Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение: каталог щикове

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бе то всъщност в описанието си пише, че е на Карол, просто (както обикновено), на мен ми се е привидял като какъвто не е. В музея на МВР пък в изложбата на Традиция има един манлихеров нож с вензела на Фердинанд на дръжката.

    Comment


      Ето го и руския сайт, който споменах по-горе:

      Снимката е с лошо качество, но се вижда, че щика е аналогичен с този от аукциона. Разликата е само в чирените.

      Comment


        TVV написа
        Бе то всъщност в описанието си пише, че е на Карол, просто (както обикновено), на мен ми се е привидял като какъвто не е. В музея на МВР пък в изложбата на Традиция има един манлихеров нож с вензела на Фердинанд на дръжката.
        Не, не. Карол се пише CAROL; имах румънски Маузер VZ24 с негов герб, който представлява две преплетени С, едното огледално. Няма как щикът да е за Карол. Виж по-долу как изглежда гербът му.
        Attached Files
        Last edited by Nick; 08-07-2005, 05:00.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Дааа, вярно, на каските им, на емблемите точно такова двойно С има.

          Ми ако не е Клементина... тогава може да е от шефския полк на херцог Карл Едуард? Или пък от полка на княз Кирил дори?
          На нож!

          Comment


            Бре! Утре Митко ще го вдигна на балон. Да видим какво ще каже....
            Ама и Gaden Puch си мълчи. Той май има такъв щик. :sm100: Утре ще бъдем заедно на борсата в София и ще ги събера двамата на експертен съвет....

            Comment


              Господа, не бях влизал скоро тук, но нека се намеся малко.
              Първо, румънският крал Карол ² пише името си с "С", а гербът му действително е две преплетени С, едното огледално, с римско ² между тях. Щикът със сигурност не е румънски.
              Второ, щикът СЪС СИГУРНОСТ Е АВСТРИЙСКИ, защото короната върху щита е короната на Австрийските императори, носена включително от Франц Йосиф. Тя се различава от унгарската корона на Свети Стефан. А с "К" в немския се пишат точно определени имена. Та, без да съм виждал никъде подобен нож, мога да кажа, че е австрийски, за някой от гвардейските полкове, принадлежащи на много близък роднина на императора, щом герба е с императорската корона.
              А ето снимка на моя лопус за Шаспо. От снимките, пуснати от Ник, се вижда, че лопусът, който е снимал, е за кания с П-образна халка. Възможно е моят да е оригинален за кания с кука, или просто когато са купували ножовете за опълчението те да са били без лопуси, и да са им направени такива. Факт е, че тук аз съм срещал кании за Шаспо само с лопус като моя, и нито веднъж с такъв като показания, докато всички тук попаднали щикове за Лебел са с такъв двоен лопус.
              Attached Files

              Comment


                Чехословашки щик VZ-52.
                Дявол знае как е попаднал в България... :sm186:
                Attached Files

                Comment


                  Прага, 1968 г.? Имало е наши войски там, чичо ми също е бил в Чехия тогава.

                  Comment


                    може ли някой д апусне снимка на кания за М95
                    производство ERNST BUSCH SOLINGEN, че вчера
                    си взех един ама е с кания CSZ която му идва
                    малко длъжка, даже доста

                    Comment


                      Маузер - категорично заявявам, че в австрийската и впоследствие австро-унгарската армия не е имало и не е ползвана пушка или щик-тесак "Шаспо". Ако те интересума как изглежда щика на лейб-гвардията на австрийския император може да ти го покажа.
                      Миниатюрните щик-ножове за "Манлихер" 1895 (за пушка и за карабина) са изработвани в Държавната военна фабрика - Казанлък като сувенири. Басните, които разправят продавачите им, че са изработвани за малкия Симеончо и приятелите му са за балъците, които имат 150 лв.
                      ПАРАБЕЛУМ - като си близо до някои големи колекционери и търговци дали не можеш да ми намериш един чехословашки щик-нож "Маузер" обр.1916/33
                      Плащам или разменям за друг. Ще ти бъда много удължен за тази услуга.
                      Пускам и снимка.
                      Attached Files

                      Comment

                      Working...
                      X