Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Официална тема за ВСВ загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    mellisa написа
    Държа да знаеш, че те мразя
    Но пък SP Howitzer Carrier, Grasshopper, 10.5cm си е качествен танк Дори да има само няколко прототипа. 1942 ?
    Дано този малък реванш, да поукроти жаждата ти за убийства
    Браво Мелиса :nworthy: поздравления
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      Да, позна, браво :tup:. Машината се назовава Heuschrecke 10 Waffentrager и е разработена в няколко прототипа. Не е точно танк - САУ е, въоръжено с полева гаубица, но е оригинално и вероятно е щяло да бъде много по-ефективно от "Веспе". Но...
      Ето тук има малко информация:
      http://www.achtungpanzer.bos.ru/heuschrecke.htm


      Стагон, тази загадка я позна Албирео и не е Т-28, а ТГ.

      Comment


        gollum написа
        Не е точно танк - САУ е
        Какво не му достига за да е танк ?
        Last edited by mellisa; 13-05-2005, 17:18. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          Е, въпросът е мако труден - въпрос на усещане и . Ако трябва маллко по-сериозно да подходя, то тази амшина е събрат на "Веспе", "Хумел" и други подобни - т.е., самоходна гаубица. Нищо че си има купол, при това затворен, който я оприличава на танк, предназначението на машината е ясно указано - да служи като полево оръдие/губица, т.е., да води огън най-често от закрити позиции. Впрочем, самото оръдие е сложено заедно с лафета си в кулата, та може да се сваля, както и самата кула може да се сваля и да се транспортира и използва отделно - като полева гаубица .
          Last edited by dibo; 18-05-2005, 21:59. Причина: Правопис

          Comment


            Една загадка и от мен, от лесните. Не като тези на знаете кой :p

            Къде е пленен и какъв по вид е най-известният танк в най-големият английски военно-танков музей ?
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              Германският "Маус"?..

              .
              ..И кажи ми ти страннико,
              чувал ли си звук,
              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

              Comment


                Не съм сигурен, но да не би това да е един Тигър пленен в Северна Африка? (просто гледах едно филмче по Дискавъри за танковете и там го дадоха този). Както и да е, този Тигър е пленен след като един 57мм снаряд го улучва в долната част на оръдието, снарядът се плъзва и се вклинява между купула и корпуса. Бронята не е пробита, но екипажът се панира и излиза от танка...
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Хм....ако не се лъжа Maus има само в Кубинка.
                  В Бовингтън(ако това е най-големият английски танков музей) имат и един Кралски Тигър, пленен най-вероятно в Ардените...но в загадката никъде не е казано, че танкът трябва да е немски. Сега като се замислям, дори не се говори за най-големият танк, а просто за най-известният.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    Аз предполагам, че отговорът е можеб и е този: несъмнено става въпрос за танковия музей в Бовингтън, но вероятно въпросният танк е "Тигър", пленен в Тунизия през 1943 г.

                    Comment


                      а свързан ли е с войната, да не е руски?

                      Comment


                        Къде е пленен
                        това, както и фактът, че загадката е пусната във форум за ВСВ, предполага, че танкът е немски, италиански, японски или на някоя от другите страни, принадлежащи към Оста. А тъй като е "известен", то сигурно е немски, вероятно или "Тигър"/"Кралски Тигър" или "Пантера". Впрочем, известността може да е за сметка на танковият екипаж, някой от членовете му би могъл да е "танков ас".
                        Мисля че както споменатият от мен "Тигър", така и "Кралският Тигър"ы споменат от Албирео, влизат в условието. Остава да чуем, дали сме познали или ще трябва още да се търси .

                        Comment


                          Аз понеже няма да дочакам отговора, заради извънредни неща около мен, ви предлагам една друга загадка:
                          През 1958 година от редовете на Краснознаменния Балтийски флот е отписан и отива за скраб, кораб, заложен през 1937 година. Името му е Днепър. Някога обаче името му е било друго, обаче то може да ви се стори странно, защото е носено от голям немски боен кораб? Защо се е получило така и къде е пуснат на вода Днепър?

                          Comment


                            Първоначално се е казвал "Лютцов" и е от тип "Адмирал Хипер". От 1940 г. е преименуван в "Петропавловск". От 1953 г. е несамоходен учебен кораб "Днепър". През 1958 г. е даден за скрап.

                            Comment


                              Иха, казвал се е и проект 53 през 40-та, през 44-та Талин

                              Comment


                                Е, а преди да го отпишат се е казвал известно време плаваща казарма номер не знам кой си . Въобще, кораб със съдба съвършенно лишена от морски битки, но запотав пък богата на преименувания .

                                Comment

                                Working...
                                X