Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония - 1915

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kaiser написа
    Да се намеся и аз - правилата са умопомрачителни, похвала и слава на героя създал толкова изтънчена система
    След като, Женева се произнесе по начините за водене на война, журналистите накачулиха френското министерство на отбраната. Разбира се не изкаха автографи. Никой не успя да се добере до маршала! Що ли? Щот никой не знае къде е! Обаче журналист от Льо Паризиен забеляза, че няма френски офицери нито във Фоли Бержер, нито в Мулен Руж, нито даже не са забелязани на разходка на Шан-з- Елизее (даже младшите чинове ги няма, дори и в Булонския лес). Дедо Горио и Жан Валжан разбира се бяха в своето бистро в девети район, маршала го нямаше. След нормалната вечеря (заек по провансалски), журналиста зададе своя въпрос: Кво стаа бе (бе прекалил с калвадоса), да неа мобилизация? Отговора дойде от дядото: Споко! И такава ще има ма може би по-късно. А сега целия Генерален Щаб чете тезисите на Женева. Маршала може и да изглежда изкуфял, но е накрал всичи учебни програми на Сен Сир да се променят. И каде са офицерията - прогъгна журналиста-?
    Ми зубрят - каза Жан Валжан. Те знаят к'во е конница, пехота, артилерия. Даже знаят кво са аеропланите. Ма потенциали не знаят (бе всъщност знаят кво е потентност - нал са французи).
    Добре де - попита журналиста - са кво праиме (поръча си още един калвадост)?
    Тук дойде Шарл де Гол (да прибере старците): ми учим, четем и после ще правим това, кото сме учили, и за което сме призвани: ще си защитаваме държавата! След кратко замисляне каа - бее може и дуги дъжави да защитим!

    Comment


      Иска ми се сериозно да коментирам правилата, обаче ще си призная, че не съм седнал да ги чета и осмислям сериозно - за това трябва да се отдели специално време. Само съм ги прехвърлил отгоре-отгоре.

      ...няколко часа по-късно

      Отделих малко време и прочетох горе-долу половината военни правила. Впечатляващо много време и бих казал направо любов са вложени в изработването им. И според мен много много малък процент от читателите на форума ще могат да се справят с генералисимуската роля в момента. Другото, което си мисля, е че преди говорихме как трябва да се почва от най-простото и като сработи да се надгражда, а тук виждаме обратния подход.
      Last edited by Imperial; 30-10-2007, 06:05.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Другото, което си мисля, е че преди говорихме как трябва да се почва от най-простото и като сработи да се надгражда, а тук виждаме обратния подход.
        Има нещо такова, но това си ми е лична особеност . Все пак мисля че като постепенно поправям и опростявам тази система от игра към игра, накрая ще се получи нещо. Макар че проблемът (може би) е в това, че нагодих правилата на оперативно-тактическата игра към тази (е, с известно опростяване).
        Между другото, сега като преглеждам какво съм писал забелязвам, че съм пропуснал няколко неща. Ще гледам да ги добавя (ще обявя и към кои точки са добавките).
        Накрая - не мисля, че ще е чак толкова сложно за играчите. По-голямата част от сложнотиите съм ги сложил за да има общ модел за описание на доктрините, т.е. да мога и в следващи игри да моделирам различни доктрини въз основа на общи правила. Всичко това е слабо или никак променливо по време на самата игра, т.е. може да не притеснява толкова самите играчи. След това, втората част от сложността (известен реализъм на бойните действия) остава "под качулката" от гледна точка на играчите, т.е. те могат успешно да използват системата и без да знаят точно как се изчислява резултата от всеки сблъсък.
        Бих могъл да махна по-голямата част от това и вместо система за описание на доктрини и гъвкави единици, да сложа твърдо зададени и описани такива, които да не подлежат на промяна и да са еднакви за всички (или пък да са твърдо описани за всяка отделна държава), като в предходни игри от този тип. Но това реално не би спестило много сложности на играчите, макар че ще ме улесни.
        След това, мога да опростя самия процес на изчисляване на сражения, като сведа всичко до един тип "сила" и три различни модификатора (атака, отбрана, марш). Така ще се опростят сраженията, а и снабдяването. Накрая мога да премахна и точките разстояние и да работя както досега с една провинция - една точка движение. Въпросът е, че предпочитам да изпробвам тези по-сложни правила как работят, другите се съставят лесно и съм наясно как точно работят. Така че в известен смисъл аз надграждам над простото (това към първата забележка), но не "простото" на моя предишна игра, а на игри, в които съм участвал.

        Comment


          Според мен няма нужда от допълнително опростяване на правилата. Както сам каза, играчите ще могат да играят дори и на първо време да не са им ясни голяма част от правилата, просто няма да са толкова ефективни.
          Аз лично съм много зарадван от икономическия модел по-точно от факта, че без човек да си е направил сметката значително количество ходове по-рано, войната ще му дойде доста нанагорно.
          <<..........>>

          Comment


            Едно от свободните места се запълни - на мястото на Spellbreaker в Австрия ще играе Хорхе. Търси се втори играч за Австрия, втори играч за Турция (освен ако Деймос не реши да поеме всички роли) и трети играч за Япония.
            Last edited by gollum; 30-10-2007, 17:12.

            Comment


              Аде бе хора - дайте шанс за изява на един млад и зелен международен драскач
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Първо здравейте на всички.
                Аз съм новия играч в хегемонията и по ирония на съдбата, лидер на Австрия :38:
                Дано да стане хубава игра и да не ни потънат гемиите рано, рано.
                Княже, може ли така - да изоставите империята за да списвате вестник - елате обратно във Виена и започнете да пишете история
                Last edited by xopxe; 05-11-2007, 14:48.
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  Хорхе, сори, но ...."Так получилось, любимая!"
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    Извинявам се на всички - миналата седмица имах твърде много работа и не можах да отделя време за парвилата на играта. Това причини съответното поредно забавяне. Тази седмица е по-различно, така че ще напредна още. Днес качих допълнения по сухопътната кампания (точка за авиацията, две пояснения по специфичен тип заповеди за кавалерийските корпуси и уточнение в частта за логиситка), с което тази част на правилата е завършена. Сега работя по морската кампания, правилата ще бъдат качени съвсем скоро. Тогава всички правила ще бъдат завършени и ще остане само началната информация за държавите, котяо е до известан степен готова. Така че може да се очаква скорошен старт на играта. Впрочем, остава да се запълнят и две места.

                    Получих и два нови въпроса, на които съм отговорил в съответната секция на сайта на играта.

                    Comment


                      Голуме, просто нямам думи, с тия допълнения към сухопътната кампания май вече няма фактор във воюването който да не си покрил - дано имаш време да завършиш играта бързо - нямам търпение да видя в реалност тази комплексност на играта
                      Добре че си избрал 1915 за времева база - който тръгне на война на генералисимуса му ще му се отели вола и много армия ще измре, но така е било и в действителност
                      Крилов, винаги има място за вас из комфортните дворци около Виена - дори и само в дипломатическия квартал :38:
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        Поласкан съм, досега са ми предлагали само едностаен апартамент в тъмници или специално място на ешафода
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Е, моля ви се, Австрия тези специални луксове ги предлага само на провалили се управленци
                          Kerls, wollt ihr ewig leben?

                          Comment


                            Деме, навреме съм се отказал от управленски функции
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              Или по-скоро пренасочил натам, където няма по-голяма брадва от твоята
                              Edit: много жалко все пак че бремето на Австрийската империя ми се стоварва с пълна сила - надявах се един ветеран поне да имам до мен, да поема вината :twisted:
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                Аз никога не поемам вината - защото винаги печеля. А винаги печеля защото знам кога да се откажа Прави си изводите
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X