Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Todor Pavlov написа Виж мнение
    ...
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Колеги случките със случайни прострелвания са безброй. Така се случи, че бая време се занимавах служебно с такива случай. Някой са невероятно куриозни. Какво ще кажете за това: След запой, един "юнак" решил да гръмне през прозореца. След това извадил пънителя и без за провери патронника, произвежда изстрел, вследствие на което куршума минава през долната му челюст и излиза през отворената му уста/нито един пострадал зъб/. Куршума го намерихме в стаята, беше рикуширал два пъти в панелните стени. След това му го подарих да си го носи на врата.

      Comment


        beri_cd написа Виж мнение
        За носенето в джоб - без коментар. Какво, всеки който носи оръжие с патрон в цевта е бандит? Или идиот? Не мисля. Всъщност, за мен е глупаво (не казвам, че хората, които го правят са глупави, някои от тях спазват служебни разпоредби) да се носи без патрон в цевта. Има си все пак предпазители, класически и "пасивни/мускулни" такива. Чудно ако човек носи револвер как трябва да е - с патрони извън него, хаха?
        Този беше бандит не защото носеше зареден пистолет, ми заради работите дето вършеше. По принцип не трябва да има патрон в цефта. Лично аз съм носил винаги оръжие с патрон в цефта понеже е имало причина да съм готов да действам веднага. Обаче си е бая притеснение и сега съм доволен че не трябва да нося нищо. Той този същият простак щеше веднъж на шега да ме и утрепе понеже се лигавеше с два пистолета и беше насочил единият към мене и дръпна спусъка, но в последният момент завъртя оръжието към прозореца. Оказа се че в цефта е имало патрон и т.н.
        Между другото ми направи впечатление че този унгазрски макаров и валтера са едно към едно само калибъра е различен.

        Comment


          Mishok написа Виж мнение
          Абе кобура ! Слагаш го в панталона по хайдутски и това е Аз така ги носех едно време, като ми се е налагало
          Преди няколко години (2009 или 2010 беше, по памет) в една варненска болница лежа човек, дето си беше носил така глока и в резултат беше си прострелял пениса; Продължаван да го носиш така, нямаш проблеми!

          Comment


            Накратко, ако искате да започнете кариера като алт в операта, носете си пищова в гащите! Току виж утре ви поканили да пеете Тоска
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              Аха и като си го носите в гащите после си го и чистете от ръждата, защото потта е като акумулаторна киселина за желязото.
              Между другото темата не беше за това как е правилно да се носи пистолет.

              Comment


                uzi71 написа Виж мнение
                Аха и като си го носите в гащите после си го и чистете от ръждата, защото потта е като акумулаторна киселина за желязото.
                .....
                За макарова това не е вярно; Желязото само посивява от потта.

                Comment


                  Това сигурен ли си, защото аз минах през 4 ПМ-а /за 20 години/ и оксидацията си му пада качествено от потта. Виж да ръждяса - не знам - на никой пистолет не съм му позволявал такова нещо, но съм виждал доста ръждиви макаровци.

                  Comment


                    Mishok написа Виж мнение
                    Между другото ми направи впечатление че този унгазрски макаров и валтера са едно към едно само калибъра е различен.
                    Тоест Макаров и Валтер е едно и също? Обаче за кой именно Валтер става дума, че те са повече от 12 модела?
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Тоест Макаров и Валтер е едно и също? Обаче за кой именно Валтер става дума, че те са повече от 12 модела?
                      Mсля че беше калибър 7.65 доста стар модел е. Не ми е под ръка да го погледна. Та си мисля че Макаров е изкопиран от това Валтерче, само калибърът е по-голям. Иначе частите са едно към едно като форма и механика, но за Макаров са естествено по-големи. Ник ако срещна снимка на това Валтерче в нета ще я постна.
                      ДДД сега не ми се налага да нося никакъв пистолет и се надявам и в България да не ми се налага. Иначе това го бях предвидил и си бях измислил и възможно най-безопасен начин за носене. Пък и аз когато съм го носел не е било за постоянно, а за кратко време и съм внимавал.

                      Comment


                        Мишок, хубаво мислиш, ама където и погледнеш в нета, то ясно си е написано, че ПМ е на базата на Walther PP.Опаа, забравих, ти не искаш да разбираш руски Сори тогава.

                        В целом, общая компоновка и конструкция узлов и механизмов оружия были основаны на решениях, использованных в немецком Walther PP
                        Пистолеты Макаров ПМ производство Россия / СССР - технические характеристики, отзывы и фотографии оружия.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          И една оптимизация от 19-ти век, .577 Eley:

                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Това колко се пада, към 14 мм? От какво оръжие е изстрелвано това бичме?
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Това е патрон за Webley Boxer. Калибър 0.577" = 14.66 мм. Куршумът тежи 18,3 грама, зарядът е 1,75 грама черен барут. Конструиран е от полк. Едуард Боксер.

                              Ето малко сканове от монографията на Дауъл, Брюс и Райнхард за револверите на Уебли; сладурче, нали - тежи само 1,200 грама празен...

                              Click image for larger version

Name:	Weebley Boxer 577_0001.jpg
Views:	1
Size:	231.0 КБ
ID:	532400Click image for larger version

Name:	Weebley Boxer 577_0002.jpg
Views:	1
Size:	124.1 КБ
ID:	532401
                              Last edited by Nick; 22-06-2013, 16:09.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Въртях такъв патрон в ръцете си, но му искаха много. Та за половината от цената му си купих друг .577 Или (Eley) + още няколко приятни патрончета:
                                Attached Files
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X