Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАК-ФА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    F-22 е предвиждано да има двуместен УБ вариант (F-22B) но е отрязан по финансови причини. .
    Говорим не за 'бомбандировач" а за изтребител за завоюване на въздушно превъзходство.
    За сега има само един самолет 5 поколение - F-22 а неофициалните "стандарти' които е наложил са практически неизпълними за руските и китайските конкуренти. Много правилно американците са заложили на стелта с оглед на развитието на ракетите въздух-въздух. За мен лично е несериозно да се сравнява ПАКФА с F-22.

    Comment


      За мен лично е несериозно да се сравнява ПАКФА с F-22.
      Можеш ли да го аргументираш? Личното ти мнение само по себе си не е аргумент, особено в светлината на крайните ти пристрастия.
      А при положение че за единият самолета се знае малко, а другият е прототип, съмнявам се че можеш да защитиш подобно твърдение.

      Говорим не за 'бомбандировач" а за изтребител за завоюване на въздушно превъзходство.
      Не знам за какво говорим, но това дали самолета е двуместен няма пряка връзка с ролята в която се използва. F-14 и Су-30МКИ са самолети за завоюване на въздушно превъзходство и са двуместни. МиГ-31 е скоростен прехващач и е двуместен. Ф-16 и Ф-18 които много често се използват като ударни смолети са едноместни. И какво от това?
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Те не само редуцираха бройката, но въобще се отказаха от двуместна версия на бойните варианти. И го направиха под давление на руснаците. Очевидната причина е точно цената и намаляването на унификацията с Т-50, съответно забавяне производството на FGFA.


        Доколкото знам ниското радарно отражение се осигурява от покрития на фанара. Фанара не би трябвало да е радио прозрачен, иначе пилотите на F-22 трябва да ги избират със стелт форма на главата, или да им слагат стелт шлемове При това положение размера на кокпита, не би трябвало да има такова голямо значение. F-22 е предвиждано да има двуместен УБ вариант (F-22B) но е отрязан по финансови причини. Дали по-големият фанар би направил самолета по-забележим - нямам представа, но поне каквото пише по нета, причините да няма двуместни варианти на Т-50 и Раптора е цената.
        Не знам как седят нещата при F-35 в това отношение, ама сега ме мързи да ровя.
        Еми те миналата година руснаците още малко парад щяха да напрвят по този случай.Не помня кое предприятие усвоило производството на такива фанари.И обясняваха за златно покритие от незнам си колко нанометри нанасяни върху него.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Можеш ли да го аргументираш?
          Естествено, въпросът е дали ти можеш да напрашиш същото?

          Amazon написа Виж мнение
          А при положение че за единият самолета се знае малко, а другият е прототип, съмнявам се че можеш да защитиш подобно твърдение.
          Аз не съм твърдял че ще правя характеристика на показателите им. За мен е напълно достатъчно че САЩ, освен че са най богатата, са и най технологичната държава в света и че са доказали това свое авангардно положение със достатъчно продукти в тази област - F-117, В-2. Невероятно е че това са самолети проектирани преди 25-35г.
          В условията на отворената икономика Русия не може да налива пари във военната област както това правеше СССР - в зависимост от периода, военните инвестиции са поглъщали между 20% и 40% от БВП. Хиляди учени напуснаха страната а средната възраст на технологичните кадри е 58 години. Освен това Русия изгуби и източно европейските пазари на бившите си сателити. Полезните изкопаеми представляват днес 70% от износа, спрямо 5% за индустриалните продукти - при това положение не можем да очакваме технологични чудеса.

          САЩ си имат DARPA, където освен технологии се развиват и стратегии за бъдещи военни действия. Сега чрез БЛА се изпитват и отработват нови перспективни технологии. Хората си имат отработена система от технологии, техники и организации а ти ми задаваш такъв елементарен въпрос. Достатъчно е да сравиш проектите на МиГ 1.44 МФИ и ATF, разработвани горе до-долу по едно и също време, за да видиш разликите в стртегическите виждания за самолет 5 поколение.

          Amazon написа Виж мнение
          Не знам за какво говорим, но това дали самолета е двуместен няма пряка връзка с ролята в която се използва. F-14 и Су-30МКИ са самолети за завоюване на въздушно превъзходство и са двуместни. МиГ-31 е скоростен прехващач и е двуместен. Ф-16 и Ф-18 които много често се използват като ударни смолети са едноместни. И какво от това?
          Говорим за заложеният още в проектирането принцип "first-look, first-shot, first-kill" и така необходимата за това технология Stealth. Явно говорим на различни езици, но както и да е. В безпредметни спорове няма да влизам.
          Last edited by plamenhk; 11-02-2013, 15:17.

          Comment


            Май и 5 и 6 вече са готови - "В настоящее время летные испытания по программе ПАКФА проходят на четырех истребителях. К наземным испытаниям подключились еще два Т-50."

            Цялата дописка
            "Вопросы производства отработаны, и я думаю, что в 2015 году пятое поколение пойдет в войска", - сообщил РИА Новости главнокомандующий военно-воздушными силами (ВВС) России генерал-лейтенант Виктор Бондарев.

            Comment


              хахаха, сега видях това -
              Достатъчно е да сравиш проектите на МиГ 1.44 МФИ и ATF, разработвани горе до-долу по едно и също време, за да видиш разликите в стртегическите виждания за самолет 5 поколение.
              Много те моля, сравни ги, за да видим разликите ...

              Comment


                кало написа Виж мнение
                хахаха, сега видях това -

                Много те моля, сравни ги, за да видим разликите ...
                Создан российский многофункциональный истребитель пятого поколения

                Необходимо отметить: создание МФИ, в полной мере соответствующего требованиям войн ХХI века, можно по праву отнести к числу выдающихся достижений российского авиастроения и отечественной научно-технической мысли последней четверти нынешнего столетияю

                Усилиями конструкторов и инженеров микояновского ОКБ разработан истребитель, по своим тактико-техническим характеристикам не уступающий, а по ряду показателей даже превосходящий американский F-22 - машины, олицетворяющей последние технологические успехи военно-промышленного комплекса Соединенных Штатовюю

                В нашей стране такая аэродинамическая схема при проектировании реактивных машин реализована впервые. Самолет обладает улучшенными взлетно-посадочными характеристиками. Силовая установка состоит из двух двигателей АЛ-41Ф с управляемым вектором тяги, обеспечивающих сверхманевренность машины в воздушном бою во всем диапазоне скоростей и длительный крейсерский полет на сверхзвуковых скоростях на бесфорсажном режиме работы. Cкорее всего, расчетная максимальная скорость полета соответствует числу М=2,6. Воздухозаборники двигателя - регулируемые, с S-образными каналами для экранирования компрессоров двигателей и радиопоглащающей облицовкой.

                Применение радиопоглащающих покрытий, экранирование радиолокационно-контрастных элементов конструкции, низкая тепловая заметность, размещение ракетного вооружения во внутрифюзеляжных отсеках позволили достигнуть практически тех же значений эффективной площади рассеивания, что и у F-22.

                Сегодня на аэродроме в Жуковском впервые показали самол¸т будущего. За 10 лет удалось создать самол¸т, которому не сможет противостоять даже группа истребителей, состоящих на вооружении сейчас.

                Вот, что сказал Генеральный деректор МАПО Михаил Коржуев: . Коржуев уверен, что его истребитель будет гораздо незаметнее американских самол¸тов-, которые задолго до своего появления не были невидимками для советских ПВО. Российские авиаконструкторы учли ошибки американцев и добились большей незаметности за куда меньшую цену. Покрытие истребителя поглащает волны радаров, а его форма лучше подходит для пол¸та, чем у того же .


                Невидимият трепач на F-22 :

                Почувствай разликата !!!

                «Хотели как лучше, а получилось как всегда» (c)

                И не само с ПАК ФА, но и с ПАК ДА

                Какой же он, ПАК ДА?
                Заявлено, что новый самолет продолжает идеологию Ту-160 и не будет подобен американскому бомбардировщику-невидимке B-2.


                Я за ПАК ДА, но он не должен быть копией В-2. Надо смотреть за горизонт и разрабатывать гиперзвуковую дальнюю авиацию
                Вице-премьер Дмитрий Рогозин, курирующий в правительстве оборонно-промышленный комплекс, пояснил свою позицию относительно разработки российского перспективного авиационного комплекса дальней авиации – стратегического бомбардировщика ПАК ДА.


                Новый стратегический бомбардировщик пятого поколения будет дозвуковым ... со схемой «летающее крыло».
                Новости вооруженных конфликтов всей планеты, тактика военного дела, практика по выживанию в условиях военного времени, героические истории.


                Наши стелсы самые стелсовые стелсы !!!

                ПС. И Дарт Вейдър вече не е същия
                Last edited by plamenhk; 10-03-2013, 20:09.

                Comment


                  малка новина около ПАК ФА

                  Comment


                    днешна снимка

                    Comment


                      Почнаха да се ослушват от ВВС - досега твърдяха за приемане на въоръжение през 2015 г. вече почнаха да говорят за 2016.

                      Comment


                        къде?

                        Comment


                          Има интервю на "Интерфакс" със Сергей Бондарев - главком ВВС.Там цитирам той казва "Т-50 активно се изпитва и от 2016 година тези самолети трябва да постъпят в армията"

                          Comment


                            Няма разминаване в сроковете в този аспект. Планът беше да започне серийно производство през 2015-та, с приемане на въоръжение през 2016-та.

                            Comment


                              Дано не му сменят камуфлажа с патладжаненото - много ми харесва така.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                Няма разминаване в сроковете в този аспект. Планът беше да започне серийно производство през 2015-та, с приемане на въоръжение през 2016-та.
                                Принятие ПАК ФА на вооружение отложили на год

                                Ранее сообщалось, что первые летные образцы самолета поступят в ВВС России для испытаний в 2013 году, а принятие самолета на вооружение состоится в 2015 году вместе с началом серийного производства.
                                Перспективный истребитель Т-50 «активно проходит испытания, и с 2016 года эти самолеты должны поступить в войска», заявил главком ВВС России Виктор Бондарев. Ранее сообщалось, что первые летные образцы самолета поступят в ВВС России в 2013 году, а принятие самолета на вооружение состоится в 2016 году.

                                Comment

                                Working...
                                X