Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ROME:TOTALWAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Аве нещо много труден тоя експанжън бе! Почнах да играя с хуните, съсипах половината Източна и Западна римски империи, награбих бая злато и като се заселих в няколко града-хоп веднага всички доходи на минус, каквито и подобрения и търговски договори да правя-нищо. Отгоре на всичко 80 % от армията се разпусна като заселници и сега едвам удържам бунтовете. А пък upkeep-а на армията е чудовищен, въпреки че правя някви прости единици(представям си за тежката конница какво е) и така. Иначе хуните са размазващи, в повечето битки в които ме напада пехота (главно римляните) даже не вкарвам цялата си армия в боя, а с конните стрелци унищожавам половината армия на противника. Дайте някакви съвети за доходите, че не мога се оправя.

    Comment


      #92
      Дайте някакви съвети за доходите, че не мога се оправя.
      Disband
      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

      Comment


        #93
        Да, ама като разпусна повече отряди само се бунтуват гадовете

        Comment


          #94
          Sack
          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

          Comment


            #95
            всъщност и аз срещнах същата малоумнщина просто завладея град и след малко без видима причина ме изхвърли от града и пусне в него някаква изродска армия :o не знам как тези които са правили играта си мислят че с някакви селяни на коне(първите хунски единици) ще победя елитни ромейски комитати 8 левел експириънс със златни брони :evil: пуснах кампанията на изи но нищо не се промени след 5 6 хода пак съм въм от града с 1000 едва живи конника и трябва да обсаждам някаква луда армия пусках играта от начало 4 пъти нападнах готите не разбрах какъв е замисъла да ме пуска с толкова воиска като 4 групи готски warlords ми разбиха 3 различни армии :sm186: та както и да е завладях готската провинция и ПОЗНАЙТЕ СЛЕД 4 ХОДА КАКВО СТАНА :nut: 3тото начало нападнах сарматите 2 армии отидоха докато им завладея селцето но бях готов и на повече жертви :mhehe: и пак след няколко хода се озовах пред стените на завладяния град...парите постояно са на - а като освободиш воиската оставаш само с някакъв си генерал с 80 човека с него...по голямата част от армиите измряха да си върна сарматската провинция и хоп нова изненада дойдоха вандалите(ОРДА) и ми извиха врат...смешна работа повече от 10 хода не съм задържал град а лошото е че права повечето сгради но пак дигат бунт нещо ми намирисва яко тази игра...плаче за кръпка то се вижда :grrr: :evil: на костъм батал колко вандали готи и ромеи съм изклал бедна ви е фантазията
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              #96
              Araslan написа
              всъщност и аз срещнах същата малоумнщина просто завладея град и след малко без видима причина ме изхвърли от града и пусне в него някаква изродска армия :o не знам как тези които са правили играта си мислят че с някакви селяни на коне(първите хунски единици) ще победя елитни ромейски комитати 8 левел експириънс със златни брони :evil: пуснах кампанията на изи но нищо не се промени след 5 6 хода пак съм въм от града с 1000 едва живи конника и трябва да обсаждам някаква луда армия пусках играта от начало 4 пъти нападнах готите не разбрах какъв е замисъла да ме пуска с толкова воиска като 4 групи готски warlords ми разбиха 3 различни армии :sm186: та както и да е завладях готската провинция и ПОЗНАЙТЕ СЛЕД 4 ХОДА КАКВО СТАНА :nut: 3тото начало нападнах сарматите 2 армии отидоха докато им завладея селцето но бях готов и на повече жертви :mhehe: и пак след няколко хода се озовах пред стените на завладяния град...парите постояно са на - а като освободиш воиската оставаш само с някакъв си генерал с 80 човека с него...по голямата част от армиите измряха да си върна сарматската провинция и хоп нова изненада дойдоха вандалите(ОРДА) и ми извиха врат...смешна работа повече от 10 хода не съм задържал град а лошото е че права повечето сгради но пак дигат бунт нещо ми намирисва яко тази игра...плаче за кръпка то се вижда :grrr: :evil: на костъм батал колко вандали готи и ромеи съм изклал бедна ви е фантазията
              Проблеми много явно. Решенията са още повече. Първо когато държиш даден град трябва да провериш благоразположението на населението към теб - това е едно кръгло "личице" оцветено в зелено(рядко), жълто, синьо или червено. Червеното е лошо. На това личице съответства лоялността на гражданите изразена в проценти. Аз лично гледам процента никога да не пада под 70 и по-възможност да е поне 75.
              Начините да се въздейства върху лоялността са:
              1. Гарнизон - държиш военни части, няма значение качеството, а количеството, селяните са изключително подходящи.
              2. Сваляне на таксите - много ефективно, но си има граница.
              3. Строеж на сгради даващи известен бонус на лоялността - един куп са, но метода е бавен.
              4. Подходящ губернатор може да направи чудеса, неподходящ също.
              5. Много важно в БИ е да съобразиш религиозните сгради с религията на населението, ако на езичниците им построиш църква нищо чудно да се появят "лудити". Губернаторите също имат религия и влиаят на населението, а и императора.
              Сега ще ти кажа аз как действах с "Западните". Свалих навсякъде таксите, зарязах Галия, разпуснах почти цялата конница, и повечето скъпа за поддръжка пехота. След като кризата с парите премина си върнах Галия, правя по 20-25 хилки на ход и мачкам хуните и вандалите.
              Това междувпрочем на най-високо по трудност ниво.
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                #97
                А всъщност не ми казваш нищо ново проблема е че няма пари за тези сгради като се има на в предвид че нямам почти никаква воиска за подържане като завзех Цариград просто всички сгради бяха построени и сложиш за губернатор лидера си който имаше доста бонуси на показателя "Влияние" не че това му помогна ама мен мисълта ми беше как така се появява ромейска армия със златни брони сребърни оръжия(условно така ги наричам) и 8 експ когато моите са с едва 2 експ и медни оръжия и брони(даже не всички) .Един приятел играе с франките и такива проблеми няма...абе нещо не е както трябва :not: на оригиналния Роум нямах никакви ядове всичко беше песен (е там и римляните бяха брутална фракция все пак).Най-малкото не е реално да изколя 4000 готи в градчето им и след няколко хода да ме изхвърли от града и да има 5 групи воиска пълни до горе (бяха около 5000 и нещо) направо ми убива желанието за игра...и това ако е изи кампейн преставам си ако си пусна хард сигурно на 2 ход всички ще са ми обявили война и ще дойдат да си воюваме :mhehe:
                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                Comment


                  #98
                  Защо в RTR траките и даките са обединени и защо траките са на север от Дунав, а истинските траки са бунтовници? :stupid:

                  Comment


                    #99
                    Щото авторите са болни мозъци :stupid:
                    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                    Comment


                      Вие пък намерихте за какво да се хванете. Липса на свободни фракции - това е проблема, затова са обединени траки и даки, което определя и мястот им.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        Мен всъщност ме подразни това че траките са най-отритната фракция в играта имат само една единица която е няма в другите да бяха направили поне една тракийска конница свястна пък играта пак да си се казва Rome :tdown
                        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                        Comment


                          Що не се радвате на играта, а само се чудите защо няма траки, даки, маки, славяни и прабългари(най-важното). Света не държи да вижда прабългари в игрите. Траките му били малко, били обединени с даките. Звучиш ми като едни дето само хленчат, че бритите ги няма в РТР.
                          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                          Comment


                            Ами май не си прочел какво съм написал...това с хленченето го приемам като някаква неадекватна твоя шегица :mhehe:
                            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                            Comment


                              Флота

                              Искам да попитам някои знае ли от къде се строят Corvus Quinquireme и Decere?

                              Comment


                                Някой да е играл вече експанжъна Barbarian Invasion?
                                Там поне може да ни има
                                Обаче ще се насладя на Византия!!!
                                "Щом не щеш мира, на ти секира"

                                Comment

                                Working...
                                X