Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония - 1915

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Приемате ли новобранци в играта, с риск да оплескат нещо и никакви умения, но ентусиазъм?
    Да, не са нужни никакви умения. Само търпение и желание за игра. Принципно местата бяха заети, но предполагам, че сега ще се освободят. Наглеждай темата, вероятно до края на идната седмица всички правила ще са качени и тогава ще проверя колко от местата все още са заети и ако има свободно - ще можеш да се включиш.

    Comment


      Аз официално напускам Австрия за да се потопя в дебрите на свободната преса + други функции на помощник-водещ. Ако Голума подтвърди де
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        Хм, тогаз Австрия си търси поне един способен поданик (които да ни върши черната работа ).
        "Далеч съм от мисълта си"

        Comment


          Да, Крылов, аз потвърдих, когато ме попита . За момента Крылов ще поеме функциите по подготовка на материали за официалния бюлетин на играта. Това означава, че се освобождава едно място в отбора на Австрия. Вероятно ще се освободят и други места, но поне засега никой не се е обадил, че се отказва (освен Сула, но той така или иначе бе трети в японския отбор).

          Comment


            Свободното място кое е? Не ми се захваща да съм икономист...
            Иначе благодаря на gollum, ако не този рунд, следващия - тъкмо ще гледам как върви играта!

            Comment


              За което се разберете . Крылов май беше дипломат, но всичко е предварителна уговорка.

              Comment


                Утре заминавам за чужбина, на 17-ти се връщам.
                "Далеч съм от мисълта си"

                Comment


                  Не се притеснявай, както е тръгнало, може би когато се върнеш най-после ще са готови нещата. От средата на миналата седмица ме емнаха с много работа (то на пресекулки нещата ще са така чак до Коледа, но пък воденето на играта не изисква толкова време, колкото описавнето на правилата).

                  Comment


                    Досега разглеждах играта.Идея си нямам как се играят подобни игри,ама изглеждат много интересни. Затова питам:Има ли начин да следиш играта без да участваш?

                    Comment


                      Да, разбира се. Играта има бюлетин - нещо като вестник, в който се публикуват новините за всеки ход. В тази конкретно ще го списва Крылов, защото на мен едва ли ще ми остава време за това - той ще е втори просредник. Когато играта приключи мисля да спретна и едно описание от гледан точка на посредника. Към което ще добавя и гледните точки на играчите, ако някои от тях решат да се пробват да опишат събитията под формата на мемоари. Което ще създаде интересен псевдоисторически контекст.

                      Самото участие не е много сложно - играта е походова, т.е. ходовете започват и свършват в рамките на определено реално време - обикновено седмица. В началото играчите получават отчет за случилото се през предходните ходове под формата на текст - писмо. В конкретния случай това ще е екселски файл с информация. След това в него задават действията си за хода и го връщат обратно на посредника. Всичко става по електронна поща. Посреникът обработва информацията и подготвя файловете за следващия ход. Резултатите се отразяват в игровия вестник. За участие са необходими три неща. Първо - желание да се участва. Второ - умение за работа с ексел и ползване на електронна поща. На трето място - желание и възможност да се прочетат и разберат правилата.

                      Comment


                        Еми освен успех, незнам какво друго да ви пожелая. Наистина за първи път виждам подобно нещо :tup: Ще чакам бюлетините, за да имам вече по-конкретна представа. Аз съм за Руската империя - дано да си остане такава и след кампанията

                        Comment


                          Журналист от Льо Матен засече аверите на маршала в предпочитаемото им бистро в 9-ти район. На въпроса - има ли нещо верно в ширещия се слух, че маршала ще се гътне преди да почне каквато и да е кампания, Жан Валжан и дядо Горио не отговориха. По късно (два калвадоса, вечеря с младо Божоле и по три коняка, платени от журналиста), неофициално казаха, че марашала е в много по-добра форма (оная вечер са го видели да се прибира в къщи с половината персонал на Фоли Берже - дамски разбира се) отколкото му се иска на оня мръсмик майор Петен (дет ги пуска тез гаднярски слухове).

                          Comment


                            Е, това само може да ме радва . Ще гелдам да върна радостта (е, поне се надявам на такава реакция) като скоро пусна и последните две секции, които пряко засягат маршалите. Пък ако е рекъм, който има навика да се изказва по такива въпроси, то скоро може и оръдията да заговорят. Само не знам дали ще са августовски или пък други тез топове. Ще се види.

                            Comment


                              Августовски? това е притеснително имайки пред вид че август отмима , че е и септември
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                Е, играта започва от януари (игровия календар), така че оставете притесненията . Може би по-скоро трябва да те тревожи дали ще продължи до другия август .

                                Comment

                                Working...
                                X