Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново лично огнестрелно оръжие в БА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Имам някакъв опит с ползването на лазелен прицил монтиран на късо оръжие.
    Личното ми мнение е, че е удобен за стрелбището, но в реална обстановка не върши кой знае каква работа тъй като при движение или когато адреналина те облива отвсякъде лазерното петно се мята толкова бързо по и около целта, че от него почти няма полза. За дългото оръжие важи същото и аз предпочитам за нощта тактичиски фенер монтиран към оръжието /лъчът му също може да служи като прицел/, а денем - механичните прибори, бързомер или оптика според дистанцията.
    Е лазера има и положителни страни - когатопрез нощта червената точка започне да се разхохда из някой автомобил или помещение реакцията на хората вътре е много интересна..........

    Comment


      Точно това и аз имах в предвид! Кой ще седи мирно и ще чака да го облъчваш с лазерното петно?! Да не говорим, че нощно време лазера може да те издаде. При късоцевното оръжие е оправдано донякъде да се употребява лазерен мерник, поради неудобството да се монтира бързомерец, но за дългоцевното - не.

      Comment


        uzi71 написа Виж мнение
        Е лазера има и положителни страни - когатопрез нощта червената точка започне да се разхохда из някой автомобил или помещение реакцията на хората вътре е много интересна..........
        Което няма как да не ми напомни за блондито от терминатор със м-16 командо бързомерец или беше къса оптика и лазерен прицел
        СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

        Comment


          Римско I написа Виж мнение
          Което няма как да не ми напомни за блондито от терминатор със м-16 командо бързомерец или беше къса оптика и лазерен прицел
          Май нещо не разбрах ?

          Comment


            Римско 1,какви бяха онези чудесии по назад - нещо като револверна пушка със заглушител ли е ? Питам щото хич ми го няма преводача и нищо не успях да разбера.

            Comment


              Nick написа Виж мнение
              Цената е основният фактор - винаги. Но в нея се включват разходите за цялата система - запасни оръжия, резервни части, комплекти с инструменти и проверовъчни калибри, аксесоари и т.н. Така например, в конкурса за пистолети Берета побеждава СИГ, защото приведената единична цена на Берета е с $5 по-ниска от тази на СИГ.
              Nick, не съм съгласен, че тези $5 са били решаващи за избора на Беретата. Доколкото си спомням Баретата беше избрана пред немския пистолет, заради по-малката вероятност от засечка. А и примера не е приложим в случая, защото става въпрос за избор на ново оръжие. Преди това, морските пехотинци и гвардията не са разполагали примерно с Колт 45, като второ оръжие за редниците, за да говорим за замяна. Така че основните разходи - тези за усвояване на ново оръжие, заместващо старо такова, не влизат в картинката. За мен основната причина е "доверието", а не цената. Това беше и смисъла на предишният ми пост по темата.

              П.П: Стрелял съм и с двата пистолета и зига ми харесва повече. Някак си отката идва в рамената, а не се опитва да ти счупи китките, като Беретата - от там и неопитен стрелец, като мен, дава по-добри резултати.

              @Римско I - благодаря за разяснението.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Nick, не съм съгласен, че тези $5 са били решаващи за избора на Беретата. Доколкото си спомням Баретата беше избрана пред немския пистолет, заради по-малката вероятност от засечка..
                Може да не си съгласен, обаче Ezell & Smith много подробно описват конкурса, където СИГ и Берета показват еднаква надеждност. Решаващи са именно петте долара. Примерът е приложим, защото става въпрос именно за ново оръжие.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  uzi71 написа Виж мнение
                  Май нещо не разбрах ?
                  По към края на клипчето прави основен ремонт на жилището
                  А сега виждам че не е модификация командо (все пак съм го гледал одавна)

                  Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                  СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

                  Comment


                    lobo написа Виж мнение
                    Римско 1,какви бяха онези чудесии по назад - нещо като револверна пушка със заглушител ли е ? Питам щото хич ми го няма преводача и нищо не успях да разбера.
                    Не съм цар на английския но ето превод

                    Knight (рицар) Револверна пушка пригодена за .30 калибър телескопични муниции предлага потенциала за бърза последователна стрелба със снайперски възможности до 200 м(изстрел в главата)
                    Дължина 36.5 инча (към 92-93 сантиметра)
                    Разглобява се при транспортиране на следните основни части :
                    Заглушител
                    Отделяем приклад
                    Револвер Ruger .44 Magnum със оптика Leupold VARI-X III и пулиуретанова полуложа
                    Двунога Harris
                    Преубразувател (инфрачервен прицел монтиран към основния прицел) Simrad 1X KN 250 (хвалят го тоя преубразувател канадските планински полицейски части Royal Canadian Mounted Police май го ползват)( и във едно италианско планинско подразделение на карабинерите със снайпери PSG1 но за него не съм сигурен)
                    СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      П.П: Стрелял съм и с двата пистолета и зига ми харесва повече. Някак си отката идва в рамената, а не се опитва да ти счупи китките, като Беретата - от там и неопитен стрелец, като мен, дава по-добри резултати.
                      Войниците във ирак (тези на USA) май не дават добри отзиви за беретите
                      тъй като пружината на пълнителя не била достатъчно силна
                      Това като допълнителна информация (май наистина зига е трябвало да изберат)
                      СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

                      Comment


                        Nick написа Виж мнение
                        Може да не си съгласен, обаче Ezell & Smith много подробно описват конкурса, където СИГ и Берета показват еднаква надеждност. Решаващи са именно петте долара. Примерът е приложим, защото става въпрос именно за ново оръжие.
                        А Ezell & Smith споменали ли са дали фактори като производствен капацитет
                        не са повлияли(за армията на сащ например трудно се доставят м-16 заради липса на капацитет и ако примерно зиг зауер има натоварено производство да са се усъмнили във възможностите им за навременна доставка) а и дали традиционното ползване във полицията на берети
                        смит&уесъни и глокове не е било предпоставка беретата да е по-добре възприемано оръжие(по-познато вкл. и от филмите) и тази популярност да е изиграло също роля във избора

                        (Те американците и при избора на 12к пушка избраха пак италианска Бенели което е добре за техните (италианските) мошности )
                        СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

                        Comment


                          Римско I написа Виж мнение
                          ... ако примерно зиг зауер има натоварено производство да са се усъмнили във възможностите им за навременна доставка..
                          Това е изключено като фактор. Защо? Защото по закон американската армия може да е въоръжена само с оръжие, произведено в САЩ, а тук производствени мощности - бол. Така че вместо да гадаем и да си измисляме несъществуващи причини, прочетете цитираните автори.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Римско I написа Виж мнение
                            (Те американците и при избора на 12к пушка избраха пак италианска Бенели което е добре за техните (италианските) мошности )
                            Ник ме е изпреварил за останалата част от отговора , иначе относно пушките К-12 - Бенели М4 е основно във ВМС, а в армията и ВВС ползват предимно Мозберг, Уйнчестър и Ремингтон.

                            Comment




                              Понякога една картина наистина струва повече от 1000 думи
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Ако се върнем малко на оригиналния топик.
                                Оказва, се че в 68-ма бригада много специални сили са се заредили с цял куп благинки производство на H&K. Не ми казаха какви точно, но ми показаха снимка на двама наши юнаци с някаква модификация на МР-5.
                                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                                Comment

                                Working...
                                X