Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ROME:TOTALWAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Ами Грей то Total War-овете ако ги не играеш на последна трудност не са интересни, то и така пак ги спуквам от бой ама пак по имат шанс 8)
    Днес се пуснах с Гърците и е доста по интересно от римлянчетата. Дори се налага сам да водя някои битки(обикновено ме мързи а и имам числено и генералско превъзходство и си ги пускам на ауто) че още в самото начало те нагънат Брутий и Сципий става лошо, а по едно време точно бях отблъснал поредната атака на Брутий и идва една огромна флота от петнайсетина кораба на Юлий и ми стовари над 1000 войника до града, както и един от най-добрите им генерали. На аутокомбат ми даде Crushing defeat, ама като я изиграх аз имах не повече от 150-200 човека загуби а те едвам успяха да измъкнат стотина оцелели... Иначе хоплитите ако нямаш стрелци са неубиваеми, още повече като почнах да вадя Armoured Hoplites, ми те тея излизат на 25 защита, няма спиране тва, с четири такива по 40 човека изринах такова количество хастати че чак ми беше смешно, а ако ги докараш до 7-8 experience(което е доста лесно като се има предвит това че те просто не умират) не ми се мисли. За сметка на това обаче гърците са тотално осакатени от към кавалерия и най-вече стрелци, добре че сравнително често пускат Cretan Archers(тея са най-бруталните стрелци, с тоя изродски обсег и висока атака римлянчетата обикновено докато стигнат до тях са на половина, а и от близо пак са силни, един път ги щурмувам с генерала, и щяха да го заколят ако не го бях изтеглил) за наемници, ама пак не е същото защото не можеш да ги retrain-ваш и ако не си ги пазиш много бързо умират, а на аутокомбат компа ги ръга в мелето сигурно защото почти винаги ми ги избиват, а пък гръцките стрелци за нищо не стават... стандартната и изпитана тактика която използвам е отзад 2-3 групи Cretan Archers, пред тях 3-4 групи хоплити, ако има и от тежките си ги оставям по назад, 2-3 гупи Peltast-и за пушечно месо и генерала някъде отсрани и назад. Стрелците застават отпред и почват да пълнят гадината отдалече с огнените стрели, той праща коне или пехота да ги избие ама тогава ги дърпам назад и гадовете се нанизват на фалангите, после отзад с тежката конница им разбивам строя и те тръгват да бягат, след което ги изкловам с генералските коне. Е тва упражнение няколко пъти и на компа му няма армията а генерала ми е с 7-8 experience почти винаги(щото понякога се случва и да го заклещят в мелето и тогава си отиват много кончета) Ама пак е лесно, годината е 260 BC а на графиките съм пръв по територия и по military rating а по другите показатели само египтяните ме водят, ама те са нечестно слини от самото начало. А пък от търговията имам някакъв нечовешки приход, та си правя още армия и скоро просто ще ги отнасям с числено превъзходство, да не говорим че пак си направих единия генерал супермен с 10 command и куп скилове за бонуси към пехота. Между другото дипоматите са неприятно силни, за някакво смешно количество пари от рода на 6-7 хиляди разпуснах ударната армия на египтянина който се беше засили да трепе един от по-незащитените ми градове докато основната ми армия риташе галски задници на север, градовете са малко по-скъпи, около 30 хиляди и ако нямаш армия наоколо да я вкараш вътре, вдигат бунт веднага, ама от едно време на татък имаш толкова много пари от търговия че 10000 на ход са си съвсем нормално. Убийците също са забавни, ама на Medieval бяха по готини, тука просто нямаш достатъчно цели за избиване, само царското семейство, което въпреки че убиецът ми беше максималното десето ниво, пак не успяваше при половината или там дипломати и шпиони ама при тях не е интересно. Малко бъговете са неприятни, добре че не се случва често ама не е като да няма, един път упорито не искаше да ми Retrain-ва корабите в една група от двайсетина, но като извадих половината си ги оправи без проблем. Сега съм замислил да утрепя германците че да мога да се пусна с тях, имат доста забавни единички и сигурно ще е интересно :twisted: ееее баси изписах се... :lol:
    <<..........>>

    Comment


      #62
      Вчера ми беше много забавно.Имах един убиец,който беше дигнат МАКСИМАЛНО - направо всяка цел му беше на 100% вероятност за трепане.Та сложих аз този убиец пред Лондон(с Британия съм на война) и им изтрепах абсолютно всички генерали - имаха 5-6,някои от които доста зверски :twisted: А и тези новите,които идваха и те бяха избити - някъде десетина положих
      А за деветте отделения стрелци - нямам нужда от повече от 5,ама просто ми е кеф като гледам как стрелите валят като дъжд по врага :twisted: Направо е красота и умират за отрицателно време
      С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

      Comment


        #63
        Маниаци! :lol:
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #64
          Убийците и на Медиивъл и на Роум не могат да стъпнат на малкия пръст на нинджите и гейшите от Шогун.Абе тия разработчици сляпи ли са?!Не можеха ли да направат пак така с готини филмчета убиийствата или провалите на агентите ти?Абе като технически и игрови характеристики втората и третата част на Тоталнита война са по-добри но атмосверата на Шогун не могат да я достигнат и на половина...А защо казвате че гърците имат слаба конница?Гръцката кавалерия е доволна пък и тя не изнася боя.Тя както е било и в исторически план е била само за обкръжаване.Мен ми се струва че макетата ще са силна раса:силна фаланга и размазваща конница.Ама сега в момента си изтрих играта защото често ме изхвърляше и даваше грешки и се прецака ФТПито и сега чакам да го оправят да си е сваля пак...ставам само наблюдател на темата :x
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            #65
            Как атакувате замъците?Аз при всичко от каменна стена нагоре атакувам с армия от 4 урбан кохорти(най-силните на Рим),4 преториански кавалерии(пак най-силните),4 отделения стрелци и 4 катапулта.След като счупя вратата с катапултите атакувам с 4 обсадни кули - по 1 за всяка урбан кохорта.Качвам се на стената и там всичко измира :twisted: След това качвам стрелците и тях на стената и те започват да чистят всичко,което е наблизо И после през вртата влизам с конницата,разделям я на 2 отряда и помитам всичко в града :twisted:
            С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

            Comment


              #66
              Френското военно изкуство през 17 век

              Ами пробвал съм с 3 катапулта 3 помощни стрелци 2 преторианска конница и 3 урбан кохорти.Катапултите измитат всичко стрелците се качват на противниковата стена кохортите пазят от долу.То почти не остава нищо конниците само разчистват.Ако има фалангити или други копиеносци стрелците и кохортите ги смилат.С конницата само доубивам или ображдам.А в градски условия излизането в гръб е и много лесно и много трудно.На мен компютарът никога не може наприемр да ми излезе защото поне една група ще обърна докъто той е доста прост(дизайнерска работа) и не го прави.Много ме издразни и това че го обстрелвам със стрелци и генералът му дори не мърда от центара и така понякога няма смисъл от други единици.Струва ми се че и само със стрелци и катапулти мога да изрина всичко...почва да ме хваща яд защо си пуснал на лесно(уж да разучавам).
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                #67
                Аз лично превзех Рим с гореописаната от мен стратегия - кохортите почистват стените и после горе качвам стрелците,които почистват под стените :twisted: После влиза конницата и почиствам всичко по улиците.Просто 4 отделения преторианска кавалеря като тръгнат по булеварда и вразите го удрят на бяг :twisted: Та така победих 1200 врази с около 100 загуби - към 80-90 от кохортите и 10-на от конниците
                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                Comment


                  #68
                  Ами това може да сполучи само срещу простия компютър.С конница в градски условия срещу мислещ противник ще ти е доста трудно.Просто 2 групи фаланга с гръб една към друга и искам да видя колко преторианска кавалирия ще трябва за да ги победи.Давам пример 2 групи спартански хоплити с 2 меч 2 щит и 2 експириънс?!И как са тесни улиците ще се строят в доста дълбок ред...няма минаване!
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    #69
                    Говорим за игра срещу компютъра все пак Deimos,как се пускаш с гърците?
                    С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                    Comment


                      #70
                      изоставената тема за многото Руско-турски войни

                      Абе бая мизерна си им е конницата на гърците, тва 7 атака и защита си е под всякакъв минимум, на римляните поне им е с прилична защита а на македонците с огромен бонус при засилка, а тея само за трепане на отстъпващ противник стават и то ако не е много силен. Иначе за да се пуснеш с някоя фракция различна от римляните първо трябва да си я "изнесъл" на кампанията, аз играх с Брутий и понеже на него целите му са Гърция и Македония ги утепах и после ти дават да си ги избираш, странното беше че аз и двете ги утрепах ама ми дадоха само Гърците, изглежда щото македонците ги беха нагънали и от другия край и не ми ги признаха. Иначе гърците ги признавам за най-брутално защитената фракция, тея тежките хоплити нямат убиване, днес успях да докарам едни до 27 защита, е прегази ги засилена група колесници, мина през тях като през масло, те изполналягаха по земята и аз си викам "тея отидеха" и точно след две секунди тея си станаха, изтупаха си дрешките и си продължиха да се бият... с трима човека загуби :lol:
                      А катапултите са много радващи, днес си направих експеримент, пуснах си с 20 Heavy Onager-а а другия само с пехота, включих огнените снаряди и стана забавно, все едно някой е кастнал Armageddon-а от Heroes-а а и хвърчащите обгорени трупове са много ефектни :twisted:
                      <<..........>>

                      Comment


                        #71
                        Ама точността на тия катапулти е под всякаква критикаТо ако бяха и по точни щеше да избяга пък баланса защото катапултите не различават преторианската кохорта от простия селяк.Мен много ме кефи да играя на костъм батъл с конни стрелци срещу гали и германци.Загуби давам най-много по 3 4 конника които толкова им е акъла да се забият в избраните секироносциПросто умирам от кеф как стрелите покосяват голите им тела без значение колко броня и експ. си им пуснал от начало.Похвално!Просто е адски кеф с един залп да паднат 20 30 от най-елитните им единици не зависимо колко са скъпи.Наистина баланса се измества ама просто е достоверно.Само ме издразни как преторианската кавалерия е по силна от скитските благородници.Ще ме извинявате ама Рим никога не е имал добра конница а тука са с едни от най-добрите.Оставаше да победят и катафрактариите на Партия и Армения и нямаше да е докосна тая игра.
                        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                        Comment


                          #72
                          ROME : TOTAL WAR

                          Абе пичове аз съм малко нов тука във форума ама гледам че са кефите на MEDIEVAL-а и реших да ви кажа за една друга игрица от същия жанр-ROME:TOTAL WAR.Много е добра.Действието се развива около 280 BC и в началото на можеш да игр. само с юлий сципий и брутий ама кат свършиш с някои от тях цяла игра са отжарят и други .
                          ако не можете да си го намерите кажете ша ви дам линк ма ся немам мн време

                          Здравей, Martindg и добре дошъл във форума. Вече има такава тема, та затова ти преместих поста, но е желателно преди да пуснеш нова тема да провериш дали такава вече не е отваряна (какъвто е този случай). За целта горе имаш инструмент "търсене".
                          gollum
                          Last edited by gollum; 31-03-2005, 10:50.

                          Comment


                            #73
                            Всичко хубаво, ама малко е бъгава играта (Римската). Иначе е приятна. Но много се дразня като в един момент блокира и трябва да си я записвам на два хода, за да не загубя връзката.
                            Проблемът на форума :damnyou:

                            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                            Паисий Хилендарски

                            Comment


                              #74
                              Излезе демо на Rome: Total War - Barbarian Invasion
                              ето го

                              ПП: закачете се на ФТП сървъра

                              Comment


                                #75
                                Нещо този експенжън ще е пак полубоклук - на тях винаги са им скапани експенжъните, но пък вървят с пач за старата игра, който е добър.
                                Все пак в момента ми е по-интересно да си модвам Rome Total Realism 6.0.
                                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                                Comment

                                Working...
                                X