Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    beri_cd написа Виж мнение
    Тодор Павлов...не знам с какво си стрелял ти, но почти всичко, което си написал е...странно.
    Стрелял съм по мишени на 100м с 2МОА на дъжд - без проблем, а зрението ми не е идеално. Замърсяването изобщо не е фактор (стига да не е пласт кал, естествено), освен с един много рядък тип модели, които предполагам си ползвал, но те са тъй или иначе по-скоро спортни. С Т1, да речем, не е фактор замърсяването. Както и с повечето. Дъжд, мъгла - все тая, няма значение. Това за издишането и замъгляването - ако го има значи не е сложен правилно, няма работа там. А това с късите дистанции е вярно само и единствено ако настройваш бързомереца като оптически мерник, което е грешка (тези 10см са санитарния максимум).
    ПОДКРЕПЯМ!
    Само да допълня, че и при оптиките дъжд, замъгляване и прах също не са чак от такова значение.

    Comment


      прицелен огън над 50м е почти невъзможен .
      ами! значи цялата американска армия, морска пехота, SF, бундесвера, британците, французите, вече и част от руснаците стрелят до 50 метра от 15 години насам? Колиматорните прицели дават едно огромно предимство пред мерника и мушката - не изискват съвместяване на две точки по определен начин, затова и ги наричат бързомерци - те не искат равна мушка и прочее чудесии. На дистанции до 100-150 метра простата червена точка в размер 1-3 МОА е напълно достатъчна за много точна стрелба - при повечето автомати на такива дистанции няма сериозни изменения в траекторията на куршума. За по-далечни дистанции си има мерни скали, увеличители и прочее.

      Comment


        beri_cd написа Виж мнение
        Тодор Павлов...не знам с какво си стрелял ти, но почти всичко, което си написал е...странно.
        ................................................ А това с късите дистанции е вярно само и единствено ако настройваш бързомереца като оптически мерник, което е грешка (тези 10см са санитарния максимум).
        Това за късите дистанции си го има на стандартните армейски оръжия - несъвпадение на точката на прицелване с точката на попадение (АК например) и се взема впредвид при прицелването; При спортни оръжия с ниска мерна линия на бързомереца е незабелижимо. Това не е от "насторойката като оптически мерник" а от високата мерна линия, вследствие положението на бързомереца;

        Comment


          Така, де, това е идеята, както и Кало поясни. Не се използва вертикалната корекция така, както се ползва при оптическите мерници на големи дистанции - затова са бързомерци, нямаш време да смяташ и правиш настройки. Ако е с BDC-скала...вероятно ще можеш, не знам, не съм стрелял с такава.
          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

          Comment


            кало написа Виж мнение
            ами! значи цялата американска армия, морска пехота, SF, бундесвера, британците, французите, вече .
            Австрийски , британски, белгийски , германски , френски , американски ... оптики , Кало , оптики ...

            Comment


              Не разбрах от къде дойде това 50 метра за бързомера, но късиа Калаш 7.62 /български AR-SF/ с български бързомер /Оптикоелектрон/ на 150 метра си "кове" съвсем точно, а стрелбата и на два пъти по-големи дистанции не е никакъв проблем - във всеки случай на ръстова мишена няма пропуск.
              Да допълня, че дори монтиран заглушител и спец.боеприпаси не променят картината съществено.

              Comment


                uzi71 написа Виж мнение
                Не разбрах от къде дойде това 50 метра за бързомера, но късиа Калаш 7.62 /български AR-SF/ с български бързомер /Оптикоелектрон/ на 150 метра си "кове" съвсем точно, а стрелбата и на два пъти по-големи дистанции не е никакъв проблем - във всеки случай на ръстова мишена няма пропуск.
                Да допълня, че дори монтиран заглушител и спец.боеприпаси не променят картината съществено.
                Опа, а не казвай,че с АКУ /с и без бързомер/ ще моеш да водиш прицелен огън на 300м. Може някой път при "кабинетни условия".

                Comment


                  Click image for larger version

Name:	Beliacovetz 27042013 019.jpg
Views:	1
Size:	1.16 МБ
ID:	532247Правим го редовно , на 300м с арсеналския калаш с 20 санта цев групата , с диоптричния мерник е ок. 50 санта .

                  ПП
                  Моят приятел , собственик на обреза, постоянно се оплаква , че е дискриминиран - едва се подпира на стойката , ха-ха ...
                  Last edited by Todor Pavlov; 30-05-2013, 21:59.

                  Comment


                    На стрелбище, което както се казва "кабинетни условия".

                    Понеже не е коректно от моя страна да говоря без потвърждение, давам пример за АКУ /с който в съветската армия са въоръжавали предимно механик-водачите на бронетанкова техника, както и "некои" командири/ от една книга - "Командири русского спецназа"на Михаил Болтунов. Става въпрос за щурма на "Белия дом" в Москва през 1993г. по времена конфликта на президента Елцин с парламента.
                    Генерал Дмитрий Герасимов е командир на спецчастите "Вимпел" на КГБ, щурмуващи "Белия дом".

                    "Только Герасимов упал на плиту, как сверху по плите ударила пулметная очередь. Успел заметить - били из здания бившего СИВ-а, с десятого етажа. Ответил бьI, еще как ответил, да автомат не тот, укороченний, не достает".
                    Last edited by Kramer; 30-05-2013, 22:48.

                    Comment





                      ПП
                      10 етажа по 3 метра ...
                      Last edited by Todor Pavlov; 30-05-2013, 23:12.

                      Comment


                        Todor Pavlov написа Виж мнение
                        http://youtu.be/DXJ4v5TSEU4


                        ПП
                        10 етажа по 3 метра ...
                        Е точно 300, нали така!

                        Comment


                          Kramer написа Виж мнение
                          Опа, а не казвай,че с АКУ /с и без бързомер/ ще моеш да водиш прицелен огън на 300м. Може някой път при "кабинетни условия".
                          Хм, познай дали мога или просто пиша наизуст.
                          Автомата не е 5.45мм АКСУ, а 7.62 AR-SF.

                          Comment


                            Аз не оспорвам тактико техническите характеристики, просто казвам че практически автомата позволява воденето на прицелен огън на посочените дистанции - за добре подготвен стрелец разбира се, но това се подразбира, защото на новак и Blaser R 93 LRS 2, да му сложиш в ръцете, пак няма да уцели.

                            Comment


                              Я да питам някой от големите батковци с повечко пушкала и гилзи зад гърба, случайно да сте си играли с Cz-75 Р-07 Duty и да можете да разкажете нещо повечко за него като отзиви от експлоатацията? Питам щото тоя месец ми излиза разрешителното и общо взето съм се спрял на добрия стар Глог-17(мислех си за Шедоу, ама с тоя тънък затворен блок си махнах половината кожа от пръстите при опити за бързо зареждане) но искам да разгледам и други алтернативи, а съм с голяма лапа и примерно неща от сорта на HK P30 малко не ми пасват на кьопавицата(стъчи един сантим под ръкохватката)
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment

                              Working...
                              X