Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Официална тема за ВСВ загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нова бърза загадка

    Хайде и аз ще пусна една бърза загадка - пак бронетехника. Пускам снимки на две бойни машини, които са с една и съща функция и са модификации на съществуващи базови модели специално за тази функция. От коя държава са, модификации на какви серийни модели са и каква е специалната им функция?
    Attached Files

    Comment


      E сега вече ще станем специалисти по уникални машини от периода!
      Моето е пак нещо такова, 25 тонно, немско, води се майбахче,ама не е?!
      Attached Files

      Comment


        Е, Данитц, това е Kugelblitz
        Ето и връзка към статия за него: http://www.achtungpanzer.bos.ru/kugelblitz.htm

        Напомням че моята загадка все още чака някой да я разгадае
        Last edited by gollum; 17-05-2005, 13:34.

        Comment


          Аз все забравям за руските сайтове, от http://panzerlexikon.de го измъкнах като прототип
          Но за братушките това е като детска игра, те тия ги унищожават с джобно ножче за закуска!
          Attached Files
          Last edited by gollum; 17-05-2005, 13:48.

          Comment


            По предложение на някои потребители:

            * нова загадка да се пуска само след като бъде позната предишната;

            * въвежда се срок за познаване - 48 часа. Ако след изтичането му никой не е познал, този който е пуснал загадката пише за какво става въпрос и привежда подробна информация.

            * в тази тема няма да се пускат повече загадки с бойна техника или въоръжение.
            Last edited by gollum; 17-05-2005, 13:50.

            Comment


              Категорично подкрепям идеята за загадки с по малко инжинерно-техничен вкус. Какво е това, От коя държава са, модификации на какви серийни модели са и каква е специалната им функция? Ми така както е тръгнал, Голъм ще пита и за температурата и влажността на въздуха в деня на Сътворението... :p

              И познавайки малко ориентацията му, сигурно е пуснал немски машини пригодени и модифицирани за Източния фронт...
              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

              Comment


                Да не се отклоняваме

                Голъм, някоя от машините да е Pz III от Е нататък ?
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  Да, втората машина е Pz III, въпросът ми не случайно обаче бе за модификация, защото става въпрос за машина с по-особени спрямо нормалните функции. Това е и връзката с първата - тя изпълнява същите функции. За да не се правя на загадъчен - става въпрос за въоръжението им, което е за изпълнение на специфични задачи. Подобни модификации е имало в кажи-речи всички армии през ВСВ и почти винаги са на базата на сериен танк. Използвани са в състава на отделни роти или самостоятелни батальони, най-често на корпусно или армейско ниво.
                  Считам загадката за решена ако бъде назован серийният танк "прародител" и съответната функция, т.е., 50% от втората загадка е разрешена от теб, Мелиса.

                  Comment


                    Хъм...Ако не се лъжа на 3ката само N моделите разполагат с 7,5 см и май бяха за close support /това ми го преведоха като непосредствена поддръжка, но аз да си запазя оригинала /

                    Другият да не е 38 или 2ка ?
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      Вече има познал функцията - Албирео (макар и на ICQ). Танковете са огнеметни или както още ги наричат - химически. Първият е модификация на Pz II - налича се още "Фламинго" - с два огнемета в корпуса над веригите, а вторият - модификация на Pz III (това, което прилича на оръдие е всъщност огнемет).

                      Comment


                        Такаaa... нещо лесно от мен. Познайте кои са двамата генерали на снимката. Единият е толкова известен, че не давам никакви сведения за него, а другият - ще кажа само че е бил командир на дивизията, в която се е сражавал най-известният войник от армиите на съюзниците. За 3 години е стигнал от редник до лейтенант, награден е с всички възможни отличия на своята страна, плюс няколко чуждестранни. Дивизията е съединението от с най-много загуби (в %) от всички части от армията на своята страна. По непотвърдени данни този войник за когото говоря ( споменах ли, че и него трябва да назовете ) е един от двамата оцелели от първоначалния личен състав на дивизията от момента, в който тя започва да води активни бойни действия с врага. Явно е бил късметлия въпреки името си.
                        Та да уточня - кои са двамата генерали, кой е войникът и коя е дивизията ?
                        Жокерче - снимката е правена някъде около или в Берхтесгаден 1945 год.
                        Attached Files
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          О`Даниел и Льоклерк, Мърфи, 3та пехотна дивизия.
                          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                          Comment


                            Понеже познах, мисля е мой ред да поставям въпрос.

                            Знаете ли каква машина защитава входа на замъка Montbreuse по време на визитата на маршал von Apfelstrudel
                            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                            Comment


                              mellisa написа
                              Понеже познах, мисля е мой ред да поставям въпрос.

                              Знаете ли каква машина защитава входа на замъка Montbreuse по време на визитата на маршал von Apfelstrudel
                              Мелиса, този маршал ли имаш предвид ? :mhehe: :p

                              Хм...да си призная стандартните процедури на Вермахта за охрана на високопоставени (Не дай Боже да се падат случайно полу-братя на Фюрера или нещо подобно ) пеещи маршали, леко ми убягват . Все пак аз съм само един аматьор :p и както казвам често : "...не мога да те излъжа с положителност". Но пък защо да не се пробвам - Kleines Kettenkraftrad Sd.Kfz.2? ...или пък Tiger? (все пак един маршал с името на любимия ми десерт заслужава да го пази нещо по-сериозно :lol: )
                              Attached Files
                              Last edited by albireo; 18-05-2005, 02:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                Нещо не я разбрах последната снимка.

                                Comment

                                Working...
                                X