Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз след 2 дни игра забелязвам, че основния ми източник на приходи M4 с фугасницата е нерфнат яко...Преди уаншотвах всичко 3-4 лвл, а сега БТ-7 с 3 изстрела?!

    Comment


      При наличието на КВ и PZ IV със снайперската пушка,да предпочетеш М4 за гринд си е някакъв особен вид мазохизъм.

      Comment


        Eguo написа Виж мнение
        Формално - Е тежък танк.
        В игра - дебел среден танк.
        P.S
        В сравнение с "чудовищи" - E-75, ИС-4, ИС-7 и др.
        Ако,ще се сравнява нещо,не разбирам защо се сравнява танк 7 клас със 9-ти и 10-ти.Като броня е напълно съизмерим с другите от неговия клас.Като калибър пушка ги превъзхожда.Скоростта му е малко по-висока,но чак пък среден....Отделно не виждам какво му е чудовищно-тежкото на ИС-7,Нито на френските тежки,или пък новите американски.Традиционно за играта немските са с по-дебела броня,но и рефлектват по-рядко.В това си виждане не включвам премиумните тежки,те са друга песен.

        Comment


          bigbeer написа Виж мнение
          Ако,ще се сравнява нещо,не разбирам защо се сравнява танк 7 клас със 9-ти и 10-ти.
          Добре, добре ... Признавам, че съм сгрешил.
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            То хубаво го сравняваш с останалите тиар 7, но като срещнеш 9 тиар танк и той те отвее с 2 изстрела, максимум 3, то започваш да се чувстваш като лол трактор, а не като тежък.

            Comment


              Ето,в оплакването ти е и начина за справяне със ситуацията.Казваш два-три изстрела.Значи,просто не им даваш да ти вкарат толкова и готово.

              Правите група от няколко тиър-седмици,и отнасяте девятките един по един.

              Или вървиш пред девятка от твоя тим и когато видиш врага побягваш,уж панически,право към него.Гадния те подгонва и се натриса на изненадка.При този сценарий може да се обърнеш и да му треснеш един в носа,когато остане на малко.

              Или заобикаляш гадните тежки и разкостваш гаубиците.

              Или се изнасяш на пътя на противниковите скаути и ги ковеш още в началото ( тука трябва да стреляш доста точно ),след което се прибираш назад преди да са те хванали могъщите тиъри.

              Или заемаш някой тесен проход,късаш им веригите и маркираш на твоите гаубици да си отстрелят сигурна мишена.

              Това са само някои от обичайните сценарии.Вариантите са много.Единствено,трябва да се мисли групово.Индивидуалните изцепки са обречени на провал,колкото и да е добър конкретния геймър.Играта дава възможност и за ротни битки в които движиш само срещу 6-8 тиър.Там по големи просто няма как да влязат.Не е лоша игрицата,стига човек да не тръгва с егоистичната мисъл да начука сумати фрагове и всички да видят колко е могъщ.

              От снощи се забавлявам с един Pz 38nA,четвърти тиър.Девет от всеки 10 битки ме пуска със 7-10 тиър.Правя точно това,което описах по-горе и удоволствието да прецакам тъпите ламета е огромно.Сериозно предимство е гласовата комуникация,която по неизвестни за мен причини рядко се използва.В последната си битка отнесох с малката въшка ГВ Тигър и Лорейн 40. Е има и моменти в които съм първа жертва в битката,но риска си заслужава.Поне за мен.Ако вместо с чешката плюнка бях с ИС или дори с някой Шърман,би било далеч по-лесно.Шанса да отнесеш един-два изстрела и още да си жив много улеснява играта.Наслаждавай му се.
              Last edited by bigbeer; 04-04-2012, 00:17.

              Comment


                Има страшно грозното чувство че сериозно са оплескали играта с последният пач, или поне така са бъзикали ММ-то и някой машини че се е получило това с което най-обичам да е все в гадни битки, по сташен и невероятен начин да не оцелвам нищо (а с любимит еми машини преди си държах 70-80%) или дори да оцеля да не пробива (примервно верикални 120 мм от упор с оръдие което дупчи 190, няколко пъти).
                А най-големият засер е Чърчилът, уж не го пуска над 6-тиър, ан ана всяк абитка на един чърчил има 2-3 КВ-та, отделно парите които носи са наполовина на тези от преди омазването, точност почти никаква, и прословутите 180 м броня все едно ги няма, или поне на моят всяка дребна въшка ги дупчи.

                Comment


                  Gaden Gogi написа Виж мнение
                  .....или поне така са бъзикали ММ-то и някой машини че се е получило това с което най-обичам да е все в гадни битки, по сташен и невероятен начин да не оцелвам нищо (а с любимит еми машини преди си държах 70-80%)
                  .

                  В момента с чешката плюнка имам 77% и то,защото до преди 2-3 битки я ъпгрейдвах и беше със слабичка пушка.На практика последните битки имам над 90% успеваемост срещу поне 2 пъти по високи класове от моя.Голям кеф е да се навреш в задника на някоя Ловна Пантера и да и дупчиш резервоарите от упор.

                  Comment


                    Gaden Gogi написа Виж мнение
                    Има страшно грозното чувство че сериозно са оплескали играта с последният пач, или поне така са бъзикали ММ-то и някой машини че се е получило това с което най-обичам да е все в гадни битки, по сташен и невероятен начин да не оцелвам нищо (а с любимит еми машини преди си държах 70-80%) или дори да оцеля да не пробива (примервно верикални 120 мм от упор с оръдие което дупчи 190, няколко пъти).
                    А най-големият засер е Чърчилът, уж не го пуска над 6-тиър, ан ана всяк абитка на един чърчил има 2-3 КВ-та, отделно парите които носи са наполовина на тези от преди омазването, точност почти никаква, и прословутите 180 м броня все едно ги няма, или поне на моят всяка дребна въшка ги дупчи.
                    Да, има нов ММ, 2.0, но още го настройват.

                    ...

                    Ще ходя на някакво парти по случай 1 годишнина на WoT в Бостън...
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Mitko написа Виж мнение
                      То хубаво го сравняваш с останалите тиар 7, но като срещнеш 9 тиар танк и той те отвее с 2 изстрела, максимум 3, то започваш да се чувстваш като лол трактор, а не като тежък.
                      Вчера се срещнах с Т-30. (Бях на танк ИС-3).
                      Съм бил разрушен от един изстрел.
                      Право в челото.
                      Имаше чувството, че аз не съм тежък танк, а както МС-1.
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        Ето сега имах битка с ИС. Бях един от първите, с мен са ИСУ-152, лъв и по назад КВ-3. Алеята на тежките танкове на прохоровка. Срещу нас идва нещо нещо леко. Стреляме по него, съответно и по нас. За стотна от секундата светва ИС-3. От първия изстрел оставам на 63%. Убиваме светляка. Нашите седят и си бъркат в носовете. Викам си, майната му, ще посветя, то и така губим битката. Вървя напред и от нищото идва изстрел на ИС-3 който ме оставя на свръх малко кръв и ми чупи радиото. Разбирам че е ИС-3 само по това че ми е счупил радиото, но не го виждам. Малко след това някой ме довършва отново без да светне.
                        След смърт от 3 изстрела, това е всичко друго но не и тежък танк. Ако ще е да стоя зад нашите и да стрелям каквото светнат по добре да пробвам с немски тежки, че оръдието на ИС ми се вижда неточно.

                        Comment


                          Здравейте, виждам, че има запитване за български кланове на руския форум. Аз знам за 2 такива единият е 1-BUL който е пълен в момента и май не приема нови хора, другият е -bgr- и е от 13 човека в момента.

                          Comment


                            Eguo написа Виж мнение
                            Вчера се срещнах с Т-30. (Бях на танк ИС-3).
                            Съм бил разрушен от един изстрел.
                            Право в челото.
                            Имаше чувството, че аз не съм тежък танк, а както МС-1.
                            Т-30 има най-мощното оръдие от всички тежки.С един изстрел " право в челото",разрушава дори ИС-7..Единствените,на които това не може да се случи,са немските Маус и Е-100.Но те си имат други ограничения.

                            Comment


                              Mitko написа Виж мнение
                              Ето сега имах битка с ИС. Бях един от първите, с мен са ИСУ-152, лъв и по назад КВ-3. Алеята на тежките танкове на прохоровка. Срещу нас идва нещо нещо леко. Стреляме по него, съответно и по нас. За стотна от секундата светва ИС-3. От първия изстрел оставам на 63%. Убиваме светляка. Нашите седят и си бъркат в носовете. Викам си, майната му, ще посветя, то и така губим битката. Вървя напред и от нищото идва изстрел на ИС-3 който ме оставя на свръх малко кръв и ми чупи радиото. Разбирам че е ИС-3 само по това че ми е счупил радиото, но не го виждам. Малко след това някой ме довършва отново без да светне.
                              След смърт от 3 изстрела, това е всичко друго но не и тежък танк. Ако ще е да стоя зад нашите и да стрелям каквото светнат по добре да пробвам с немски тежки, че оръдието на ИС ми се вижда неточно.
                              1/ Привеждаш точен пример за тактиката посочена от мен в пост 1356,но използвана ефективно от противника.Вие сте вървяли като стадо,а врага е играл правилно.Какво общо има това с качеството на танка с който играеш? ИС-3 е следващия клас във линията на развитие ,която и ти ползваш.При правилно подбрани умения и бонуси на екипажа + маскировъчна мрежа няма и да го видиш,преди да умреш.На практика разликите между ИС и ИС-3 са незначителни.И двата ползват абсолютно еднакви пушки,докато ИС-3-ката не докопа могъщото БЛ-9 срещу 44000 опит.Не знам с кое оръдие движиш ИС-а та се оплакваш толкова.Неговата снайперска пушка е 100мм-то.За класа си е много точно и пробивно.ИС-3 започва развитието си със далеч по-неточно оръдие,стояло още на КВ-3,което е и по-нисък клас.

                              2/Много важно е да караш машината със правилно подбран комплекс от модули и умения.Добре е уменията на екипажа ти да използват модулите с които си ъпгрейднал танка си.Така печелиш максимално.Примерно ,ако екипажа ти има умението -"ремонт" на 100%,комбинирано с модула - " сандъче за ремонта" то скъсаната верига никога не ти е проблем.

                              3/Не качествата на танковете правят играта,а умението на геймъра да избира правилната тактика в група.ИС-а е могъща за класа си машина,сравнима с най-добрите танкове от горния клас.Ако действително не пасва на стила ти на игра,то по-добре вземи Тигър.Напълно ъпгрейднат той има някои предимства,но е по-куц в началото.Разбира се,ако имаш натрупан свободен опит,може да го ъпгрейднеш при купуването и така да избегнеш досадните начални загуби.
                              Last edited by bigbeer; 04-04-2012, 12:08.

                              Comment


                                bigbeer написа Виж мнение
                                Т-30 има най-мощното оръдие от всички тежки.С един изстрел " право в челото",разрушава дори ИС-7..Единствените,на които това не може да се случи,са немските Маус и Е-100.Но те си имат други ограничения.
                                Това какво трябва да означава? Т30 има средно 750 поражение, ИС-7 има 2150 "здраве". Да не говорим колко е (или беше преди 7.2) ненадеждно оръдието на Т30. Ти изобщо играл ли си го?
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X