Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Има разлика в това дали обичаш оръжията и дали си за тяхното масово разпространение и носене.
    Въпреки, че притежавам, не подкрепям масовото разпространение по ред причини. Едната е дори фактът, че сигурността става по-ниска в такъв случай.
    Защото ако масово се носи оръжие, престъпниците ще предпочетат да те гръмнат предварително, вместо да те заплашат, защото може да си въоръжен и съответно те да пострадат. А те със сигурност имат по-малко морални задръжки, да отнемат живот в случай на престрелка
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      miau написа Виж мнение
      Не се опитвам да се заяждам с теб. Както вече написах, твоят отговор на моя въпрос си е отговор, независимо дали на мен ми харесва или не. Просто ми беше любопитно защо носите оръжие.
      виж сега , Мяу, как би изглеждал човек , който влезе във форум на "Харлей" и попита : "Защо са ви тия мотори , демократично право ми е да питам?" . Къде смяташ , че ще отиде дадената тема ? Този-онзи сдържано ще ти отговорят , ама все ще се намери и нещо дето да пуска снимки на градския транспорт и ще обяснява как е по-хубаво , по-икономично и т.н. да се возиш в него ... И така лекинко идва и конфронтацийката и затваряне на тема , поради влошения микроклимат , щото в нея от която инвейдърите нищо не разбират , а и моторите са им неприятни ...
      Last edited by Todor Pavlov; 04-06-2016, 00:44.

      Comment


        Разчистих темата от заяждания. Ако някой смята, че неправилно е изтрит негов пост - да ми пише на ЛС.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Todor Pavlov написа Виж мнение
          виж сега , Мяу, как би изглеждал човек , който влезе във форум на "Харлей" и попито : "Защо са ви тия мотори , демократично право ми е да питам?" . Къде смяташ , че ще отиде дадената тема ? Този-онзи сдържано ще ти отговорят , ама все ще се намери и нещо дето да пуска снимки на градския транспорт и ще обяснява как е по-хубаво , по-икономично и т.. да се возиш в него ... И така ликинко идва и конфронтацийката и затваряне на тема , поради влошения микроклимат , щото в нея от която инвейдърите нищо не разбират , а и моторите са им неприятни ...
          Попитах, защото очаквах хората, които носят оръжие да кажат защо го правят. Отговора на Nick ме изненада. Написах вече, че не искам да оспамвам темата.

          Comment


            miau написа Виж мнение
            Попитах, защото очаквах хората, които носят оръжие да кажат защо го правят. Отговора на Nick ме изненада. Написах вече, че не искам да оспамвам темата.
            Мен въпросът дали трябва или не трябва не ме вълнува толкова (всеки си решава за себе си), но познавам няколко души, които постоянно носят оръжие. Те или са свикнали, защото службата им е изисквала, или са запалени по оръжието. Чувстват се по-сигурни, че го имат и преимуществено са отговорни хора.
            Който е свикнал да го ползва, ще се чувства несигурен без него.

            Както се писа по-надолу в темата: проблем са хората, които са опасни и без оръжие. И тези, които нямат контрол над себе си.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Ами Конституцията им разрешава, не виждам къв е проблемът, да си носят пушка в пикапа и пищов на колана, още повече, че страната е голяма..Хе, че то и в Русия на север и в Сибир ловните пушки се продават като бастуни.
              Ние с нашето тесногръдно мислене не можем го разбра.
              Кофтито е, че и там некви се опитват да им ограничат конституционните права..

              Comment


                Може би е добре да се създаде нова тема , която да разгледа аспектите на носенето на оръжие в по света и у нас, като се започне с професионални задължения , та се свърши с представителните функции / гъзарията имам предвид / .
                Ръководя стрелкови клуб с около 40 члена и причините довели до закупуване при всеки от тях не са особено разнообразни - неколцина полицаи, неколцина бивши военни, работещи като охранители в страната и навън , лекари, съдии - изпълнители, нотариус , архитект, адвокат и другите са хора на бизнеса - строителен , златарски , ресторантьорски, алкохолен, търговски ...
                Докато при първите групи оръжието е т.н. оръдие на труда , то при вторите е елемент от авторитета и самочувствието им . В смисъл , че , когато маскирани дойдат да ти дръпнат оборота , нищо не пречи кротко да им го дадеш , но каймата на моите клубни колеги не им позволява това да се случи, няма да се самоуважават след това . А бизнесите , които са градили, не предполагат кротко прекланяне на главица .
                Успоредно с повишаването на стрелковите умения , идват и турнирите и големите състезания , така процесът си се върти , а най-важното е че с него се и забавляваме в приятна компания .
                Завършвам с това , че носенето на оръжие е и голяма отговорност , поне в РБ , където институтите на "неизбежната отбрана", крайната необходимост" или т.н. "граждански арест" са доста стеснително тълкувани .

                Comment


                  Всичко което може да доведе до отстреляна мутра е добро деяние.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Използването на оръжието за отбрана не означава задължително стрелба и смъртоубийство. Няколкото случая, на които бях свидетел, приключиха с изваждане на оръжието, при което кандидат-престъпниците търтиха да бягат или се проснаха на земята, както им беше наредено. Т. нар. "възпиращо действие на оръжието". Фактът, че по този начин са спасени много повече животи, отколкото са загубени, не се взема предвид от радетелите за разоръжаване на народонаселението. Оръжията убивали, не хората. Както и моливите/клавиатурите правят правописните грешки, не хората.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Съдии-изпълнители ....бизнес.....кариера ..??? Вярно ,че не тях им е нужно оръжие ,предвид необятната любов и симпатии ,които предизвикват . Напълно съм съгласен с Амазон ,като ги добавям към групата на мутрите , с уточнението ,че за разлика от обикновената мутра с която сте тет-а-тет на евентуален дуел , тези са облечени с невидимата юридическа броня дадена им от държавата . И те кървят .

                      Comment


                        miau написа Виж мнение
                        А защо ги носите тези оръжия?
                        От вътрешна необходимост.

                        Comment


                          Моята задоволена потребност и оптимум в урбанизирана среда ...
                          Attached Files

                          Comment


                            Красота
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Ако правилно разчитам прикачената снимка е на модел на "STI". Доколкото срещам твръдения из оръжейните форуми фирмата предлага един от малкото качествени модели базирани на 1911. Друг производител, за който също се твръди, че предлага сносни модели на 1911 е "Ruger", като за сравнително приемлива купувача получавава едно нива над това на средно качествен 1911.

                              Comment

                              Working...
                              X