Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ROME:TOTALWAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Обаче никои не ми отговори на въпроса как да инсталирам играта на повече от едно място за различни модове ???

    Comment


      княз Крылов написа
      Нищо не разбираш ти, те всичките са от Комонуелфа
      Мдаааа, археолозите при Сътън Ху още копаят за корков колониален шлем от времената на Будика
      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        това последното си го биваше много,колкото за играта тя ми е любима и мисля ,че музиката е перфектно композирана ,свалих си я от www.data.bg и сложих някои парчета на мобилния.Jeff van Dyke се е потрудил здраво и е усетил атмосферата,доколкото си спомням в едно интервю той каза ,че търси звучене като от "Гладиатор"-също невероятен филм и страхотна музика.
        "...WE WILL EITHER FIND A WAY OR MAKE A NEW ONE..."
        HANNIBAL BARKA 217 B.C.

        Comment


          Нантненд написа
          Обаче никои не ми отговори на въпроса как да инсталирам играта на повече от едно място за различни модове ???
          Значи инсталираш си оригиналната RTW в една папка, буташ вътре патча 1,2. След това даваш копи-пейст на тази папка в различни папки /стига място да имаш/. И оттам нататък инсталираш по получените няколко папки който мод те кефи: я 5,4; я 6.2; Europa Barbarorum; BI... и ръцаш. Понял? :p
          sigpic

          Comment


            ®

            Здравейте на всички! Искам да попитам за едни неща в играта, тъй като играя отскоро такъв жанр игри и не съм много опитен. Та се чудех как да намаля корупцията в градовете и как така гърците са ги направили по-силни от римляните

            Comment


              С корупцията яко ме озадачаваш. На кое викаш корупция? А гърците определено не са по-силни от римляните. Само в началото могат да те поизпотят, ако си неопитен. Но по принцип веднъж като им вземеш Сиракуза и стовариш десант при Спарта, клякат. Трябват ти двама добри генерали и няколко отряда хастати на първо време. Нататък нещата искат творчески подход - мачкай наред. И не хвърляй генералската конница в центъра на фалангата гръцки копиеносци срещу върховете на сарисите освен ако генералът нещо не те кефи
              Луд на шарено се радва - цивилен блог

              Comment


                ®

                Гледах аз на финансите, че пише Corruption, а аз корупция си го разбирам. Иначе относно тактиката.. мн зле, нямам никва тактика и атакувам с всичко, е генерала малко по назад .. така де, добре че играя на слабо ниво. Тея на Хард не мога да им направя нищо. И като цяло са доста кофти мисиите на Сената понякой път, примерно последната ми е да блокирам някъв порт Лондоминиум, някъде из Англия, пък аз имам кораби чак до Италия, е как да стане тва Ае че не мога да ги атакувам аз....
                Ако може някои да предложи някаква примерна тактика за игра няма да е лошо

                Comment


                  Корупцията идва от генерала, който си сложил в града и ако нямаш достатъчно построени сгради, които ти увеличават "закона"(law). Така ,че от време на време наглеждай генералите в градовете ти и ако имат някакви "качества", които не ги правят добри управници ги махай от градовете, а също и строй по някоя и друга сграда за закон.

                  А тактиката е персонална. В тая игра важи правилото за "камък-ножица-листо", т.е. някои видове войска са много добри с/у други и съответно много слаби с/у трети. Напр. Гръцките фаланги са много добри с/у конница и доста добри с/у пехота, но ако пи почнеш със стрелци/копиеметачи......, а също са и много слаби по фланговете и отзад - пускаш пехота или кавалерия по фланга или по-добре в гръб и ги няма.

                  Comment


                    Ако гърците те тормозят - пехотата седи и се отбранява срещу настъплението на фалангите. Стрелците и метачите ги солят мазно в дълбочина, а конницата (генералският отряд чак накрая) ги позаобикаля и им разказва играта. Поне аз така се оправям. С римляните нямам проблем да скъсам ушите на никаква пехота, но понякога източните народи ме тревожат - парти с катафракти, понтийци с гадни колесници, египтяни... Там си трябва напреднала римска кавалерия.
                    Луд на шарено се радва - цивилен блог

                    Comment


                      Благодаря за съветите. Май трябва да започна на по-голяма трудност отначало за да ми е по-интересно. И не мога да разбера защо флотата се бие автоматично и то трябвало да се сливат корабите, аз не го знаех и си ходех с една лодка и се чудех защо ме нападат постоянно пък вътре имам мн воиска

                      Comment


                        И мен ме е яд за флота... Май единствените игри с истински морски битки са Cossacks... и Heroes ; )
                        Луд на шарено се радва - цивилен блог

                        Comment


                          gregorianus написа
                          А гърците определено не са по-силни от римляните. Само в началото могат да те поизпотят, ако си неопитен. Но по принцип веднъж като им вземеш Сиракуза и стовариш десант при Спарта, клякат. Трябват ти двама добри генерали и няколко отряда хастати на първо време.
                          Абе не е точно така зависи от мн. неща. Гърците могат да бъдат мн. по силни от римляните. Всичко зависи как започне играта. На мен ми се е случвало да водя война със Гърция 1 век и в краина сметка да не мога да ги победя напълно. Бяха превзели Балканите и цяла Мала Азия заедно с Крим и Прикавказието. Аз лично можах да им превзема Балканите и Мала Азия, ама тая война ми костваше жертви за около 10 легиона( един легион ми е около 3100 души) и около 40 караба и страшно мн нерви. :tdown

                          gregorianus написа
                          И мен ме е яд за флота... Май единствените игри с истински морски битки са Cossacks... и Heroes ; )
                          Най-готини са на Imperial Glory. Там корабите са най-реалистично направени, а геймплаиа е страшно плизък до RTW
                          Last edited by Fiko; 12-06-2007, 14:41. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            ®

                            Сега пускам нова игра на Хард дификълти да видя дали
                            ще ме изнесат

                            Comment


                              Ще те изколят, ако си нов в играта. Ма пък знам ли, ако си храбър и дързак, може да ги шашнеш с чудеса от доблест. Избий гадовете!

                              Фико, може и да си прав, ама мене грък не ме е побеждавал никогаш в играта. Даже когато сам си пусках гръцка кампания, ми беше много по-трудно отколкото с римляните и останалите нации. Първо да опазя Сиракуза, второ да обединя самата континентална Гърция, да се наложа в Никомедия и Византион, да воювам едновременно с траки, македони, понтийци и всички римляни... Или египтяните, или Селевкидите рано или късно ми забиваха нож в гърба заради малоазиатските градове, Родос и Крит.
                              И кампаниите ми се затрудняваха още от постоянното лазене на всякакви войски около Салона и Сегестика. За десантите в Италия да не говорим. Бързо успявам да се наложа по море и да изпоблокирам римляните, но давам огромни жертви в жива сила, често губя генерали и не е сигурно докога картагенците ще ме търпят за съюзник. Като успея най-сетне да взема Тарент и Сегестика, а Балканите са мои, се почват едни огромни битки из Италия.Обикновено римляните печелят всяка втора, при това с по-малко жертви от мен. Обикновено като приключа изтребването им и се съюзя с галите, знам, че вече най-трудното е минало. Но това пък значи, че съм успял да нафрашкам фул стакове с тежковъоръжени хоплити, тежки пелтасти, стрелци и кавалерия. А ми се е случвало и да ме смажат в началото на играта: понтийците ме сгащват в Пергам, македонците в Спарта, римляните в Сиракуза и Термон пада едва ли не сам, а аз оставам на доизживяване в Родос, където се намесва Египет и след няколко хода отчаяни действия свивам знамената...
                              Хубавото на гърците е, че ако оцелеят през порвите ходове и завземат Коринт и Атина, много лесно натрупват пари. А както имам навика да събирам всички наемници по пътя си, това е адски полезно.

                              Май предпочитам Barbarian Invasion - с Източната империя
                              Луд на шарено се радва - цивилен блог

                              Comment


                                ®

                                Първата битка със Сиракуза беше доста трудна, бях с числено предимство, но не знаех, че на по-трудно ниво трябва по-бързо да превземаш и така загубих, лоаднах и за втората вече знаех. Това с мисиите на сената е дразнещо, я наляво, я надясно, не мога да ходя където си искам и заради тях трябва да правя силен флот, щото как да блокирам като ще ми разбият флотата
                                П.С. Каква е тая игра с Източната империя ?


                                6 картагенски слона ми разпиляха цялата армия 200 и нещо души Вече се чудя какви единици да тренирам срещу тях, те всичко мачкат.
                                Last edited by makeeverything; 12-06-2007, 18:09.

                                Comment

                                Working...
                                X