Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония - 1915

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Иначе нагнетяване няма - доколкото познвам Кайзера, въпреки всичко сигурно съм в първата десятка в списъка за кандидат-кавалерите за ордена "За оснобенни заслуги към Великата Порта"
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #77
      selqndur написа
      А за кога да очакваме правилата.
      Ами както написах и по-рано, надявам се до две или три седмици да съм готов с всичко. Това малко зависи от натовареността ми в работата, но нормално в този сезон съм по-свободен. Но всеки ден ще качвам по малко и постепенно всичко ще се събере. Но се въоръжете с търпение. Сега довършвам оперативната карта и се надявам утре да я кача заедно с всички пояснения по пространството на играта.

      Kaiser написа
      В една игра помня и държава, самоназоваваща се "Газпром"...
      Тази игра не съм я водил аз, та не отговарям за нея.

      Kaiser написа
      Извинявам се, но мисля, че това не е никакво смесване на реалности - смесване е, че една държава, която е факт от 1923 г. се появява на картата на игра, съдържаща в заглавието си "1915"
      Да поясня още веднъж - "1915" в заглавието на играта е само ориентировка за приблизителния технологичен и цивилизационен момент от исотирята, в който се развива играта. Използваните в играта имена на държави и провинции са напълно произволно взети и нямат нищо общо с реалните. Напарвих го само и единствено за да не се налага да си измислям поризволни съчетания от букви. Подготвям и исторически контекст за всяка държава, разбира се съвсем кратък, но да се ориентирате какво да очаквате. В него ще видиш, че съм черпил вдъхновение от реалната история, но не повече от това. В играта няма да има никакви позовавания на реалин историчесик събития - само тези, които съм описал като част от света.

      Kaiser написа
      Толкова за смесването на реалности, а щом е за наша сметка, значи мога да си ги смесвам...
      Да, но да поясня какво означава "за ваша сметка". В играта, както ще видите, има в известна степен симулирано вътрешното положение на всяка държава. Държавите си имат имена и история и напомням, че става въпрос за период, за който е характерена крайна форма на изява на националните чувства. Управник, който се опита драстично да промени името на държавата или да напарви друга революционна промяна едва ли ще срещне разбирането на нацията, която управлява. Което ще се изрази по множестов неприятни начини.

      Kaiser написа
      Беше казано, че титлите и имената нямат значение, тогава къде е проблема?
      "Нямат значение", защото това не е ролева игра, при все че упоменавам "роли" в правилата. Ще се поясня - вие не играете реални личности, управляващи държавите - т.е. не сте "крал еди-кой си n-ти поред номер" или пък "миснистър-председателят Х". Вместо това може да се каже, че сет "съзнанието" зад всяка от нациите и манипулирате света чрез пет строго ограничени роли, без обаче образно казано да сте въплътени в самия свят. Вие представлявате ролите, а не личностите, които стоят начело на съответните институции, а всяка роля дава много повече контрол над съответен аспект от управлението на държавата. Ако искате може да го разбирате и така - вие играете "духът" зад пет аспекта от управлението на държавата.

      Comment


        #78
        княз Крылов написа
        Иначе това че в реалността Турция съществува от 1923 ь в играта я има вече през 1915 - не е смесване, а именно разграничаване от реалността
        Мен са ме учили добре на балканска и османска история, правя разликата между Османска и Турска държава.

        Тогава искам официално позволение от почитаемите водещи, и не виждам причина те да не одобрят. Не желая да затормозявам никой, но не виждам защо в произтичащите от екипа към останалите играчи контакти държавата да не е Османска империя...

        @ към месир Воланд: това и искам - да надграждам сега, а не когато почне играта и на никой (включая на мен) няма да му хрумне поради заетост да изпипва подобни детайли.

        П.С. Сега прочетох горните мнения.

        @ към Княза - Австрийската легация в Истанбул вече е поканена в Долмабахче сарай на локум, сладко от дюли и гюл-шербет. Ордените и титлите на Височайшата Ни империя ги раздаваме по заслуги.

        @ Голъм - о.к., няма да споря, ти си водещ, не съм го правил и няма да го направя. Щом е такъв пробем да е Турция, а не Османска империя, рахат да е. Пък за популацията - ние ориенталските владетели си имаме наши си чалъми как да управляваме. За титлите, имената и духовете - аз съм със скромен капацитет, ако позволиш все пак ще си имам име, да не ме бъркат хората. Инак трябва да съм "Духът на политиката", "Духът на флота" и т.н. което ама никак не ми звучи...
        Last edited by Kaiser; 21-06-2007, 17:00.

        Comment


          #79
          Тогава искам официално позволение от почитаемите водещи, и не виждам причина те да не одобрят. Не желая да затормозявам никой, но не виждам защо в произтичащите от екипа към останалите играчи контакти държавата да не е Османска империя...
          Не става, както отбелязах, по-долу защо (предполагам, че не си ми прочел поста, защото си писал своя и моят е излязъл по това време). В играта "Турция" е просто етикет, име, напълно изчистено от конотации, което използвам за да назова една държава в игровата реалност, която няма нищо обощ с реалните историчесик Османска империя или Турция. И няма да ми е удобно да се използват други имена. Подчертавам - тази игра не се гради върху реален исторически контекст, освен в най-общ смисъл, т.е. по отношение на нивото на развитие на цивилизация и култура ориентировъчно около второто десетилетие на реалния ХХ век.

          Comment


            #80
            Кайзер, да обясня на по-популярен език това което обясни голум с "духовете".

            Всяка роля реално може да включва пв себе си повече от една личност във властния апарат.

            Тоест тук няма роли Султан, Визир, Паша бабаит и БляБляБляБей. Тук има нещо като отдели.

            Например има отдел на върховното управление условно наречен "Политик" - в него влизат Султана и Визира, може би целия султански съвет, престолонаследника и първата жена на султана. тоест ти спокойно можещ като ПОЛИТИк да се изказваш от името на всеки един от тях - естествено можеш да ползваш и само Султана, но това не е задължително. Съответно Военната роля включва адмирали, генерали, командири, щабняци , военни съветници и т.н. от името на които ще може да говори този който поеме Военния отдел. това естествено не му пречи отново да си реши че в Военния апарат има само една най-висша сила а другите са безмълвни изпълнители и да се изказва само от негово лице.

            Например аз като Канцлер едва ли ще тичам наляво и на дясно да преговарям из целия свят - понякога това ще се извършва от името на специални или постоянни посланници , пак контролирани обаче от отдела "ДИПЛОМАТ"
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #81
              Да, обяснението на Крылов е по-достъпно и добро от моето, още повече, че то е от ролева гледна точка. Моето е по-скоро от системна такава, където не е важно кой говори като конкретна игрова личност (султан, бейлербег, посланик и т.н.), а коя роля извършва действието. Всяка роля си има игрови ресурс, чрез който действа, изразходвайки го. В смисъла на игровата система дейстивето е всъщност разходването на този ресурс за да се постигне съответният ефект. Чрез кого става това няма значение за мен като посредник, важното е коя роля го поръчва, котео се уточнява чрез файла с дейстивята, различен за всяка роля.

              Comment


                #82
                Княже, казах със "скромен капацитет", а не че съм малоумен. Кътам някоя клетка нейде из османската, пардон, турската си тиква

                Говорех за 'име' (Мустафа, Селим, Орхан и т.н.). Това за 'ролите' и 'титлите' ми е ясно.

                Позволете да сложа сам край на моабета. Лично обясненията бяха полезни, благодаря на всички. След като се разбрахме, мисля, Османската империя, пардон, Турската империя няма нужда да е обект на по-нататъшно внимание. Като това да затормозявам един австриец да и мисли устройството...

                Comment


                  #83
                  - Кайзер, не ме разбира погрешно, радвам се, че попита за това, защото ми даде повод да го обясня. Въобще въпросите са добре дошли, разбира се, засега е рано тъй като много неща ще се изяснят в правилата. Но след това ще се радвам на всякакви въпроси, така ще избегнем недоразуменията по верме на игра, поне частично, разбира се. Те са неизбежни.

                  Comment


                    #84
                    Оооо, не се притеснявайте, с удоволствие можем да договорим преустройство на Турската империя по австрийски модел - ще ви пратим и специалисти (нашите за разлика от другите ползват писалки и показалки, а не щикове и саби)
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #85
                      Крылов, позволи ми да се усъмня. Доколкото имам спомени от играта на алеан, той май предопчита силовите методи .

                      Comment


                        #86
                        Голум, ами?! едва ли - той никога досега не се е проявил като пълководец Само като интригант - а и остави ме да лъжа бедните балкански страни - иначе как ще оправям след това разбунтувалото се поробено население - ние не сме окупатори, ние сме просветители
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #87
                          Ще сложа и аз два жалона в "международните отношения"

                          Франция, ръководена от митака и мен, признава правото на суверенните правителства да си ползват каквито желаят наименования. Как е в картотеката горе на небето, на геостационарна орбита, където е кабинета на "групата наречена "водещ"" (по мотиви от публикувана част от правилника), дали под инвентарен номер или с иконки, ни е безразлично. Да няма вживяване, финтифлюшки, красотички и натруфени терминологии прави играта дървен ММОРГ или както там се нарича, "цъкай или умри"

                          Второ, Франция, ако и когато почне играта, не е в редовни дипломатически отношения с Австрия, заради неодобрението на личността, заемаща поста на дипломат. От сутринта четем врели некипели, представям си после. Къде е Гогата да има баланс поне!

                          да живее Републиката
                          да живее Франция
                          хау!

                          Comment


                            #88
                            Вживяване и финтифлюшки може да има - за това си отговаря всеки сам. Затова и подготвям контекст за всяка държава . Въпросът е вживяването да е на тази основа, а не върху произволни асоциации от реалната история (и да не срещам възражения от типа на "ама ескадра биртански броненосци е унищожила еди кога си и еди къде си ескадра от турски броненосци, защото тук не става така?" ). Затова и държавата в играта е "Турция", вживяването в играта означава за играчите, играещи с нея тя да е именно "Турция", а не "Чаршафбайр", примерно Така че приветствам всячески вживяването, въпросът е на какво основа се прави то, т.е. ако в играта Франция е ислямска джамахирия, то играчите ще трябва да се съобразяват с това .

                            Comment


                              #89
                              Предивид последната реплика на ръководителя на Франция тя надали е джамахирия. По-скоро нещо към палатков лагер...
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #90
                                Възразявам официално, че Турската империя постоянно се спряга за пример.

                                С огромно и хищно нетърпение ще чакам тая историческа база, върху която трябва да се стъпва. Удовлетворява ме, че може да има свобода на надграждане.

                                Обявявам и кое ще е първото "надградено нещо" - харем по подобие на този на предишния османски, пардон, турски султан Ал Даниц

                                Comment

                                Working...
                                X