Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония - 1915

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    von Danitz написа
    хе хе хе, да припомним мисълта на Клемансо:"Войната е прекалено сериозно нещо, за да я оставяме на военните". Подходяща е и за епохата, и за съмненията на нашия маршал.
    Умен мъж е Клемансо .
    За да прокопса една държава е необходимо една воля (но не винаги достатъчно), когато имаме две то това е достатъчно за нейния провал (но не винаги необходимо) .
    Въпросът ме бе - Ще има ли съзнателно (заложено в правилата) разделение (като забрани за консултации и комуникации) между съекипниците или по-скоро забра забрана за комуникация между членове на различни екипи на различни постове?

    Comment


      Очевидно е, че комуникацията няма как да бъде забранена, затова предполагам, че ограниченията ще са от друг характер - Арбитъра ще контактува по дипломатически въпроси само с дипломата и по военни - само с военните. И т.н. Добре би било, ако можеше да има анонимност и ограничения в комуникациите (добре от игрова гледна точка), но това на практика е невъзможно.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        княз Крылов написа
        Разпределенето на ролите за Австрия също е ясно : аз поемама Дипломата - всичко останало остава за Галеан В другите области само ще съветвам ако сметна за необходимо. Така че ако той смята че няма да се справи сам с другите, по-добре да намери още един човек
        Хехехех, добре, че няма Краков .... Иначе военните въпроси се подчинят на интригите и завери :sm113:
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          как да няма Краков Има
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            Австрия би изчакала появата на правилата зада определи дали й е нужен още един човек, макар и само за съветник (ще му се намери пост).
            "Далеч съм от мисълта си"

            Comment


              На официална пресконференция в L'Hôtel de Brienne в Париж, секретаря на военния министър обяви новия официален адрес за кореспонденция с френското министерство на отбраната. А то е : foch@abv.bg. Нека тук да се координират всички съвместни учения, както и официални (е и полуофициални) послания с военните министри на останалата карта с френския такъв.

              Comment


                Ето и адреса на Морския Щаб в Хашира Джима - mepmep@mail.bg
                Приемат се само добре обмислени предложения за правилно организирани военни конференции в елитни ресторанти и кабарета. Разбира се тези мероприятия трябва да бъдат осигурени с необходимото количество напитки, мезета, приятни и добронамерени сервитьорки, а също така и с необходимите количества лед, аспирин и зелева чорба за следващия ден.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  Значи в Италия длъжностите се разпределиха така:

                  Sturmfuhrer - Политик, Дипломат и Икономист
                  Warlord - Генералисимус и Адмирал

                  Моя мейл е rado_manowar@abv.bg
                  Аз ще отсъствам около седмица (между 27-ми и 4-ти), надявам се, че дотогава все още няма да е стартирала играта, за да не пропускам.
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    sturmbg@gmail.com
                    Канцлер на хазната

                    Comment


                      Spellbreaker написа
                      Австрия би изчакала появата на правилата
                      Турция, прави това, което и Австрия...

                      Обръщам се към Spellbreaker - моля, не позволявайте дипломацията Ви да прави дипломатически инциденти още преди началото на играта!

                      Очаквам официална позиция, както и досадните Ви дипломати да престанат да размахват пръст над Турция.

                      Comment


                        Би трябвало да познаваш Авис При все, за сега нищо официално не казал в тая тема, а ние (Австрия) официално държим на съседите си и желаем мир и просперитет
                        "Далеч съм от мисълта си"

                        Comment


                          Spellbreaker написа
                          Би трябвало да познаваш Авис При все, за сега нищо официално не казал в тая тема, а ние (Австрия) официално държим на съседите си и желаем мир и просперитет
                          Турция иска това, което и Австрия...

                          Приемаме, че сте предали извиненията си за думите на Вашия дипломат, а намеси в делата на съседни приятелски страни няма да се толерират повече от Виена.

                          Comment


                            Sturmfuhrer написа
                            Иначе, днес ще видим ли някоя нова част от правилата/картите?
                            Не, написах в пост 138, най-рано ще качвам нещо в поделеник иначе казано утре. Обаче малко ми се поразвалиха плановете за свободното време и не можах да свърша толкова, колкото се надявах. Ще видя как точно ще се наредят нещата и може да поизчакама, за да мога да кача наведнъж една много голяма част от правилата. Вероятно някъде сряда или четвъртък.

                            warlord написа
                            Аз ще отсъствам около седмица (между 27-ми и 4-ти), надявам се, че дотогава все още няма да е стартирала играта, за да не пропускам.
                            Не, не би трябвало още да сме започнали. Най-вероятно играта ще започне в седмицата 9 - 15 юли. Възможно е малко порано, но не съм сигурен.

                            Mitaca написа
                            Ще има ли съзнателно (заложено в правилата) разделение (като забрани за консултации и комуникации) между съекипниците или по-скоро забра забрана за комуникация между членове на различни екипи на различни постове?
                            Не, нито едното, нито другото. Няма по никакъв начин да контролирам комуникацията между играчите, с изключение на официалната дипломатическа. То не че бих могъл и да исках.

                            Mitaca написа
                            Един екип една воля или един екип две (или повече в зависимост от броя) воли? Ако е първото какъв е смисъла на екипа (просто всяка държава - един човек т.е. една воля). Ако е второто как става разделение на волите ( в смисъл аз искам едно а съекипника друго)?
                            Всичко е по-просто всъщност. Съвсем накратко:

                            1. Политикът е лидер на отбора. Това означава, че той определя разместванията в ролите, т.е. само от него ще приемам заявки от типа на "аз сега ще се занимавам с тази роля, а съотборника ми с онази". Второ - от него ще приема писмо, с което уточнява второстепенните цели в играта и то ще важи за отбора. Т.е. лидерството му е донякъде извънигрово и по-скоро се отнася към техническата част.

                            2. Идеята на това да има екип е проста - ролите са много и ми се струва, че разделение на задълженията ще подпомогне играчите да не са затрупани с твърде много за вършене. Затова и разделих самите функции в отделни ходове.

                            3. Всяка роля получава обратна информация и задава ходовете си към мен чрез отделен файл. Този файл го получава само играчът, изпълняващ съответната роля и само от него го приемам обратно като заповеди. Дали той ще показва тази информация на съотборника си, как и в какъв обем ще си решава той сам.

                            4. Всяка роля се занимава с отделен и достатъчно самостоятелен проблем от управлението на държавата, котео дава основания за известна свобода на всяка роля. Но същевременно е задължително да има комуникация, защото ресурсите са свързани и ако икономистът не отдели съответния ресурс, друга роля може да няма какво да използва следващия ход.

                            5. Политикът има и игровата водеща роля, защото той използва основните ресурси на държавата, т.е. определя с кое какво да се прави, което включва контрол над вътрешния репресивен апарат, над законодателната власт и над администрацията. Дипломатът има доста по-ограничени задължения - той води официалните преговори (т.е. използва отделените му финансови средства и администартивен потенциал, за да провежда преговори и да води външно разузнаване). Икономистът се занимава само и едниствено с това да извлече максимум възможни ресурси за отбора всеки ход, т.е. той контролира базовите ресурси - къде ще се вложат и какво ще донесат на следващия ход. Военните роли са ограничени в мирно време до контрол над създаването на нови въоръжения под формата на заявки до политика "искам това и това", които той има пълната власт да отклони или ревизира, т.е. военните получават това, което им дадат. И контрол над обучението на въоръжените сили и доктрината им. Във военно време се занимават пряко с използването им в сражение. В тези дела останалите роли нямат никаква роля.

                            Comment


                              Ок, значи всичко е наред и ще съм на линия.

                              А иначе на мен идеята за работа в екип ми допада, дори може за в бъдеще да се пробва и с по-големи отбори за да няма и сърдити потребители за това, че няма достатъчно места.
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                Kaiser написа
                                Турция иска това, което и Австрия...

                                Приемаме, че сте предали извиненията си за думите на Вашия дипломат, а намеси в делата на съседни приятелски страни няма да се толерират повече от Виена.
                                Извинения? за какво? По, скоро ние искаме извинения. Турция авно търси конфликт с Австрия търсейки скрит обиден контекст във всяка наша дипломатическа депеша (където разбира се такъв няма). Ако това продължи, и то от страна на лица , които според собствените им изявления не определят външнополитическия курс на държавата, то Австрия ще бъде принудена изцяло да замрази отношенията си с Високата Порта до изясняването на точните пълномощия на техните посланници.

                                Под замразяване на дипломатически отношения не се има пред вид никакъв вражедебен акт срещу суверенитета на Турция, нито намесата в вътрешните работи на която и да е свободна страна.

                                OCC.: Щом настоявате от сега да влизаме в ролите - аз съм готов - но тогава наистина си мерете много добре думите - вече не е просто дружеско ляля преди играта, доколкото разбирам. Ако не съм разбрал правилно - оттеглям това заявланеие и продължаваме дружеското ляля преди играта
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X