Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ти пипал ли си автомат някога? Започвам сериозно да се питам...

    Comment


      майор написа Виж мнение
      Кало,посъветвай твоят приятел да вземе и една кофа студена вода за охлаждане на АКМ-а...
      Е това ще бъде интересно - прегрял АК /или всяко друго оръжие/ в студена вода. Какъв ли ще е резултата?

      Comment


        Преди около 15 г. един български инженер беше разработил АКБ-автоматична карабина "Бакалов". Доколкото си спомням беше по системата "Булпап"-пълнителят е зад спускателния механизъм. Май имаше и пробна серия, но до там...

        Comment


          ей тук можеш да прочетеш за това творение (на възможно най-малоумния опит за английски ) - http://orajie.start.bg/article.php?aid=3934

          не е ясно защо го наричат "карабина"...

          Comment


            Така, така, но след това нищо не се доразвива. Поне аз не съм чул.

            Comment


              Ле-ле бирата ми е много !
              Last edited by майор; 17-04-2009, 12:28.
              "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

              Comment


                майор написа Виж мнение
                LOKKO е абсолютно точен в мнението си. Аз не отричам 7.62АК. Но той е ИСТОРИЧЕСКА реалност.Действително е изключително НАДЕЖДЕН, сравнително евтин,трудно/невъзможно/ контролируем на автоматична стрелба/до 2 изстрела е поносим на дистанция 200-100м/.Бавни мерни прибори. Донякъде тези проблеми са решени в различните, тунинговани с допълнителни мерни приспособления 5.45мм варианти,но мисля,че са само временно решение......
                Два въпроса:
                1. Защо мислиш, че мерните прибори на АК са бавни? Реално при динамичен бой (движещи се обекти) прицелването със секторен мерник е по-бързо от това с диоптричен.
                2. Какво разбираш под ИСТОРИЧЕСКА реалност? Ако 7.62АК е морално остарял, то дали случайно американците създадоха 6,8 SPS? Последният май също не е лесно контролируем при автоматична стрелба.

                Comment


                  до 2 изстрела е поносим на дистанция 200-100м
                  брех, нас пък ни учиха на по три на 300-350 метра и това беше лесно. на 250 се гърмеше по картечен разчет, което също беше лесно...

                  Затвърждавам мнението си, майор, че ти не си пипал автомат...

                  Comment


                    DDD и Кало, като чета мненията ви, малко остана и мен да обхване носталгията по добрият СТАР АК,но съм корав и няма да се разплача... ,пък и предпочитам нещо по-млладо... 1. DDD, "чул" съм,че действително се търси алтернатива на 5.56х45 и 6.8х43RemingtonSPC е може би боеприпаса с по-добри параметри,но за сега унифицираният боеприпас в НАТО е 5.56х45. Нямам впечатления от пушката ХСR на Rob...Arm...необходимо е да попитаме NICK за нея. Ами,ако хърватската версия на Галил-APS95 е по добра от АК.Убеден съм,че лиценза на APS95 не е по-скъп от този на АК.Сравнително евтин вариант за модернизиране на огромната ни армия. Дори Китай от десет години е въоръжен с друга пушка-/Typ-03/QBS-03/.Те сигурно са по-тъпи от нас... 2. Кало,разстоянието до целите е 350-300м.,а не 300-350м. Прав си,че не съм изстрелял много патрони с АК-около 2500 годишно,което наистина е недостатъчно,но"бедна държава,лоши стрелци".Между другото: трябваше да ви учат повече да прикладвате,да се прицелвате и да спускате на "сухо" и с халосни патрони; също така стани перфектен от различни положения и начини за стрелба на 50-100-150м.Останолото е лесно. 3. Да обобщим: 7.62 АК не си оправдава килограмите...
                    Last edited by майор; 17-04-2009, 14:05. Причина: жените...
                    "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                    Comment


                      м-да. нещата са напълно ясни. още един.

                      Comment


                        на 250 се гърмеше по картечен разчет, което също беше лесно
                        От 250 метра ще уцелиш картечен разчет на куково лято. Ако става дума, и мен са ме учили да лягам по гръб и с FN MAG да свалям реактивни самолети. Кало, не за пръв път бъркаш нормативи, устави и учения с реалността.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          От 250 метра ще уцелиш картечен разчет на куково лято. Ако става дума, и мен са ме учили да лягам по гръб и с FN MAG да свалям реактивни самолети. Кало, не за пръв път бъркаш нормативи, устави и учения с реалността.
                          Динайн, не за първи път тролиш. Очевидно съм изживял бая кукови лета, както и много други хора . Е, надявам се все още да не съм изкукал тотално.

                          Comment


                            Dinain отново е точен.Кало,не забрявай,че картечният разчет например също стреля.Убеден съм,че е във възможностите на почти всеки да го порази,но няма да има време... Отделно,че огневата подготовка с личното оръжие в БА беше меко казано занемарена, и се извършваше и се извършва, изключително неправилно...Не желая да теоретизирам във форума.За себе си съм стигнал до определени теоретични и практически изводи и умения.
                            Last edited by майор; 17-04-2009, 11:53.
                            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                            Comment


                              Точно това казвам, Кало. На полигона или стрелбището можеш да изживееш кукуво лято. В бойни условия - тц. Ама хубаво, няма да троля повече.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                майор написа Виж мнение
                                DDD и Кало, като чета мненията ви, малко остана и мен да обхване носталгията по добрият СТАР АК,но съм корав и няма да се разплача... ,пък и предпочитам нещо по-млладо... 1. DDD, "чул" съм,че действително се търси алтернатива на 5.56х45 и 6.8х43RemingtonSPC е може би боеприпаса с по-добри параметри,но за сега унифицираният боеприпас в НАТО е 5.56х45. Нямам впечатления от пушката ХСR на Rob...Arm...необходимо е да попитаме NICK за нея. Ами,ако хърватската версия на Галил-APS95 е по добра от АК.Убеден съм,че лиценза на APS95 не е по-скъп от този на АК.Сравнително евтин вариант за модернизиране на огромната ни армия. Дори Китай от десет години е въоръжен с друга пушка-/Typ-03/QBS-03/.Те сигурно са по-тъпи от нас... 2. Кало,............................................. ......... 3. Да обобщим: 7.62 АК не си оправдава килограмите...
                                Тъй: Не разбрах какво стана с "Бавните мерни прибори"? Нещо не мога да приема това твърдение!
                                По останалото:
                                по 1: Калибър трудно се сменя, особено в голяма армия; 6,8СПС го създадоха точно като алтернатива на 5.56х45 поради малката ефективност на новите оръжия с къси цеви (М4) в този последния калибър установена в Афганистан при престрелки с талибани (АК47 основно).
                                по 3: - тегло на AR-M1, 5,45х39, (Арсеналска разнотидност на АК74) 3,18кг (празен), 3,69 кг (с пълен пълнител);
                                - тегло на тегло на AR-M1, 7,62х39, (Арсеналска разновидност на АК47) - 3,62кг (празен), 4,23 кг (с пълен пълнител);
                                - тегло на М16А2 - (3.5 kg) unloaded 8.79 lb (4.0 kg) loaded;
                                Е, къде остана разликата в теглото; М16 е по-лека със 100 грама от АК47 и по тежка с 300 г от АК 74.
                                Изводи: Ако търсим кусури на АК, то не трябва да ги търсим в тази посока!

                                Comment

                                Working...
                                X