Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    майор написа Виж мнение
    Съгласен съм Lokko,но със заглуширел - само на единична стрелба по принцип...
    Да , разбира се , но това не означава че с боеприпаса за стрелба със заглушител не може да се стреля и без такъв , мога да те уверя че патронът с намален заряд върши добра работа когато се използва за стрелба на къси разстояния и в помещения , рикушетите са значително по-малко и оръжието се контролира почти прилично . И още нещо - говоря уповавайки се на личния си опит , не мога да кажа че съм кой знае какъв специалист

    Comment


      "Проблеми с оптиката". Ми да се сложат планки на всички АК не е никакъв проблем. На автоматите с планка за НСПУ става всичко-ПГО /оптическия мерник на РПГ-то/, мерника на СВД и кво ли не още. Въпрос на желание.

      Comment


        Локо, с УС боеприпас съм експериментирал без заглушител инцидентно.Защо пък не?Най-много да не презареди. Със заглушител ,като се поизноси обтюратора можеш да пъхаш всичко и да си стреляш .Но с несериозен ефект. Крамер, действително могат да се монтират на АК допълнителни прибори,но освен ПСО или някой бързомерец друго няма смисъл...
        "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

        Comment


          пистолет таурус

          абе хора някой виждал ли е бразилското чудо , Таурус -пт-24 про7
          Доста е красив на външен вид тоя пистолет имаго на видео в youtube някой да знае дали го има в българските оръжейни магазини

          цена качество?????

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Теглото на М16А1 без пълнител е само 3.1 кг. Следващите модификации са по-тежки заради удебелената цев. Теглото на АК-47 без пълнител е цели 4.3 кг!

            Освен това следва да се вземе предвид теглото на боекомплекта, а не само на самото оръжие. М16А1 с 8 пълнителя (240 патрона) тежи 7.1 кг. (всеки пълнител е 500 гр.)
            АК-47 с 8 пълнителя тежи 8.9 кг (всеки пълнител - 576 гр.).

            Разликата в теглото е 25.4% в полза на М16А1.
            Колега любител на оръжието / невлагам никаква обида в това изречение/
            Първо АК 47 с празен пълнител тежи 4,3 кг., а с пълен пълнител 4,800 кг, АК 74 с празен пълнител тежи 3,300 кг, а с пълен 3,600 кг.
            Това дето го казваш че теглото на един пълнител пълен на АК 47 ,че е 576 грама е смешно, защото дори пълния пълнител на АК 74 в калибър 5,45 тежи по- малко/ тежи 520 грама/, а на АК 47 дето е метален с 30 патрона тежи 920 грама.

            Comment


              DDD написа Виж мнение
              Като няма доводи - философски изявления!
              А туй за "американските бойци просели назаем АК от нашите" - не ми го слагай в устата (постерите); никога не съм го казвал!
              Хванах темата от по-горното ти мнение но ми прави впечатление детинският начин по който се сравняват оръжията по принцип от някой тука. Горе-долу в линията на твоето мнение ако мога само да добавя набързо нещо съвсем генерално, защото няма никакъв смисъл да се забива човек в тези подробности:
              Достойнствата на АК (74 понеже е на въоръжение): Евтин за производство и поддъжка, армията е свикнала с него, абсолютно надежден, относително точен в прицелното си разстояние, добра муниция в смисъл за поразяване на жива сила. Ако не стреля със стандартният бронебоен патрон като М4, патрона с кухият връх и изместеният център е добър за жива сила. Аз бих предпочел да имам патрон, който да дупчи повече и да се фрагментира защото персонала се поправя по-трудно ако изобщо може, но руският патрон не е лош.
              М4 бие АК абсолютно от всякъде в ергономика и гъвкавост, в смисъл с една карабина можеш да покриваш спектър от задачи които са немислими за АК. Например СОПМОД тимовете имат стандартни къс и дълъг ъпер, или два в различен калибър и това им дава възможност да снайпват и после да влизат в периметър за QQB ако трябва, това всичко със "слабият" .223. По другите показатели, мисля двете пушки са много близо, като М4 е само малко по-лека като цял пакет, пак благидарение на по-леките муниции.
              По въпроса за надеждноста и лигавите американчета дето просели калашници, просто няма да коментирам, защото това са толкова отживели градски легенди, че ми е чудно как имат място във форум с претенции като този. В А-стан не работи основно редовна армия а специални подразделения които имат свободата да стрелят с каквото си изберат а когато говориме за DPMS,Noveske или за модификациите на VLTOR та даже и за 416 с която също са въоръжени специалните им части и си е чиста М16/4 платформа, въпросите за надеждност и сила на партона в прицелното разстояние са просто смешни.
              И двете пушки са добри за бойните концепции на двете армии, и двет пушки имат недостатъци които не са нещо ненормално или непоправимо.
              В генерален аспект, американеца може да "поправи" много лесно М платформата при подмяна само на горният ресивър с такъв с газово бутало. Комплектите на Адамс Армс са по $400 и получаваш надеждноста на АК върху ергономиката на М4 без даже да сменяш ъпер-а, докъто руснаците нямат друг реален избор освен да си учат армията да използва Калашника по-добре. Лично мнение, сам се сещаш.
              ----------------------------------------------------------------------
              За да не помпам други мнения - За Цончо Цончев: Много добро ревю на карабината на Зиг. Пипал ли си 416 ? Интересно ми е как би ги сравнил двете... Също ако случайно ти попадне пробвай S&W M&P 15R. Стреля руските армейски излишъци 5.45Х39 и е доста добра по мнението на някой като изработка. Доста била близа до военните спецификации. Бая се навивам за една такава със газово бутало.

              Живи и здрави.

              Comment


                416 с която също са въоръжени специалните им части и си е чиста М16/4 платформа
                ъхъ, само дето е с напълно различна автоматика...

                В генерален аспект, американеца може да "поправи" много лесно М платформата при подмяна само на горният ресивър с такъв с газово бутало.
                много лесно??? принципна промяна на основата на пушкалото... м-да.


                Например СОПМОД тимовете имат стандартни къс и дълъг ъпер, или два в различен калибър и това им дава възможност да снайпват и после да влизат в периметър за QQB ако трябва,
                на книжка е така. ма снайпинга си има своите особености и М4 не става за там. Затова си има М110... А иначе - процесът "снайпване-смяна на цев/калибър/боеприпас - CQB" го има само в компютърните игри...

                Колкото до сравненията - в повече случаи те са пълна глупост. Както си посочил, основните герои в тях - АК и М16 си имат своите плюсове и минуси, но като армейско оръжие, особено в наши дни, си вършат работата на задоволително ниво. Иначе - и АК си има своята 100-тна серия, и М16 - своята А4.
                Сравнението М4 с АК би било коректно само, ако става дума за скъсените варианти на серията 100 или У-вариантите на АКМС и АК-74.
                Моят любимец (не съм стрелял с него) си е HK416 - съчетава надеждността и липсата на капризи на АК с модулността и ергономиката на М4.
                Разбира се, малко е рано да се говори за достойнствата, преди поне няколко години сериозна армейска експлоатация.

                Comment


                  Колега, без да се обиждаш но ако си сериозен с коментарите на трите цитата които си сложил в мнението си, мога смело да твърдя, че не разбираш какво съм написал, понеже не си запознат с устройството на системата която визираш. И става още по-зле - харесваш нещо което не рабираш напълно, защото Хеклер предложи да смени всичките горни ресивъри на армията с такива от 416. Разбираш ли какво означава това в аспекта на забележките към цитатите ?
                  Няма да коментирам също концепцията за снайпинг както ти я разбираш, защото е доказано, че в различни приложения дължината на цевта няма особено значение. Само за пример - дано да не се лъжа, защото аз говоря общо взето по това което съм запомнил, една "късоцевна" СОКОМ 2 на Спрингфилд има почти същата ефективна дистанция като любимите ви СВД а на "стандартната" М14/М1А цевта е също по-къса. Аз умишлено не искам да влизам в тази тема след като ви видях пилотният пост за М14 и СВД където, дане изброявам всичко, колегата нарича М14 "подобна" на СВД и съпоставя болт акшън със самозарядна система без да си дава сметка, че това са системи които се използват паралелно, по предназначение , както колегата от Тексас се опита да ви подскаже но повечето от участващите там, залисани от величието на съветското оръжие му обърнахте слабо внимание.

                  Comment


                    На 416 пълнителите само от по 20 патрона ли са, или има от по 30?

                    Comment


                      Kramer написа Виж мнение
                      На 416 пълнителите само от по 20 патрона ли са, или има от по 30?
                      20 и 30, магпул също прави за 416, мисля и още няколко компании.

                      Comment


                        Ясно, но има един до колкото знам и вариант 7,62?

                        Comment


                          Kramer написа Виж мнение
                          Ясно, но има един до колкото знам и вариант 7,62?
                          417 - 7.62X51 - NATO

                          Comment


                            Това е най-добрата щурмова пушка, та за това питах за пълнителя. Май са с по 20 само, като G-3.

                            Comment


                              Колега, без да се обиждаш но ако си сериозен с коментарите на трите цитата които си сложил в мнението си, мога смело да твърдя, че не разбираш какво съм написал, понеже не си запознат с устройството на системата която визираш. И става още по-зле - харесваш нещо което не рабираш напълно, защото Хеклер предложи да смени всичките горни ресивъри на армията с такива от 416. Разбираш ли какво означава това в аспекта на забележките към цитатите ?
                              Всъщност, разбирам, и се опитвам да не проявявам пристрастие, което, неясно защо, си провидял в бележката ми.
                              Запознат съм с устройството както на АК, така и на М16, така и на 416. Предложението на HK (неприето) е именно за пълна замяна на автоматиката на М16 с тази на Г36. Тоест, принципна промяна на оръжието с цел подобряването му. Ако това не е критика към схемата, приложена в М16...



                              Няма да коментирам също концепцията за снайпинг както ти я разбираш, защото е доказано, че в различни приложения дължината на цевта няма особено значение.
                              Снайпингът бива различни видове според задачите пред него. И дължината на цевта има съществено значение. Както и калибърът и боеприпасът под него. Но това, предполагам, е известно.

                              Само за пример - дано да не се лъжа, защото аз говоря общо взето по това което съм запомнил, една "късоцевна" СОКОМ 2 на Спрингфилд има почти същата ефективна дистанция като любимите ви СВД а на "стандартната" М14/М1А цевта е също по-къса.
                              Лъжеш се, при това сериозно. SOCOM II е ефктивна до към 300 ярда, като както на това, така и на по-малки разстояния, отстъпва по точност и групираност на СВД (например). Но целта й не е да се съревновава със СВД/М21 и подобни.

                              М14 "подобна" на СВД и съпоставя болт акшън със самозарядна система без да си дава сметка, че това са системи които се използват паралелно, по предназначение
                              Да разбирам ли, че твърдиш, че М14 и базираната на нея М21 са с т.нар. "болт екшън"? Интересно е и твърдението за паралелно ползване на самозарядни и болт-екшън снайперски винтовки, особено в светлината на ЗАМЯНАТА на М21 с М24.

                              Comment


                                за първи път чувам някой да нарича М-14 оръжие с болтов затвор , дори и аз като пълен лаик що се отнася до оръжия , които не са ми попадали в ръцете , знам че не е така . Колкото до дължината на цевта , това е един от факторите определящи ефективността на едно оръжие на големи разтояния . Оръжията под калибър 5.56х45 обикновенно използват стандартни за NATO пълнители , a НК 416 е едно от тях , така че може да използва пълнители с вместимост и 20 и 30 патрона

                                Comment

                                Working...
                                X