Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Значи върнах си 88/71 мм оръдие на Ягдпантерата и да си призная взех да се изнервям много, не нещата вместо да потръгнат с нея отново взеха да баталясват, и съм решил да си възстановя големия топ на "Ягдкотарачо" , но към настоящия момент цънкам основно с "Пантерата" - "Котарачо", която я използвам да си купя още една маскировачна мрежа за ловеца. От там ще последват малко тунинги на двете машини, като си задавам въпроса дали и двете да са оборудвани с рогатки и подсветка. След това следва да си върна Т 34 - 85 със 100 мм оръдие , а от там да търся начин да си взема Т 54. Тези танкове задължително ще ги тунинговам, но не много защото съм решил да си взема ИС 3 и серията на ИС да я превключа с до там но с тунинги.
    Виждам, че се говори нещо много интересно на тема Е 50 , а от там се говорим за Лео 1, което ме ръчка да вървя в тази посока.

    ВАЖНО ЗА МЕН: Оказвали някакво значение това, че примерно екипажа на пантерата ми мине на ПАНТЕРА ²², а от там на Е 50? Как ще се отрази това на самата машина, защото в момента с развити на 100 % умения.

    За какво служат жабешките очи на куполата от серията на ВК, Пантера и Е 50
    Last edited by tconiotconev; 12-06-2012, 07:58. Причина: допълване на питане

    Comment


      tconiotconev написа Виж мнение
      За какво служат жабешките очи на куполата от серията на ВК, Пантера и Е 50
      Далекомер.
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        Ето на какво е способен StugIII
        Ruinberg, последен в списъка почти я бях отписал тази битка, но противниците не мислеха така.
        Тигър-а и КВ-3то решиха да ме ръшат през площадчето, въпреки че се бях скрил на популярното място зад насипа, при това вместо да тръгнат без да спират започнаха да се крият зад ъглите.Последва редуване на стрелба във веригите и стрелба в долната плоскост и за двамата за съжеление артилерията ми взе изработените килове. Останалите ги започнах от 50% живот и отново друг ги завърши, съответно накрая бях останал само с 3 снаряда и 28 побадения без нито един рикошет от 32 използвани снаряда.
        Attached Files
        Nobody has three balls but some people have two very good ones!

        Comment


          Oоо много добра битка с Щуга, аз покрай Д-дей все повече го заобичах...вчера и аз на Руинберг, някъде в дъното...тъкмо почва играта и жената звъни да си е прибера....аз викам, сега ще го пусна на автопилот по дясната алея, поне ще скаутна нещо...да ам атъкмо съм вдигнал скорост и гледам в ляво (ния бяхме южна база) един щуг, очен крутой поворот...и той съжали че се е показвал...пък аз почти здрав..пернах една 4-ка на хълма, тя се скри...аз газ (нали и жената трябва да взема, пък беше порой навънка) и право в тяхната база...и никой неме закача...аз от съклет се качих на хълма и що да видя, две артита...приех поднесеният подарък...и както се бях въодушевил на едно М10 в гръб...хапнах го на половона...но ме гръмнаха в гръб...явно жената е соетила че се моткам и ме е прокълнала...ама 50К парички си дойдоха
          Мног хубав спешъл беше, особенно втората част, нагриндих близо 5 милки, и хам прочетох две книги и формула гледах, и един проект почти го довърших...

          А да и точно си мислех за влиянието на индивида върху битката- взех си М46, екипаж на 75, командир на 100+ ментор (бюджетен вариант за добър екипаж)...е докато бях съвсме стоков- 25% победи, след шаси, малко по-хубав двигател и оръдие се качиха на 37, когато я елитна очаквам да го закрепя на около 60% (много обичам а и ми се отдава да играя със средни танкове).
          Иначе смятамн да го движа с топовото 90мм вместо с 105 мм, просто 90 е по-точно а нещата дето няма да ги пробия с него и на 105 ще се опрат...ама ще видм де, винаги могат да се редуват.

          Comment


            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Иначе смятамн да го движа с топовото 90мм вместо с 105 мм
            Това би било пълна глупост.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Imperial написа Виж мнение
              Това би било пълна глупост.
              въпрос на вкус, със 105 така и так не мога да дупна разните 10 тиър тежки звергове, а 90 мм е по-точно и стреля по-бързо и мога да се забавлявам да им късам веригите, това за тежките, а средните и с 90 мм си ги мъча съвсем успешно...отделно аз казах че ще пробвам и двете, просто по таблични данни так аизлизат нещата...засъжаление Тип-овете не ги пусна с мене в битка, само като съм с нисък тиър машинка.

              Comment


                Gaden Gogi написа Виж мнение
                въпрос на вкус, със 105 така и так не мога да дупна разните 10 тиър тежки звергове, а 90 мм е по-точно и стреля по-бързо и мога да се забавлявам да им късам веригите, това за тежките, а средните и с 90 мм си ги мъча съвсем успешно...отделно аз казах че ще пробвам и двете, просто по таблични данни так аизлизат нещата...засъжаление Тип-овете не ги пусна с мене в битка, само като съм с нисък тиър машинка.
                Така по характеристики нещата изглеждат сходни с дилемата между 88/L71 и 105/L55.
                Въпросът е дали тази разлика в RoF-а в полза на 90мм ще компенсира допълнителният демидж нанасян от 105мм иначе вторият снаряд при 90мм има незначително предимство откъм пробивност.
                С известно време игра и с двете оръдия би следвало да се изяснят нещата.
                Но на подобен стил на игра свързан с бой срещу много цели едновременно и атакуване по фланговете 90мм би подхождало по-добре.
                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                Comment


                  fidelis написа Виж мнение
                  Ти сериозно ли се гордееш с тази си битка?
                  Толкова си мога

                  Victory!
                  Battle: Fisherman's Bay 12 юни 2012 г. 16:06:00 ч.
                  Vehicle: Jagdpanther
                  Experience received: 4*010 (x2 for the first victory each day)
                  Credits received: 51*888
                  Battle Achievements: Mastery Badge: Ace Tanker, Master Gunner

                  Верно, че противниците идиотски малко играеха, ама пак си беше яко меле




                  edit:

                  Чувствам се лош...


                  Victory!
                  Battle: Prokhorovka 12 юни 2012 г. 19:52:01 ч.
                  Vehicle: PzKpfw 38 (t)
                  Experience received: 2*466 (x2 for the first victory each day)
                  Credits received: 19*249
                  Battle Achievements: Mastery Badge: Ace Tanker

                  Last edited by feersum; 12-06-2012, 20:00.
                  "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                  Comment


                    Gaden Gogi написа Виж мнение
                    въпрос на вкус, със 105 така и так не мога да дупна разните 10 тиър тежки звергове, а 90 мм е по-точно и стреля по-бързо и мога да се забавлявам да им късам веригите, това за тежките, а средните и с 90 мм си ги мъча съвсем успешно...отделно аз казах че ще пробвам и двете, просто по таблични данни так аизлизат нещата...засъжаление Тип-овете не ги пусна с мене в битка, само като съм с нисък тиър машинка.
                    Няма такъв вкус - 105 има 40мм повече бронебойност - достатъчно за да знаеш със сигурност, че ще пробиеш всички tier 7 и 8 от пред, докато с 90мм винаги има една несигурност..

                    Ultramarine написа Виж мнение
                    Така по характеристики нещата изглеждат сходни с дилемата между 88/L71 и 105/L55.
                    Въпросът е дали тази разлика в RoF-а в полза на 90мм ще компенсира допълнителният демидж нанасян от 105мм иначе вторият снаряд при 90мм има незначително предимство откъм пробивност.
                    С известно време игра и с двете оръдия би следвало да се изяснят нещата.
                    Но на подобен стил на игра свързан с бой срещу много цели едновременно и атакуване по фланговете 90мм би подхождало по-добре.
                    Няма дилема. 105/L55 задължително. По-бързо се прицелва, а е ключово за TD да има повече удар, защото предимно стреляш по танкове, които се придвижват м/у прикрития, и докато е м/у 2 къщи, дали ще му нанесеш 220 или 320 щета е голяма разлика.
                    War, war never changes..

                    Comment


                      Колкото повече играя на тестовия, толкова повече се убеждавам, че новите режими/типове/модове на играта са абсолютни недодялки.
                      Тоест принципно са добри като идея, но не и върху съществуващите карти. Гледам руснаците са почнали да изнасилват картите за да ги нагласят към новите типове игри и това усилва усещането за нещо набързо сглобено.
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        При новите режими едва ли ще има вече такива битки.

                        Победа!
                        Битка: Клисура 13 юни 2012 г. 03:10:50 ч.
                        Танк: BDR G1B
                        Опит: 3*380 (x2 за първата победа за деня)
                        кредита: 43*078
                        Постижения в битки: Значка за майсторство: Танков ас, Стоманена стена, Защитник, Войн

                        Comment


                          StrEagle написа Виж мнение
                          Няма такъв вкус - 105 има 40мм повече бронебойност - достатъчно за да знаеш със сигурност, че ще пробиеш всички tier 7 и 8 от пред, докато с 90мм винаги има една несигурност..
                          .
                          ще пробваме, за сега 105 мм ми се вижда фрапиращо неточно, особенно на фона на оръдията които стоят на Е-50...и изобщо силно нагло ми се вижда американските оръдия за 9 средни да са най-калпавите в играта, ама ще видим,

                          Comment


                            1951 написа Виж мнение
                            Колкото повече играя на тестовия, толкова повече се убеждавам, че новите режими/типове/модове на играта са абсолютни недодялки.
                            Тоест принципно са добри като идея, но не и върху съществуващите карти. Гледам руснаците са почнали да изнасилват картите за да ги нагласят към новите типове игри и това усилва усещането за нещо набързо сглобено.
                            Съвсем се чудят какво да правят, че да не изтърват играчите.
                            Нови режими на игра обещават от две години, сега сглобиха набързо някви глупости и ги пуснаха... ще е мазало.
                            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                            Comment


                              е с нисък тиър машина сигурно ще е много забавно, иначе не виждам какъв е проблемът да се пусне режим "историческа битка" един убер прост филтър изключващ машините в "не истинска" конфигурация + групиране на отборите по нации+ по-тесен размах на тиърите + 2х пари и експи за да се мотивират играчите да влизат в такива, и воала, нов режим...аз само в него бих висял, да си играя с истински Пз 4, а не с това извращение, с 70 калиброва пантера с оригиналан купола...и т.н.т.
                              Иначе ги излових че безумно много лъжат в характеристиките за брониране на машините.
                              Ситуация- Мините, ние сме южна база, аз с Мърдър 2, отивам да пазя острова и съм зад най-южните скали (окаах се сам там) срещу мен вече на самият остров, на хоризонтална плоскост един до друг КВ-1 и Чърчил...по две попадения в челните листове на двата, в средата на вертикалната част...и двата пъти пробих 178-те мм на чърчила, и двата бъти не успях с 75 мм на КВ-то, танковет ебяха както казах един до друг, на няма 100 от мен. гледащи право към мене...а по таблица просто нямаше как да дупна чърчила, и не би трябвало да имам никакви проблеми с КВ-то.

                              Comment


                                Gogi, просто си имал късмета да уцелиш точните места на единия и грешните на другия. Аз отдавна съм се убедил, че късмета пробива всичко.
                                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                                Comment

                                Working...
                                X