Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония - 1915

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Голум, би ли пуснал обновен списък със играчите след подтвърждаване.
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Да . Така като гледам, към момента напълно заети са:

      Русия, Турция, Франция и Япония.
      В останалите пет е потвърдено по едно място, т.е. има по едно свободно място за играч. И така - пет свободни места, по едно в Австрия, Италия, Германия, Англия и Испания.
      Освен това при желание от съответния двучленен отбор, може да се обяви още едно място в отбора им.

      Comment


        15-ти наближава .... очаквам някакви материали за пилотния брой, че да имам време да ги напиша и т.н.
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          Спокойно, все още има незаети игрови позиции, така че не можем да започнем преди те да бъдат заети. А и все ми се струва, че ще има и някакви въпроси .

          Comment


            М-да, за въпроси, чета дипломатическите правила. Имам няколко въпроса:

            1. Ще имаме ли някакви готови дипломатически отношения при началото на играта или взаимно ще ги договаряме тепърва?

            2. Ако Франция има представителство в Турция, наложително ли е Турция да има във Франция?

            3. Ако направя конференция, само държави с които имам някакви дипломатически представителства ли мога да поканя?

            4. Каква е ползата от посещение на високо ниво, освен демонстрация на приятелство, например?

            5. "Вeроятността за успех" разбирам е ориентировъчна, при тайните операции, но предвиждаш ли противодействие, някакъв вид контрапропаганда или контраразузнаване?


            Благодаря предварително.

            В този смисъл предлагам играчите в началото да сключим мораториум върху извънигровите контакти! Хайде хубаво, уговорили сме се за сътрудничество тук-там, но почне ли играта да спазваме игровото правило и формата на дипломатически отношения срещу заплащане, като цивилизовани страни!

            Comment


              Аз имам въпрос относно каналите.
              Може ли собствеността (или дял от нея) да бъде продадена/разменена/предотстъпена/завладяня и тн.?

              Comment


                Радвам се, че подхвана тази тема, Даниц. Че бях започнал да се притеснявам - и аз като си чета правилата не са ми ясни, пък никакви въпроси, (човек може да се обърка .

                Въпроси / отговори:

                1?
                въпрос: Ще имаме ли някакви готови дипломатически отношения при началото на играта или взаимно ще ги договаряме тепърва?
                отговор: Да, има такива споразумения, както и представителства. Вие ще работите във вече развита ситуация, сякаш в този момент поемате властта от ръцете на предшественик.

                2?
                въпрос: Ако Франция има представителство в Турция, наложително ли е Турция да има във Франция?
                отговор: Да, това е въпрос, който не съм отразил в правилата, пропускът ще бъде поправен. Не, не е наложително. В тази ситуация Франция ще заплаща контактите си с Турция по стандартния начин, а Турция няма да може да извършва контакти с Франция по своя инициатива. Т.е. Франция може да извършва всички видове дипломатическа активност спрямо Турция, но последната може само да отговаря, без на свой ред да проявява активност. За целта тя трябва на свой ред да създаде дипломатическо представителство във Франция.
                3?
                въпрос: Ако направя конференция, само държави с които имам някакви дипломатически представителства ли мога да поканя?
                отговор: Да. Липсата на дипломатическо представителство е равносилно на липса на дипломатически отношения.
                4?
                въпрос: Каква е ползата от посещение на високо ниво, освен демонстрация на приятелство, например?
                отговор: Най-вече това - демонстрация на внимание и приятелство. Това ще се отразява в рейтинга на съответните държави, т.е. в мнението на политическите партии вътре във всяка от двете страни и в оценката на населението. Определен вид контакти се предполага да се извършват на високо ниво, такива, по въпроси засягащи жизнените интереси на двете държави. В тези случай се очаква подобно посещение и липсата му ще се отрази негативно чрез общественото мнение.
                Пример: Франция и Германия имат сериозен проблем - спор за две гранични провинции. Ако решат да се договарят относно това, то голямо значение ще има как ще стане самото договаряне - чрез нота, ултиматум, преговори или посещение на високо равнище. В последния случай вероятността да се намали напрежението между двете държави е най-голяма. Французите ще оценят като жест на приятелство посещение от страна на кайзера, както и обратното. Повече дивиденти печели държавата, която изпраща своя ръководител.
                5?
                въпрос: "Вeроятността за успех" разбирам е ориентировъчна, при тайните операции, но предвиждаш ли противодействие, някакъв вид контрапропаганда или контраразузнаване?
                отговор: Вероятността за успех е общо взето ориентировъчна. Ще хвърлям зар във всеки конкретен случай.
                Да, има противодействие - на разузнавателните операции се противодейства чрез собствения репресивен апарат. Това се управлява от политическата роля.
                Ефективността на пропагандата зависи от информационната политика - отново в прерогативите на политическата роля. Контрапропаганда се прави като се правят собствени пропагандни акции, не толкова като се контрират чуждите.
                Наистина, трябва по-добре да организирам политическата роля, защото сега е твърде слят текста и може би някои неща се пропускат. Ще поработя в тази насока.
                6?
                въпрос: Аз имам въпрос относно каналите.
                Може ли собствеността (или дял от нея) да бъде продадена/разменена/предотстъпена/завладяня и тн.?
                отговор: Собственик на канала е винаги държавата, която притежава провинцията, през която преминава канала. В този смисъл единственият начин да се преотстъпи собственост е като се продаде самата провинция. Поне единственият способ, пир който държавата, която извършва покупката ще има сигурност в нея. Но не пречи да се продаде само собствеността върху канала, разбира се. Това ще се отрази върху това кой ще получава доходите от него и кой ще го издържа. Стойността на продажбата може да се реши, както и самата продажба само на държавно ниво и е въпрос на договореност между играчите. В този смисъл, може да стане и чрез замяна.
                Канал, разбира се, може да се завладее и като се завладее провинцията, в която той се намира. Но докато има война, особено в съответната провинция, каналът няма да се използва и няма да носи приходи, т.е. за да има полза от сделката трябва войната да се приключи и смяната на собственост да се финализира чрез мирната договореност.
                Дялове могат да се продават или заменят, нещо повече, в момента всички канали без един са с дялово участие, т.е. повече от една държава получават приходи от тях, макар и само една да ги управлява и да заплаща разходите по поддръжката.

                Ако нещо от отговорите ми не е ясно, ще се радвам на въпроси, които да доизясянват нещата. Също така, и на още въпроси.

                Comment


                  Пълният екип на Италия е тук!
                  Канцлер на хазната

                  Comment


                    Мисля че ще имам възможност да отделя време за участие, чух че в Германия има свободно място. Така ли е?
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Да, поне в момента е така. Понеже пак закъснявам (да му се не знае, но отново ми се съкрати много свободното време) да се извиня, тази седмица ще завърша качването на правилата и ориентировъчн другата ще разпратя файловете, за да ги погледнете и да изясним ако има някакви въпроси - няма да ми остане време да пиша ръководства за използването им - само едно общо.

                      Comment


                        kak da se zapi6a?
                        broite me
                        IN VINO VERITAS !!!

                        Comment


                          Кьосев, радвам се на интереса ти, но на този форум е задължително да се пише на кирилица.
                          Все още не е потвърдено едно място в Англия, има и едно свободно място в Австрия. Така че това са вариантите. Поглеждаш правилата и ако искаш да участваш ми изпращаш писмо на адрес histwrkshp@abv.bg, като пишеш в коя държава (от двете свободни към момента), жеалеш да се включиш. Но да предупредя, играта изисква оперделено свободно време и задължително трябва да се прегледат парвилата. Заедно с това трябва да имаш известни умения да работиш с екселски файлове, в каквито се задават заповедите за ролите.

                          Comment


                            Секцията с играчите на сайта ти обновявана ли е скоро?
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Не, не е . То си личи от датата на последно обвновяване. Ще я обновя, но не тя ми е приоритет в момента .

                              Comment


                                Как да разбера кой е втория човек в отбора ми?
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X