Няма лошо в туризма, но цената?
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Космически новини
Collapse
X
-
Кухулин написа Виж мнениеДа не ти гръмне някой ракетата, образно казано.
Кухулин написа Виж мнениеще продават редкоземите по-скъпо"Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта
Comment
-
pnp5q написа Виж мнениеТука преди 1-2 месеца пуснаха спътник-прототип, който беше нещо като куфарче с ръчичка - какво му пречи да чопли с ноктетата някой астероидец, да опакова кирпичита колкото себе си и да ги фърля в Атлантика?
pnp5q написа Виж мнениеРедкоземите имат основно военни приложения... И за по-скъпо ще ходят горе, ако това е цената да са независими от квотите за продажба на китайското правителство - каквито вече има, ако се не лъжа.
Comment
-
Кухулин написа Виж мнениеНяма лошо в туризма, но цената?
Ако примерно една седмица на хотел в орбита за младоженци струва нещо от рода на един милион долара, няма да можеш да насмогнеш с резервациите. Ще трябва да строиш нови хотели. Пък някой ден, може и да се спретне и един хоремаг около пръстените на Сатурн.
В интервю за ТЕД Чичко Мъск преди години твърдеше, че горивото не е съществен разход на фона на цената на ракетата. Дали е бил прав ще разберем съвсем скоро. За щастие.This is my signature. There are many like it but this one is mine.
Comment
-
Amazon написа Виж мнениеЕ нали за това се борят хората. Ако цената не падне нищо няма смисъл.
Comment
-
В някои неща няма логика. Ако я следвахме строго, то тогава защо има винаги хора, които искат да се изкачат на най-високия връх? Или да извършат нещо друго такова, от което ползата е нулева? Просто космоса е следващата граница. И понеже ХХ век там бяха само правителствата (то и нямаше кой друг тогава), а технологичните възможности бяха недоразвити, то и областта се развиваше особено.
Обаче с навлизането на бизнеса нещата тръгнаха рязко нагоре. Комуникациите, а сега вероятно туризма (доколкото помня, имаше опашка от желаещи туристи), а после, кой знае, добив? Един ден може да ни се наложи да ходим горе и за елементи, които в момента ги има, като фосфора например (някога, в далечното бъдеще вероятно). Ако има нужда е много вероятно да се появят и средствата.
Цената е въпрос на възможности, достъпност, общо виждане, търсене и предлагане.Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
Проект 22.06.1941 г.
"... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©
Comment
-
Кухулин написа Виж мнениеБорят се за проценти. А тези работи, дето ги пишем, изискват поевтиняване десетки пъти и отгоре. Няма засега такива технологии, скоро няма и да има. Освен ако не се развият репликаторите, за които писахме в другата тема.This is my signature. There are many like it but this one is mine.
Comment
-
messire Woland написа Виж мнениеЕдин ден може да ни се наложи да ходим горе и за елементи, които в момента ги има, като фосфора например (някога, в далечното бъдеще вероятно). Ако има нужда е много вероятно да се появят и средствата.
Comment
-
Кухулин написа Виж мнениеИли да съкратим потреблението - много по-евтино, много по-близко до човешката душаThis is my signature. There are many like it but this one is mine.
Comment
-
Amazon написа Виж мнениеИли не открият принципно нов двигател. Или нещо друго. Въобще това за което писа Обикновен лаик.
Amazon написа Виж мнениеМоже да се окаже че икономията не е 30% а е 100%. Тогава вече ще има сериозно значение. Поне за комуникациите и военните.
Comment
-
Кухулин написа Виж мнениеМоже да се отвори дупка в континиума и да се посипят редкоземи около фабриките. Принципно всичко е възможноThis is my signature. There are many like it but this one is mine.
Comment
-
Amazon написа Виж мнениеОтиваш много далеч. Няма как отсега да предвидиш какво ще е по-леко за душата на внуците ти.
Изобщо, тия неща сто пъти сме ги писали - няма да е икономически стимула, друг ще е. Ако изобщо се появи.
Comment
-
Кухулин написаИли да съкратим потреблението - много по-евтино, много по-близко до човешката душа
Обаче каквито и ресурси да ни трябват в бъдеще, винаги ще са в индустриални количества. Което значи, че рано или късно планетата просто няма да може да ни го осигури. А дълбаене на 5-6 км под водата (нали там последно откриха големи залежи на лантаниди и т.н.) е не чак толкова по-различно от копаене на астероид в орбита. Развитието на технологиите може и да ни даде евтини варианти за транспорт, които сега изглеждат невъзможни. Даже е по-вероятно това да се случи по-скоро, отколкото очакваме, отколкото да не се случи.
Кухулин написаДето роботите бачкат, а народа е на социалки. Как мислиш, като свърши фосфора, дали някой ще се вдигне да го мъкне от космоса, за да станат социалките от 10 милиарда примерно 12 милиарда?Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
Проект 22.06.1941 г.
"... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©
Comment
-
messire Woland написа Виж мнениеОбаче каквито и ресурси да ни трябват в бъдеще, винаги ще са в индустриални количества. Което значи, че рано или късно планетата просто няма да може да ни го осигури.
Comment
-
Кухулин написа Виж мнениеПланетата е затворена система, нищо не се губи. Фундаменталния проблем е енергийния. Решим ли него - решили сме всичко. Не го ли решим - колапс. С безкрайна евтина енергия можем да копаме, да преработваме, каквото решим можем да правим. И астероиди можем да влачим от майната си ей така, за спорта. Или за космически бази, дай Боже.Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
Проект 22.06.1941 г.
"... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©
Comment
Comment