Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А защо ги носите тези оръжия?

    Comment


      miau написа Виж мнение
      А защо ги носите тези оръжия?
      А какво да ги правят?
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        miau написа Виж мнение
        А защо ги носите тези оръжия?
        Щото можем, затова.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Nick написа Виж мнение
          Щото можем, затова.
          Добър отговор!

          Comment


            Nick написа Виж мнение
            Щото можем, затова.
            Blackwolf написа Виж мнение
            Добър отговор!
            Това е най-лошият отговор. Но, да не ви оспамвам темата.

            Comment


              Nick написа Виж мнение
              Винаги съм се чудел с какво са въоръжени air marshals, които тук се возят инкогнито в самолетите за отбрана от терористи. Може би нещо от този род?

              .45 Шубо е направен с лек куршум за да се опрости конструкцията на пистолета, която при него е със свободен затвор. Не са имали предвид безопасността на околната публика.
              Доколкото съм чувал, навремето израелските air marshals (те първи ги въведоха) са били с 22ЛР. пистолети (вероятно някаква Берета). Важно е било куршума да не може да пробие /или трудно да пробие/ обшивката на самолета, за да не настъпи разхерметизиране на кабината/корпуса за пасажери. А разхерметизирането на голяма височина води до смърт на хората в самолета и може да доведе и до разпадане на самия самолет.
              Last edited by DDD; 02-06-2016, 14:15.

              Comment


                miau написа Виж мнение
                Това е най-лошият отговор.
                Отговорът може да не ти се нрави, но поне в САЩ това е истината - можем, носим. "Лош" е въпросът защо сме носели оръжието. Също както въпросът, задаван от някои, "Защо са ти толкова много оръжия?" В демократичното общество никой не задава такива въпроси. Това са отзвуци от развития социализъм - защо ти е жилище с повече от две стаи, защо ти трябва кола с мощност повече от 50 к.с., защо ти трябват повече от два вида хляб и три вида салам...
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Nick написа Виж мнение
                  Отговорът може да не ти се нрави, но поне в САЩ това е истината - можем, носим. "Лош" е въпросът защо сме носели оръжието. Също както въпросът, задаван от някои, "Защо са ти толкова много оръжия?" В демократичното общество никой не задава такива въпроси. Това са отзвуци от развития социализъм - защо ти е жилище с повече от две стаи, защо ти трябва кола с мощност повече от 50 к.с., защо ти трябват повече от два вида хляб и три вида салам...
                  Отговорът си е отговор. Иначе не съм живял достатъчно дълго по времето на развития социализъм - само 9 години, та не заради това попитах защо ги носите тези оръжия. В демократично общество нали можеш да казваш и питаш всичко? А защо казах, че това е най-лошият отговор - защото утре мога да отида и да взривя някоя сграда и като ме питат защо съм го направил(а ще питат) аз да кажа "Защото мога".

                  Comment


                    miau написа Виж мнение
                    утре мога да отида и да взривя някоя сграда и като ме питат защо съм го направил(а ще питат) аз да кажа "Защото мога".
                    Ако се опитваш да доведеш отговора ми до абсурд, просто няма да обръщам внимание на коментарите ти, които и без това нямат нищо общо с дискусията за оптималния калибър (каквото и значение да влагаме в това понятие).
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Щото можем, затова.

                      Tочно от 01:50 на първа част

                      Но за порт Артур не е прав - Брейвик застреля 77 души.
                      Last edited by Dinain; 03-06-2016, 00:56.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Ми да, оръжията са причина за насилието. Хитлер е невинен, не той предизвика ВСВ, а оръжията. Пък кат' са го заяли разни...
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          За това ли носиш оръжие, за да спреш Хитлер?
                          Мислех, че е защото можеш... или както казва комикът, "fuck off, I like guns"
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Оти не четеш, бре? Носим, оти можем, я го това вече казах. Piece on Earth!

                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Nick написа Виж мнение
                              Ако се опитваш да доведеш отговора ми до абсурд, просто няма да обръщам внимание на коментарите ти, които и без това нямат нищо общо с дискусията за оптималния калибър (каквото и значение да влагаме в това понятие).
                              Не се опитвам да се заяждам с теб. Както вече написах, твоят отговор на моя въпрос си е отговор, независимо дали на мен ми харесва или не. Просто ми беше любопитно защо носите оръжие.

                              Comment


                                За самоотбрана, естествено ("щото ни трябва"). И за да упражним конституционното си право, дадено ни от Втората поправка на Конституцията ("щото можем"). Престъпниците имат друга мотивация, разбира се.
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X