Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Петиция в подкрепа на Читанката

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    KG125 написа Виж мнение
    Помните ли някога, от славните дни на този сайт, една история със редакцията на списание Военно-исторически сборник? Някой беше постнал цяла статия и това породи бясно остра реакция на редакцията. Тогава за пръв път се замислих повече за интернета и за авторското право.

    До какво доведе тази остра реакция? До това, че ВИС спря да се споменава тук. Ако я нямаше тази реакция, списанието можеше да се цитира и обсъжда тука и това да доведе до маса абонаменти.

    Може само да се съжалява за късогледството и остротата. Ако нещо изяжда главата на добрите начинания, това е тъпотията....
    Всъщност ВИС се усетиха и броевете (без текущия) могат да бъдат намирани онлайн съвсем свободно на техния сайт:


    А ВИС се споменаваше многократно - имаше си и тема:
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      До 2005 г. .....

      Ако не беше оная разправия, можеше да има много, много добър резултат това, което беше почнало да се оформя.

      Усетиха се, но първо направиха разправията и още помня колко тъпо беше това.

      Comment


        Даа, май темата се изчерпи. Иначе на който му се следи дебата в ЕС, аз лично се информирам оттук: http://edri.org/
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          Да, извървяхме голяма част от кръга мнения (още има много какво да се "бистри" по повод на материалните и не-материални съставки на авторските права и техните притежатели, да не говорим за отношението копие/оригинал/технология, но това са неща без пряка връзка с темата). Е, поне ще остане като един срез на мненията по една тема, към която ще се връщаме по един или друг начин отново в бъдеще.

          След като имаме мнението на представител на едната страна (Империал), изказано отдавна и до същото стига и основният представител на другата страна (Дибо), мога да въздъхна и да заключа темата. Ако има коментари/възражения, изпращайте ми ги на ЛС. Ако има нещо допълнително за казване, ще я отключа без колебание .
          Last edited by gollum; 01-07-2010, 09:11.

          Comment


            Баба Яга ми изпрати връзка към този материал (Дибо пусна мнения на писатели, но все пак, не на български и не точно по този повод), съгласен съм с нея, че си струва да се сложи в темата. Ще оставя отключено, ако някой реши нещо да коментира.

            Ето и още нещо интересно защото става въпрос за коментар на издателства.
            Last edited by gollum; 01-07-2010, 12:56.

            Comment


              Аз бях забравил че го има още ВИС, така де, отскоро съм във форума, малко повече от година, гледам никой не се позовава на списанието, мислех че са го закрили, пък то ква била работата.

              Comment


                Ще се опитам тук да дам колекция от връзки върху нашата тема от Уикипедия:

                Copyright:


                Anti-copyright:


                File sharing:


                Gollum, заключвам темата, освен ако нямаш възражения. Който се интересува от този дебат - според мен може да се информира от горните връзки. Разбира се те не са изчерпателни, но поне за мен представляват добра отправна точка за всеки, който се интересува от темата.
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment

                Working...
                X