Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Az ne sym kazал че ще станеш топ гън с Т-28 в 7 тиър битка....а че има какво да се прави..пък и демиджа не е 50-60...с Т-28 съвсем спокойно може да се опука някой тигър или още по-добре lowe...тези много ги обичам.
    А Т-28 (аз не го харесвам ) може дасе играе като ерзац Хелкат...но в повечето случаи е one shot за моят гаубичен Шерман...или прекрасна голяма мишена за Мърдера ми...ама то е защото попада обикновенно в неопитни играчи и след като го преминат не се връщат на него

    Вметка-силно зависи по кое време на деня се играе, т.е колко играчи има налични, ако са малко се получават кофти комбинации, иначе в "нормалните" часове и ММ-то работи сравнително нормално, но когато няма играчи може да те прати в граничните стойности предвидени за съответната машина.

    Comment


      feersum написа Виж мнение
      Като съм тиър 7 тежък слабо ме интересува, че Т-28 ще ме пробие един-два пъти с по 50-60 поражение, като го отнасям с един изстрел. Колко са много добрите играчи, дето ще успеят с Т-28 да ми направят сериозни поражения, като съм с Тигър, ИС или КВ-3?
      Абсолютно вярно.Редовно ям шамарите срещу много по-големите.Само един път убих един КВ-3 в град,ама той се беше заклещил и аз само обикалях като разярен пинчер около него.Даже не ме уцели,ама после изникнаха 2 ИС да ме питат какво съм направил

      Comment


        Да похваля VK3001H - до момента в моя опит от играта първата немска машина, която дори стокова може да се играе. Много приятен среден танк - слагаш му оръдието от PZIV и става дупчилка. По форумите пишат, че е бърз и маневрен като PZIII/IV, но съм още със стоковия двигател и не съм се убедил от личен опит. Машината е малка, лесно се крие - стреля добре и точно - подозирам, че ще стане новата ми любима машина за изкарване на парички - а и наистина носи приходи.

        Comment


          T-28 е много добра машина за нивото си 1 vs 1 би се справил с PzIII, M3 Lee, AMX-40, 38 Na.За мен той е най-добрият медиум IV ниво, разбира се когато е с топ оръдието, което превъзхожда всички оръдия на противниците от това ниво и е съпоставимо с оръдията на TD танковете от това, та дори и следващото ниво.
          Трудно обаче се играе срещу TD-та с него, защото го пробиват без проблем дори и tier III машини като мардера, а с тяхната висока скорострелност и добър камуфлаж понякога нямаш шанс дори един път да ги удариш и те вече са те свалили.
          Но срещу леки, средни ,та дори и тежки танкове е много добра машина.Разбира се, за да се справиш с КВ-1 трябва доста да маневрираш, но определено е постижимо 1 vs 1.За мен дори Чърчила е по проблемен от КВ-1 заради високата скорострелност, която ми отрязва прозорецът от време в който мога да се покажа да стрелям и пак да се скрия.Срещу КВ-1 маневрата се изпълнява без проблем, освен ако противника не е много опитен и знае как да те парира.
          Ако пък не си с противници твое ниво, подържаш тежките и както казаха по-горе спокойно можеш да пробиваш и високо ниво машини като целта не е да вземеш 80% hp, а по-скоро да ги разсейваш и да ги отслабиш малко, така че да имат твоите хора преимущество откъм HP.
          Tier IV обаче е доста пренебрегван от ММ-то и свиквай с тези битки в които не се в горната 1/3 особено в началото докато не си с топ частите.
          Гринда не е толкова труден, а и като си помислиш, че след него идва КВ-1 нещата стават доста интересни.
          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

          Comment


            Denetor написа Виж мнение
            Да похваля VK3001H - до момента в моя опит от играта първата немска машина, която дори стокова може да се играе. Много приятен среден танк - слагаш му оръдието от PZIV и става дупчилка. По форумите пишат, че е бърз и маневрен като PZIII/IV, но съм още със стоковия двигател и не съм се убедил от личен опит. Машината е малка, лесно се крие - стреля добре и точно - подозирам, че ще стане новата ми любима машина за изкарване на парички - а и наистина носи приходи.
            Можеш ли да направиш някакво сравнение с VK3601 H и VK3001 P?
            От тези трите VK 3001 H винаги ми е бил най-лесният противник, заради по-слабата броня, но понякога ме изненадват доста неприятно, когато подходя твърде оптимистично към тях.Обикновенно съм с Stug III когато съм срещу тях и когато не успея да запазя дистанцията между мен и противника 3601 и 3001 P определено са ми доста неприятни, докато с 3001H успявам много често да се справя главно заради по-тънката броня.
            Nobody has three balls but some people have two very good ones!

            Comment


              Tрите машини имат еднакви оръдия - дългото 75мм от PzIV и 88мм/L56. 3601 има едно особено 75мм конично оръдие, което е предвидено да стреля със златни снаряди, там става страшно.
              VK3601 H се държи по-скоро като тежък танк. VK3001H e най-маневрен от трите, но и с най-слаба броня.
              3001 P лично на мен не ми харесва - тромав ми е, дори с последния двигател и окачване, а и като цяло в играта дизайните на Порше са ми неприятни визуално. По спецификации е с най-висока скорост от трите машини, но ускорява бавно.

              Ако се биеш срещу тях, пази дистанция от 3001 H - заради маневреността му лесно може да върти кръгчета около по-тромави противници.
              И трите машини са отлични снайпери с дълото 75мм оръдие, 88мм също бие много точно и вкарва доста щета.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                За сега съм отключил само VK 3001 H - оставам ми още малко опит и доста парички за да си взема VK3601 H, но ще пусна и него защото в крайна сметка ми се иска да си взема Тигър и Пантера . Двете VK ги разглеждам само като преходни машини за сега, но ако VK 3001 H продължи да ме радва така както вчера се замислям да си я остава е ще се изръся за още слотове в гаража, но няма как. VK 3001 H дори със стоковия двигател е много по-бърза и пъргава от PZIV, а оръдието е същото - тоест е много точно от далеч и е с поносим демидж. Бронята по танка е направо картонена, но куполът е повече от поносимо брониран и май предизвиква рикушети от време на време . Ако се криеш в някоя яма или зад стена това е чудесно. Като посъбера опит ще си сложа 88, което доколкото виждам е същото като на Jagdpanzer IV, където е слабичко малко, но с висок алфа демидж и като за бързия и маневрен VK 3001 H предполагам ще е добре. Прави ми впечатление, че ММ за сега е доста благосклонен и не ме пуска срещу твърде високи тиъри, но дори срещу тях като разузнавач благодарение на скоростта си или като снайпер от далеч - да къса вериги машината би трябвало да е приятна за игра.

                Comment


                  От трите имам опит само с VK 3601 H и определено е доста приятна машина.Като го развивах направих грешката да тръгна към коничното оръдие и бях доста разочарован от него при стрелба с нормални снаряди, много бързо преминах на изпитаното 75мм L70.
                  VK 3001P не съм го играл, но като противник определно е доста хлъзгава и неудобна машина.
                  Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                  Comment


                    Всичко си е до стил на игра, но аз имам по над 200 боя и с VK3001H и с VK3601H и определено мога да кажа, че втория е много стабилен танк, който дори и когато падам, пак падам с достойнство. Ето пресен пример за бой в стил "биха ни, но и аз не се дадох":

                    Defeat
                    Battle: Widepark 02 юли 2012 г. 14:43:29 ч.
                    Vehicle: VK 3601 (H)
                    Experience received: 282
                    Credits received: 13*586
                    Battle Achievements: Sharpshooter

                    Та с две думи малкото тигърче (VK3601) изкарва добри пари, държи се стабилно, носи много на бой, бронята е сериозна, има скорост и динамика, наборът от оръдия е чуден (разбира се играя с 8,8/56), можеш да тренираш перфектно за Тигъра (стилът игра е 1:1) и прочие.
                    В същото време VK3001H има супер скорост и динамика, но до там. Броня няма, животът е осезаемо по-малко, като свикнеш със супер бързо въртящия се стоков купол следващият ти се струва, че почти не мърда.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      С коничното на 3601H и златни снаряди ми е рекордът за най-много опит в битка - 2895

                      Denetor, имай предвид, че снарядите на 88мм са два и половина пъти по-скъпи от тези за 75мм - при горе-долу еднакъв DPM.
                      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                      Comment


                        feersum написа Виж мнение
                        Denetor, имай предвид, че снарядите на 88мм са два и половина пъти по-скъпи от тези за 75мм - при горе-долу еднакъв DPM.
                        Реалните битки, поне при мен, показват, че при VK36 по-добре да имаш алфа, отколкото точност и мъничко по-висока пробивност.
                        В 2/3 от случаите имаш един изстрел и след това противника (ако е умен и не е на зор) се скрива. Така, че е по-добре да му вкараш 220, отколкото 135.
                        Цената на снарядите е без фатално значение, а и обективно плащаш само 0,37 сребро повече за единица поражения. (егати сметките, които съм почнал да правя ), което за един бой я има 200 - 300 сребро разлика, я не (при нанасяне на едни и същи поражения).
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          1951 написа Виж мнение
                          Реалните битки, поне при мен, показват, че при VK36 по-добре да имаш алфа, отколкото точност и мъничко по-висока пробивност.
                          В 2/3 от случаите имаш един изстрел и след това противника (ако е умен и не е на зор) се скрива. Така, че е по-добре да му вкараш 220, отколкото 135.
                          Цената на снарядите е без фатално значение, а и обективно плащаш само 0,37 сребро повече за единица поражения. (егати сметките, които съм почнал да правя ), което за един бой я има 200 - 300 сребро разлика, я не (при нанасяне на едни и същи поражения).
                          Да, специално за VK36 и аз предпочитам голямото оръдие заради стабилното поражение. Пробивността на 75 е минимално по-висока, но пък ако противника не мога да го пробия с 88мм, то обикновено и със 75мм не мога.

                          Но пък няколко пъти ми се е случвало да изгърмя целия боекомплект 88мм снаряди - 36 парчета май бяха - 9072 парички отиват
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            То при всеки танк трябва да си внимателен, защото ако си много тригър хепи после не можеш да си платиш сметките
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              зависи, ако си точен сметките сами се плащат

                              Comment


                                feersum написа Виж мнение
                                Да, специално за VK36 и аз предпочитам голямото оръдие заради стабилното поражение. Пробивността на 75 е минимално по-висока, но пък ако противника не мога да го пробия с 88мм, то обикновено и със 75мм не мога.

                                Но пък няколко пъти ми се е случвало да изгърмя целия боекомплект 88мм снаряди - 36 парчета май бяха - 9072 парички отиват
                                Понеже с мини тигъра съм научил кое го дупча и кое не първо го порвах с осколочен и след това с бронебоен и пак осколочен и резултата бе страхотен. Същото важеше и за Т 34 - 85 със 100 мм оръдие.
                                Между другото след като взех рогатката стрелбата малко се подобри с патнерата по отношение на дистанцията.
                                П.П. Дотиквача до кой калибър върши работа

                                Comment

                                Working...
                                X