Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония - 1915

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Виждам, че в секцията с описанието на Германия има сума ти информация, но за останалите държави е празно. Какво означава това, просто водещият е нямал време да ги попълни или се очаква нещо от играчите?


    Също така прехвърлих набързо икономическите правила и това ми направи впечатление:

    "Ограничението за конверсията е да не надхвърлю 20% от текущото ниво на гражданската индустрия, което означава, че за пет хода може да се мобилизира промишлеността напълно."

    Т.е. 10 игрални месеца. На какво базираш този срок, защото в реалността този процес е много по-бърз, доколкото знам. Особено имайки предвид технологичното ниво на игралната вселена. В днешни времена разбира се нещата са съвсем съвсем други и такава конверсия е почти невъзможна.
    Last edited by Imperial; 24-10-2007, 04:18.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Виждам, че в секцията с описанието на Германия има сума ти информация, но за останалите държави е празно. Какво означава това, просто водещият е нямал време да ги попълни или се очаква нещо от играчите?
      Първото. Т.е. и за останалите има, но още не съм я форматирал и доуточнил. В тази за Германия също ще има промени, всъщност по-погрешка съм я качил, когато обновявах всички файлове на сайта (заради промени в препратките). Горе-долу е това, но с малки промени и ще махна историческите описания на всяка провинция, че ми идва нанагорно като време.

      На кой мейл да пращаме?
      Написах го малко по-долу в темата: histwrkshp@abv.bg . Виждам, че някои хора вече са ми пратили разпределението си.

      Преди да са готови и уточнени правилата
      За правилата - вече са излезли правилата за трите граждански роли, а те са основни. Там най-много да има някакви дребни допълнения, свързани с оформлението (т.е. с удобството, а не по същество). Сложен са и общите парвила, там няма да има никакви промени. Остават правилата за двете военни роли, ще бъдат готови до края на седмицата, вече съвсем сигурно (всъщонст почти са готови, просто трябва да ги дооформя и да ги прегледам поне веднъж аз грешки, че се случват - не печатни, те за съжаление са много). Но не виждам проблем вече да определите кой коя роля ще поеме. Отсега предупреждавам, че в екипа от двама е най-добре всеки да поеме една от военните роли и да си разпределят гражданските. Не е задължително, но е по-добре. Иначе натоварването ще е неравномерно.
      Въобще, да напомня нещо - в административните ходове военните роли почти нямат какво да правят - основното натоварване е върху гражданските. Обратното при оперативните ходове, там играят само военните. Но за да се стигне до оперативни ходове някой трябва да започен война, което иска време. Война на първия ход е невъзможна по ред причини - най-вече защото обявяването на мобилизация става на ход Х, но се осъществява на ход Х+1.

      Тъй и тъй съм сам...
      Няма да си сам, няма да започне преди всеки екип да има двама души.

      И въпросите по правилата:

      Въпрос:
      Ограничението за конверсията е да не надхвърлю 20% от текущото ниво на гражданската индустрия, което означава, че за пет хода може да се мобилизира промишлеността напълно."

      Т.е. 10 игрални месеца. На какво базираш този срок, защото в реалността този процес е много по-бърз, доколкото знам. Особено имайки предвид технологичното ниво на игралната вселена.
      Отговор: Аз доколкото си спомням (без специално да проучвам въпроса) конверсията отнема доста време, измервано в месеци в реалността - имам предвид конверсията на едно предприятие. Но докато ефективността, включително в организационен смисъл, достигне съответната стойност, минава още повече време - за ВСВ реално от началото на прехвърлянето на икономиката на "военна нога" до пика на ефективността на военното производство минават средно две години. За ПСВ е било малко по-различно, но все пак сравнително близко. Разбира се, тук е свързана и ефективността на организацията, на преквалификацията на работниците и прочее фактори, все неща, които не са отделно реализирани в модела на играта. Затова и съм сложил съответното ограничение, тъй като ми се вижда достатъчно реалистично, а същевременно и съобразено с особеностите на играта. НО харакерът на ограничеието е друг. Ако забелязваш, всъщонст реорганизацията на предприятие отнема два месеца или един администартивен ход, но има ограничение за това колко предприятие едновременно могат да се конвертират от гражданска към военна продукция и този праг е 20%. Мисля че е доста висок предвид организационните и административни трудности. Вие като играчи разполагате и с други лостове за увеличаване на военното производство, накратко съм ги споменал в политическата секция - става въпрос за политически решения, които се заплащат с политически точки (например, повишаване на ефективността на военната икономика, събиране на военновременни заеми и други подобни, както и директно конвертиране на политически точки във военна продукция).

      Качил съм всички досега зададени въпроси и отговорите на тях в специализираната секция на игровия сайт за удобство, че тук се губят. Ще качвам редовно и новозададени (и получили отговор) въпроси, пак там.
      Last edited by gollum; 24-10-2007, 11:15. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        Тогава идва въпроса: да изчакам ли да ти пратя писмото до момента на намирането на втория играч?
        Ависе, няма ли да ме уредиш с Диип да играем в една държава, хех?
        "Далеч съм от мисълта си"

        Comment


          Да, това подканяне, което е разбираемо, не се отнася до непълните отбори.

          Comment


            Диип по скоро би си прерязал врата отколкото да бъде с теб в отбор - а и сега и без това се надъхва за ВнП ...
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              Обнових информацията за ролите и разпределенията на съответната страница, моля прегледайте я, за да се поправят грешки и да се попълнят липсите.

              Comment


                Япония също има интерес от още играчи. Одзава надявам се ще потвърди за ролята на морски министър, но на мен ще са ми много останалите 4 роли, та се надявам още някой да се включи.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Добре. Ако някой друг отбор иска да се допълни с още един играч, то ще се радвам да ме уведомят.

                  Comment


                    В момента има две свободни игрови места - едно в отбора на Австиря и едно в отбора на Япония (там е трето). Ако има желаещи, които имат желание да се запознаят с правилата и имат базови умения за работа с ексел (т.е. могат да впишат данните в таблиците), то ще чакам да ми пишат. Преди да се запълнят тези две места няма как да започнем.

                    Comment


                      ц ц ц Галеане, викни си хамалиона за съекипник
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        княз Крылов написа
                        ц ц ц Галеане, викни си хамалиона за съекипник
                        Предполагам, че Диип по-лесно ще се съгласи да играе с мен, отколкото аз с хамелеона.
                        Last edited by Spellbreaker; 24-10-2007, 18:33.
                        "Далеч съм от мисълта си"

                        Comment


                          Ха ха ха, че още и с притенции - аз се предлагам като играч за всеки желаещ отбор за ролята - кореспондент на международната преса
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            Последни промени по правилата

                            Днес качих страницата за генералисимусите - сухопътни кампании. Вероятно до вторник или най-късно сряда ще е качена и адмиралската старница, след което започвам да подготвям страниците на държавите, котео ще отнеме сравинтелон малко време.

                            Comment


                              Голъме, ще трябва бая да помагаш на генералисимусите, че ще оплескат 4.2.1.2.4 примерно при дефанзивна тактика и ще забравят да финасират с ФС своите артилерийски и огневи потенциали, за ЩаП, ЛаП, ЛогП, ИнжП и К2П няма да остане. ! :evil: Аз къвто съм безсистемен, добре, че съм икономист Бе не е ли леко сложничко и дългичко или само на мен ми се струва така? И като имам национална доктрина, докато схвана какво ми трябва на страната, ще минат 20 хода, айде аз съм куха лейка, ма кви изчисления ще трябва, ако реша да изпиля най-доборото от държавата си?

                              Comment


                                Няма проблем, ще помагам . Наистина излезе малко по-сложно, поне на хартия, на практика ще е по-просто. За следващата версия на играта вече имам идеи как значително да изчистя и опростя нещата, но не мога да ги въвеждам - ще трябва да преработвам всичко от начало, а не ми се иска. Я чакай, да съм по-конкретен . Доктрината и организацията са готови за всяка държава, т.е. не е задължително нещо да се променя. Ако някой генералисимус реши, все пак може да променя, но темпът на промени е доста ограничен. В мирно време генералисимусът определя само схемата на обучение и разпределението на произведеното снабдяване по провинциалните военни складове (това така или иначе са военновременни запаси и не се използват в мирно време). Трябва да наглежда съотношението на военната инфраструктура и военните единици и евентуално да поръчва нова инфраструктура и нови крепости, както и да "казва" на икономиста какво иска да се произведе от наличния военен промишлен потенциал.
                                Във военно време нещата се променят дотолкова, доколкото трябва да проследява снабдяването на единиците си, т.е. да дава в заповедите какви количества снабдяване към коя единица да се прехвърлят и коя армия от кои провинциални складове се снабдява и да определя напред (за всеки три оперативни хода) колко транспортен потенциал ще му е нужен за прехвърляне на снабдяване и на военни единици.
                                За сраженията генералисимусът задава само общите заповеди.
                                Ще дам пример (по картата). Да речем, че Германия и Франция са във война. Немската първа армия е разположена: АЩ в центъра на Ге17, Армейска снабдителна база (АСБ) в центъра на Ге18, като се снабдява от провинциалните складове на Ге18, Ге17 и Ге19. В армията влизат четири пехотни корпуса, с индекси ПК01 до ПК04. ПК02 е разположен на границата между Ге19 и Фр21; ПК01 заема границата на Ге19/Фр20; ПК03 заема границите на Ге17 и Фр21 и Фр23 (силите са разпределени по равно) и ПК04 заема границата Ге17-Фр23. На даден оперативен ход генералисимусът определя:

                                1. Колко снабдяване от провинциалния склад да влезе в армейската база;

                                2. Колко снабдяване от армейската база да се прехвърли във всеки от четирите корпуса и в щаба.

                                Всяка от тези две функции може да се автоматизира като генералисимусът зададе желани стойности на снабдяването и посредникът ще размества наличното снабдяване докато ги постигне. Ако то се окаже недостатъчно, то ще разпределя по равно дотолкова, доколкото снабдяване е налично.

                                3. Задава заповеди на всяка от шестте единици на армията:

                                3.1 Ако се налага премества или не щаба и базата;

                                3.2 Задава бойни заповеди за четирите корпуса: например, дали да се придвижват нанякъде (марш), да заемат отбранително разположение или да нападат. Това са основните заповеди. Нищо друго не трябва да се прави (тактическите фази при сблъсък се определят от посредника, както и той изчислява ефективния боен потенциал). Пример за такива заповеди:

                                3.3 ПК01 заема отбранително разположение по позицията, на която е разположен (силата му се дели на 10, защото заема 10 единици разстояние).

                                3.4 ПК02 предприема настъпление по посока на центъра на Фр21.

                                3.5 ПК03 заема отбранително разположение по позицията, която заема (силите му се делят на 10).

                                3.6 ПК04 предприема настъпление по посока на центъра на Фр24.

                                Оттам-насетне единственото, което се случва е посредникът да изчисли какво ще стане. Генералисимусът може и да не се занимава на този оперативен ход повече с първа армия.
                                Може и да уточни някои неща в заповедите си, например, да допълни каква заповед да изпълняват двата настъпващи ПК, ако настъплението е успешно и остане още време (оперативни точки). Например, да продължат настъплението в друга посока, да заемат отбранително разположение по еди-коя си линия и прочее.
                                Може да се уточни единствено разходът на боеприпаси за артилерията и огневите средства (това съм пропуснал да го включа в правилата и ще го допълня днес като отделна точка).

                                Така че макар системата наистина да е леко сложна, тази сложност идва повече към посредника, отколкото към играчите - те само трябва да дават заповеди. След това, във файла на всеки генералисимус бойният ефективен потенциал се смята автоматично. Това, което не е реално включено е случайният елемент и влиянието на бойния дух, защото те зависят от противника, а не само от собствената единица. Мисля си, че генералисимусите ще се оправят с всичко това, макар че играта ще покаже на практика.

                                че ще оплескат 4.2.1.2.4 примерно при дефанзивна тактика
                                Тази фаза е реактивна, т.е. аз като посредник избирам кога да я изчисля и кога да я пропусна. Това не зависи от генералисимуса, а повече от агресивността и инициативността. Затова и съм включил тези общи фактори за да оперделям поведението.

                                и ще забравят да финасират с ФС своите артилерийски и огневи потенциали, за ЩаП, ЛаП, ЛогП, ИнжП и К2П няма да остане.
                                Ъъъ, всъщонст няма как да стане - потенциалите не се финансират отделно. Заплаща се за всеки корпус фиксирана сума, но тя се заплаща автоматично. Може икономиста да не я предвиди, тя пак ще се заплати, но бюджета ще пострада и ще е на червено. Виж може да забравят да посторят въоръжението, но това се наваксва за един администартивен ход при положение, че имат съоветното военно производство. Ако не, тогава корпусите им ще карат пердимно на пехота и кавалерия .

                                И като имам национална доктрина, докато схвана какво ми трябва на страната, ще минат 20 хода, айде аз съм куха лейка, ма кви изчисления ще трябва, ако реша да изпиля най-доборото от държавата си?
                                Така е, това е една от старничните ми цели в системата - да няма възможност за "найдобра тактика". Идеята ми не е играчите да търсят пролуки и възможност за оптимизация в системата, а да си изградят политическа стратегия и да се опитат да я реализират с наличните възможности на държавата си. Така или иначе, възможността за промяна на ситуацията в страната е малка. Трябва да разчитате да постигнете целите си с това, което имате на разположение поначало. Всяка държава започва с готови доктрина, армия и флот.
                                Last edited by gollum; 29-10-2007, 11:02. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X