Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    [QUOTE=Nick;326332... Заключването на затвора е чрез аксиално завъртане на цевта. Ударникът се запъва 50% автоматично и 50% от усилието на спусъка - използвано при Глок 70 години по-късно (рекламирано като страхотно нововъведение, Glock Safe Action).

    Мислех , че другарите от ранния Съветски съюз са ненадминати в компилирането на чужди системи и създаването на уроди , но "Глок" ме опровергаха . Посегнаха на идола 1911 ! Подобен естетически шок преживях , когато видях "Винчестер" 1894 тунингован с пикатинена ложа , и телескопичен приклад ...

    Comment


      Nick написа Виж мнение
      На снайпериста не му е ясно. Човекът ти пише ясно, че в магазините се продават унгарски Макаров. Век живи, век учись!
      Спокойно човек нищо фатално не е станало. Това дето си го написал на руски за съжаление не го разбрах. Аз не искам да разбирам руски език - съжалявам.

      Comment


        Аз не искам да разбирам руски език - съжалявам.


        Образ! Но иначе обсъжда "Макаров"!


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Че какъв е проблемът, той си каза че обсъжда унгарския Макаров, сигурно разбира magyar nyelv.
          Век живи, век учись = Elni es tanulni
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            .45

            От месец плюща с .45 и май това ще излезе оптимума за дефенс ! Събаря , руши , усеща се силата !
            Откатът е направо приятен , мек и плавен , не рязкият на макаров , не изтръпващият на 357маг , който те кара да се чудиш дали си стрелял с револвер или се е взривила ръчна граната ...

            Comment


              Todor Pavlov написа Виж мнение
              От месец плюща с .45
              Да, ама кобурите им са проблематични.

              Мекотата на отката идва от начина на заключване. При полусвободните затвори откатът е много по-рязък при други равни условия. Особено противен е при Астра 600. При револверите пък въобще го няма амортизиращият ефект на движещия се затвор.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Че какъв е проблемът, той си каза че обсъжда унгарския Макаров, сигурно разбира magyar nyelv.
                Век живи, век учись = Elni es tanulni
                Хм сега се сетих че този унгарски макаров дето не е макаров е съвсем , като макаров. Те за това му и викат унгарски.
                Интересно ми е как е с точноста оригиналният Макаров? Въпроса ме интересува, понеже са евтини и патроните им също.

                Comment


                  Nick написа Виж мнение
                  Да, ама кобурите им са проблематични.
                  Абе кобура ! Слагаш го в панталона по хайдутски и това е Аз така ги носех едно време, като ми се е налагало

                  Comment


                    Добре, че не ти се е налагало и да потичкаш, че губиш или пищов или дрънкулките(еле пък ако се простреляш с .45 става грозно), ама пък има шанс да откриеш за себе си изцяло нова кариера в операта, където да пееш хубави женски партии
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Това за кобура е шега, която само аз и Тодор разбираме.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Sailor_Malan написа Виж мнение
                        Добре, че не ти се е налагало и да потичкаш, че губиш или пищов или дрънкулките(еле пък ако се простреляш с .45 става грозно), ама пък има шанс да откриеш за себе си изцяло нова кариера в операта, където да пееш хубави женски партии
                        Накара ме да си спомня един мой роднина дето и той не знае защо си носеше пистолета в задният джоб на дънките, естествено с патрон в цефта (понеже беше бандит) та така се простреля сам в задника и после в Пирогов се чудеше какви обяснения да даде на дежурният полицай. Абе ненормалник от класа.

                        Comment


                          За носенето в джоб - без коментар. Какво, всеки който носи оръжие с патрон в цевта е бандит? Или идиот? Не мисля. Всъщност, за мен е глупаво (не казвам, че хората, които го правят са глупави, някои от тях спазват служебни разпоредби) да се носи без патрон в цевта. Има си все пак предпазители, класически и "пасивни/мускулни" такива. Чудно ако човек носи револвер как трябва да е - с патрони извън него, хаха?
                          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                          Comment


                            beri_cd написа Виж мнение
                            За носенето в джоб - без коментар
                            Не го приемай на сериозно. Тази история за "цефта" е толкова вярна, колкото и съществуването на унгарски Макаров.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Mishok написа Виж мнение
                              Абе кобура ! Слагаш го в панталона по хайдутски и това е Аз така ги носех едно време, като ми се е налагало

                              Га беше хайдутин ?... Мишок , голям си образ !

                              ПП
                              Чакайте да ви разправя една история , че много аналогии станаха - простреляни гъзове , бандидос ...
                              Един приятел-търчилъжи , така беше оплел местните мутри , че му бяха възложили куриерските дейности - мъкнеше куфарите с кинтите от "охраната" към София , от там връщаше пликове със заплати . Годините , 94-95-та . Обаче , бидейки голям хвалипръцко , една вечер се забива в ресторанта на импозантен хотел , събира курволяка и час по час вади банкноти и поръчва ...
                              На един от сводниците , сиромашко невидяло , сърцето му не издържа , гепва куфарът и само подметки към паркинга ...
                              Моят човек вади унгарския Макаров , в случая 7.65 и почва да насища пространството ... Тогава на сцената изпъква ченгето на хотела , поне такава беше версията , макар да бях убеден , че са лочили заедно от началото . Със задружни усилия и с тези на бакшишите вън , довлачват милионерът за кратко и главният сержант ги повежда към кабинета си да се разберат . Озаде му куриерът развълнувано дипли куфар и пищов , докато не го изтрещява в задника . Интересното беше , че и входната и изходната рани все бяха отзад , при краченето по стълбите куршумът е беше хлъзнал по бедрената кост и излязъл по-долу през крачола .

                              Comment


                                Todor Pavlov написа Виж мнение
                                унгарския Макаров , в случая 7.65 и ..го изтрещява в задника...
                                Добре, че не го е гръмнал с американски Макаров, че някои от тях са 11,43 мм...
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X