно това разстояние (височина на оръжие) не го намирам в момента. Може би Ник ще има някакъв подробен справочник.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X