Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не разбирам особено, но аз, ако трябва да избирам, ще се колебая между Глок-17 и USP (може и P8)

    Comment


      Зависи за какво ще го ползваш пистолета. Не познавам Cz-75 Р-07 Duty - само cz-75В и cz-75 sp-01. Ако ти е за спорт и двата стават /особено втория/, но за всеки ден и двата не са удобни. Мисля че като универсалност Глок-17/19 са по - добри.

      Comment


        Sailor_Malan написа Виж мнение
        Я да питам някой от големите батковци с повечко пушкала и гилзи зад гърба, случайно да сте си играли с Cz-75 Р-07 Duty и да можете да разкажете нещо повечко за него като отзиви от експлоатацията? Питам щото тоя месец ми излиза разрешителното и общо взето съм се спрял на добрия стар Глог-17(мислех си за Шедоу, ама с тоя тънък затворен блок си махнах половината кожа от пръстите при опити за бързо зареждане) но искам да разгледам и други алтернативи, а съм с голяма лапа и примерно неща от сорта на HK P30 малко не ми пасват на кьопавицата(стъчи един сантим под ръкохватката)
        Избери Глока, може Генерация 3, може и Ген.4; Няма да сбъркаш; ако искаш нещо по-компактно, модел 19 или 26; Ако искаш по-мощен калибър, модел 22 или 23, може и 21SF (SF е с по-малка ръкохватка); С всичките съм стрелял, държат се добре, и 26 като най-малък, и 21SF като най-мощен от изброените;
        За ЧЗ последните години се чува, че имат проблеми с качеството; Пък и модела Р-07 Duty е нов, не особено популярен и не са се проявили недостатъците му, докато при глока всичко е ясно, отзиви много, ползватели също;

        Comment


          Основно за аматьорски IPSC мероприятия и за тренировки мисля да го ползвам. Компактно не ми трябва щото разрешителното ми ще е за спортни цели и няма да го разнасям ако не отивам на тренировка или на някое аматьорско състезание(за това, пък и донякъде по финансови причини се спрях на Глог 17, не на 19 или 26) но на Дютито му похвалиха спусъка, та рекох да питам. SP-01 го тествах ама има тънък затворен блок и при бързо презареждане(а няма как да минеш по-голяма сцена с един 15-18 заряден пълнител) ми е бая некомфортен, иначе за прецизна стрелба, дума да няма - това е Пистолетът!
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Sailor_Malan написа Виж мнение
            Основно за аматьорски IPSC мероприятия и за тренировки мисля да го ползвам. Компактно не ми трябва щото разрешителното ми ще е за спортни цели и няма да го разнасям ако не отивам на тренировка или на някое аматьорско състезание(за това, пък и донякъде по финансови причини се спрях на Глог 17, не на 19 или 26) но на Дютито му похвалиха спусъка, та рекох да питам. SP-01 го тествах ама има тънък затворен блок и при бързо презареждане(а няма как да минеш по-голяма сцена с един 15-18 заряден пълнител) ми е бая некомфортен, иначе за прецизна стрелба, дума да няма - това е Пистолетът!
            За IPSC или глок 17 или SP-01; Годишно ще стреляш минимум 3000 патрона; И за двата има резервни части и пълнители; На глока ще трябва да сложиш минусов конектор (струва 10 лв и прави по-мек спусъка); В дивизията в която ще си с този пистолет (продукшън), са разрешени до 15 патрона в пълнител, независимо от това колко събира, и двата пистолета ги покриват; За това, за което купуваш пистолета, Шадоукакта като че ли е малко по-добра, но се чупи по-често, пък и е по-скъпа; Глока е по-универсален; Въпрос на вкус и индивидуални предпочитания;

            Comment


              Май Глога ще е. Дано КОСетата се натуткат(тия от НСлС колко се туткаха само), че вече ми омръзна да ползвам пистолетите на стрелбището. Искам си мой.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Sailor_Malan написа Виж мнение
                Май Глога ще е. Дано КОСетата се натуткат(тия от НСлС колко се туткаха само), че вече ми омръзна да ползвам пистолетите на стрелбището. Искам си мой.
                Късмет в начинанието!
                Дано стане бързо работата!

                Comment


                  Малко новости:

                  АК-12 в две комплектации:







                  И двата специални автомата, по поръчка на ФСБ, АС-1 и АС-2 (съответно 5,45 и 7,62):

                  Comment


                    Два вида АК-12 (с различна дължина на цевта, и може би - калибър), АС-1 и АС-2

                    Click image for larger version

Name:	77c2a8aa8dd2.png
Views:	1
Size:	472.2 КБ
ID:	537335

                    прозрачни магазини, новият магазин за 60 патрона, вероятно сгъваеми мушки на АК-12.

                    Comment


                      Още малко от различни АК-12, плюс краен кич в лицето на СВД и АКМ




                      Все пак, мушката не е сгъваема.
                      Attached Files

                      Comment


                        Малко варианти и от мен ... https://www.facebook.com/photo.php?f...count=1&ref=nf Впечатлен съм от 95-зарядната тулумба за 5.45 !

                        Comment


                          Интересното е вариантът с балансирана автоматика - досега нямаше данни, че ще правят такъв. Предполагам, че това на снимките е фотошоп, но е резонно - май АК-107 ще върви в историята (напоследък с Ратник за спецчастите масово се спрягат новите варианти на АЕК, на снимките присъстват също). Нищо чудно, ако си позволят разкоша да приемат по-простите варианти за армията, а за СпН - да вземат системи с балансирана автоматика. Вече са поствани тук видеа на първите прототипи, ама тия неща наистина не мърдат на автоматична:
                          (тва е правено отдавна, ВВ на руското МВР)

                          Comment


                            Какво ще рече "балансирана автоматика"?

                            Comment


                              STROSS написа Виж мнение
                              Какво ще рече "балансирана автоматика"?
                              Присъединявам се към въпроса. Доста често съм срещал израза и си мислех че знам какво значи. В моите представи е че общо взето не ти вдига цевта към небето след изстрел. Целта е отката да е по линията на цевта. Оскъпява се оръжието. Нещо като при М-16 и деривати, но по възможност без газовете от изстрела да обтурират цялата механика.
                              Има ли между другото серийни оръжия с такова нещо? Аз съм чел само за един вариант на AR-15 с хибридна механика между АК и AR-15 с газово бутало в блок близо до цевта.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                много далече от принципа на автоматиката на М16 (без газово бутало) - напротив - при изстрел от цевта се отвеждат газове, които въздействат върху газовото бутало, но за да се неутрализира неговия импулс, е вкарана втора част в системата - две противотежести, придвижващи се напред и назад, уравновесявайки импулса на буталото и гасейки голяма част от колебанията.

                                Comment

                                Working...
                                X