Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Връщайки се на темата, едно от оптималните решения е .380 - немалък калибър, но позволяващ опростена конструкция заради умерената си мощност. Сред кандидатите са CZ-24 и Beretta M1934. Тези два пистолета са с доказани качества и са компактни, което ги прави много подходящи за носене. Спусъкът на CZ-24 е мечта! (както и на развитието му CZ-27).

    Ще ме прощавате за остарелите модели, но интересът ми свършва с ВСВ:

    Click image for larger version

Name:	vz 24 - 1.jpg
Views:	1
Size:	104.1 КБ
ID:	532407
    Attached Files
    Last edited by Nick; 22-06-2013, 05:17.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Nick написа Виж мнение
      Това е патрон за Webley Boxer. Калибър 0.577" = 14.66 мм

      Ето малко сканове от монографията на Дауъл, Брюс и Райнхард за револверите на Уебли; сладурче, нали - тежи само 1,200 грама празен...

      [ATTACH=CONFIG]19978[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19979[/ATTACH]
      Е такъв пищол да имаш в колекцията...А?

      Comment


        Thorn написа Виж мнение
        Мишок, хубаво мислиш, ама където и погледнеш в нета, то ясно си е написано, че ПМ е на базата на Walther PP.Опаа, забравих, ти не искаш да разбираш руски Сори тогава.



        http://www.armoury-online.ru/article...ols/russia/pm/
        Ами не ме е интересувало толкова и за това не съм се ровил. Благодаря за информацията. Относно руският: не искам да го разбирам, нали съм българин, за какво ми е руски? Пък и го позабравих и вече не го говоря перфектно.

        Comment


          Kramer написа Виж мнение
          Е такъв пищол да имаш в колекцията...А?
          Нямам, този модел е извънредно рядък. Засега имам само един Уебли:
          Attached Files
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            uzi71 написа Виж мнение
            Това сигурен ли си, защото аз минах през 4 ПМ-а /за 20 години/ и оксидацията си му пада качествено от потта. Виж да ръждяса - не знам - на никой пистолет не съм му позволявал такова нещо, но съм виждал доста ръждиви макаровци.
            Точно така: Оксидацията се променя и става сив, но не ръждясва; Може би е така защото имаше оксидация; Иначе е логично да ръждяса, но се получава друго. Химичната реакция - не мога да я обясня?

            Comment


              Mishok написа Виж мнение
              Ами не ме е интересувало толкова и за това не съм се ровил.
              Колко е лесно да хванеш лъжците натясно. Кой тук обясняваше как е изстрелял 1,000 патрона от "унгарски Макаров" и как такова нещо съществува, щото магазините не можели да лъжат? А сега - "не ме интересува толкова".
              Last edited by Nick; 22-06-2013, 19:14.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                DDD написа Виж мнение
                Точно така: Оксидацията се променя и става сив, но не ръждясва...
                Остави го "изпотен" за няколко седмици и ръждата е гарантирана. Същият резултат се получава, когато оставиш оръжието в кожен кобур за по-дълго време. Малко влага + остатъчния танин в кожата на кобура = сериозна корозия.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Nick написа Виж мнение
                  Остави го "изпотен" за няколко седмици и ръждата е гарантирана. Същият резултат се получава, когато оставиш оръжието в кожен кобур за по-дълго време. Малко влага + остатъчния танин в кожата на кобура = сериозна корозия.
                  Говорехме за различни неща.

                  Comment


                    Nick написа Виж мнение
                    Нямам, този модел е извънредно рядък. Засега имам само един Уебли:
                    УХААААА КРАСОТА!

                    Comment


                      Горната снимка беше отговор на загадката "Пръстен от пръстени":
                      Attached Files
                      Last edited by Nick; 22-06-2013, 19:13.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Да ме прощавате за офтопика, знам че темата е за КНО, ама да питам някой от колегите (особено пребиваващите отвъд Вадата) да си е играл с Remington 700 VTR? Питам, че попаднах само на едно читаво ревю до сега
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Sailor_Malan написа Виж мнение
                          Да ме прощавате за офтопика, знам че темата е за КНО, ама да питам някой от колегите (особено пребиваващите отвъд Вадата) да си е играл с Remington 700 VTR? Питам, че попаднах само на едно читаво ревю до сега
                          Стрелял съм само със Remington 700, не с този вариант. В крайна сметка, нужни са ти самоправски патрони (handloads), специално нагодени към твоята пушка. Мои познати се занимават с benchrest shooting и като отработят патрон с най-добрата комбинация, хвалят се на всички - заслужено. Та в няколко такива случаи съм стрелял с Remington 700 и дори човек без опит като мен прави добри групи. Последната на 100 ярда се покриваше от 25-центова монета, но заслугата не беше моя, а на пушката и на собственика й, който беше употребил доста време да подбере комбинацията от куршум, заряд, гилза, размери и т.н. (много са параметрите).
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            В момента експлоатираме една Ве-Те-Ер-ка в .243 . Едно време , ако беше излязла на пазара , щях да си я взема , но карам с друг 700 . Та , на 430м. с Хорнейди 58грейна правим групи от около 13-15см. Друг приятел дъни с 308 . Пушката е чудесна , то на 700 всички са му чудесни , но трябва да се спазва триединството - оръжие, оптика, стойка и при нито един от елементите да не се допускат компромиси .

                            ПП
                            Аз , всъщност и с моя ХК 416 правя същите групи , хи-хи ... Отплесна се темата , по добре тези мнения да се преместят някъде за дългото ...

                            Comment


                              Todor Pavlov написа Виж мнение
                              трябва да се спазва триединството - оръжие, оптика, стойка...
                              Къде останаха патроните? С подходящо подбрани патрони почти всяка (запазена) пушка може да прави страхотни групи. Гледах как дори античен Mle 1886/93 направи много впечатляваща група с custom handloads.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                А, да пресата, матриците за .308 и везните си влизат в шопинг листата(наред с нова каса, че сегашната е малко пищовджийска), просто в единственото прилично ревю дето бях намерил я понаплюха умерено, а разликите в цената примерно със 700 SPS са едни триста кинта, та се чудех струва ли си

                                П.с. Верно малко разводнихме темата, ако иска модератора може да направи една за дълго и да и да премести тия мнения там
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X