Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново лично огнестрелно оръжие в БА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    [QUOTE=akvadum;348863]СКС отдавна си е изпял песента освен за в музея....

    Според мен СКС е напълно подходящ за парадни и подобни показни цели...Мен лично ме смущаваше(сигурно и сега е така)отношението /безхаберието по времето в което бях на служба в гвардията,а иначе аз намирам Скс-а за красива(освен удобна)карабина .Не виждам какво може да я замени в ролята на парадно оръжие в БГ.
    А за заредените карабини на пост пред Белия дом-явно вече доста ги тресе параноята...някъде около 2002-3г бях гледал филм за американските почетни части и техни представления и може би за това съм се заблудил за това ,че там са заредени

    Comment


      Охраната пред Белия дом е с бойно и заредено оръжие, но парадните и показни части - не.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Не е ли логично да заменят СКС с Манлихер?


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Nick написа Виж мнение
          Охраната пред Белия дом е с бойно и заредено оръжие, но парадните и показни части - не.
          Хубаво!Ако мога да те попитам дали притежаваш СКС и как е като усещане при стрелба(щото нали аз само като пръчка за номера съм я ползвал)и ако имаш, с оригиналната ложа ли я ползваш или с някакво съвременно изделие?

          Comment


            techo написа Виж мнение
            Хубаво!Ако мога да те попитам дали притежаваш СКС и как е като усещане при стрелба(щото нали аз само като пръчка за номера съм я ползвал)и ако имаш, с оригиналната ложа ли я ползваш или с някакво съвременно изделие?
            СКС имам две. Нелоша пушка, но мъртвородена, поне за модерните по това време армии. Мразя спусъка на СКС. Прикладът е къс, но югославският ми е добре, защото е по-дълъг от този на руската или на ПАП 59 (без гранатомет). Обаче пък балансът при югославската ПАП 59/66 е лош заради гранатометната приставка и по-дългия щик. За разни африканци и латиноамериканци е много добра. Аз оръжия не модифицирам и не "осъвременявам", старомоден човек съм - ето ги по-долу:
            Attached Files
            Last edited by Nick; 04-03-2014, 23:18.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              Принадлежности на ПАП 59/66:
              Attached Files
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Thorn написа Виж мнение
                Не е ли логично да заменят СКС с Манлихер?
                Разбира се! Откъде-накъде СКС?
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Надавам се че щика не е двуостър? Защото това че се прибира в полуложата изглежда като глупава идея, дори само заради увеличената тежест на оръжието. Обаче ако има вероятност при "паническо боравене" с оръжието, а.к.а - бойни действия, да си отрежеш малкият пръст на лявата ръка съвсем се сговнява ситуацията(извинявам се за израза).
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Надавам се че щика не е двуостър?
                    Не е, но "режещата" част е толкова тъпа, че и пакет масло едва можеш да разрежеш с нея. Самата идея за неснимаем нож-байонет е напълно неразбираема за мен. При късата пушка Каркано М38 (Fucile corto М38) щикът се сгъва по същия начин, но може да се снеме от пушката и да се използва като нож.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Не е, но "режещата" част е толкова тъпа, че и пакет масло едва можеш да разрежеш с нея. Самата идея за неснимаем нож-байонет е напълно неразбираема за мен. При късата пушка Каркано М38 (Fucile corto М38) щикът се сгъва по същия начин, но може да се снеме от пушката и да се използва като нож.
                      Тъпа,тъпа ,ама при тържествен марш с по-висока скорост си разкървавява врат или ухо...Явно си е било модно след ВСВ в СССР с тия щикове ,нали и първите АК са били с такива(сгъваем ,неснимаем)... А може ли малко инфо за батака в БА на тема огнестрелно оръжие -знае ли се ще се купува ли нещо ново ,масово, ще се минава ли на натовски калибър ?И друго, държи ли се още в някои поделения АК74?

                      Comment


                        techo написа Виж мнение
                        първите АК са били с такива (сгъваем ,неснимаем)
                        Това откъде? При китайските АК - да (иглен), но при руските?
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Nick написа Виж мнение
                          Това откъде? При китайските АК - да (иглен), но при руските?
                          Да ,наистина греша -само Тип 56 са с такива щикове-струваше ми се ,че имам снимки със 'солдати' с такива АК ,обаче не е така(снимки от началото на 50те и там са си със свалени щикове).

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            ... това че се прибира в полуложата изглежда като глупава идея...
                            Не се прибира в полуложата... Полуложата е това, което руснаците наричат "ствольная накладка", а американците "hand guard" - дървеният предпазител върху цевта.

                            Доста военни са мислели, че сгъваемият щик не е глупава идея:
                            Attached Files
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Неснемаемо-сгъваем ! Не се губи от войската, демек . Няма нужда от ножница, лопус , катарамки и пр. оскъпяващи аксесоари .

                              Comment


                                Да но имаш едни 300 грама желязо на цевта, които едва ли влияят много положително на баланса.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X