Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Артилерията - за и против

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    +1

    Comment


      #32
      Mitko написа Виж мнение
      Майната му на реализма.
      И какъв реализъм виждаш в това самоходно оръдие да стреля от закрита позиция по танк? в периода около ВСв, сега може да го докара до някъде с управляеми снаряди. Иначе много добре са го балансиралис поред мен, 1-2 артилерии чат пат, хорат агубят тренинг да се пазят, става забавно. Иначе преди беше тих ужаш, 4 артилерии който ако не те трепнат от веднъж те преопловяват.
      Иначе от любопитство избърсах праха на М7 да пробвам, малко е резнато но осен далкобойноста другото си е в рамнките на нормалното, приположение че много малко съм играл с арт, и последното е било преди половин година ми се вижд анормално да взема в две битки по двама с мене.

      Comment


        #33
        Alex ти си артилерист, при това според мен много добър, какво ти е мнението за артилерията сега?
        По мои наблюдения в клана истински добрите артилеристи не се оплакват и пак много добре се представят, докато от посредствените (тук попадам и аз) чувам най-много реване.
        И от друга страна разликата между добрите и посредствените сякаш стана по-голяма.

        Вчера например противниците имаха доста прилични артилеристи и въпреки всичкия нърф пак поемах яко шамари от тях, не ме изпариха веднага, но определено здраво си ме целеха.
        Nobody has three balls but some people have two very good ones!

        Comment


          #34
          Mitko написа Виж мнение
          Според мен истината е, че нърфнаха артито заради нагибаторите. Помислете си само, пича има 100500 битки, топ танк, наточен с всичко, екипаж 5 умения, модове, чудесий, всяка битка взема по няколко фрага, бърз в пръстите, може да мисли ... и изведнъж от нищото го избухва артилерия, без да може да направи каквото и да е...обидно.
          И от друга гледна точка, в реалния живот имаме 120 кг мъж, як като бик, шампион по карате, борба, и плуване, с 3 вишета по икономика, право и инжинерство, снайперист, кара танк, самолет, красавец и изведнъж... пада до него снаряд и го убива. По същия начин по който би убил който и да е идиот с 5 клас, 50 кг с мокри дрехи, който без да му обяснят как, няма да може да обърше и сопола.
          Само дето играта не е реалния живот, и никой нагибатор не желае да умира просто така, от снаряд дошъл от нищото.
          Майната му на реализма.
          Няма такова нещо. Ако ще правим сравнения с реалния живот, ще е редно да споменем и дребната подробност, че артилерията е напълно безполезна срещу танкове. Противотанковите средства почти без изключение стрелят в обсега на пряката видимост. Да не говорим за малоумната идея танка да бъде разрушен със ударната вълна създадена от 10-15 килограма експлозив. Така че ако ще говорим за реализъм, артилерията трябва да бъде изключена напълно от играта. Тя няма място в чисто танкови битки. Някой в един друг форум (не му знам ника тук но май вече има регистрация, та може да се включи) беше пускал линк към статия обясняваща как три батареи с разход от 2500 снаряда са успели само да обездвижат, но не и да унищожат, няколко брадлита поставени на стационарни позиции (но не окопани). Така че артилерията в реалния живот толкова може.

          Comment


            #35
            Не знам колко са нърфнати артилериите, но в събота на клановата две артилерии /според ХVМ бяха зелени/ разковаха десния ни фланг. Превъзходната артилерия на вразите реши битката. Явно в умели ръце артилерията все още е решаваща в битките.
            Според мен и още да ги нърфнат - по добре. Кефя се като видя битка без артита.

            Comment


              #36
              uzi71 написа Виж мнение
              Явно в умели ръце артилерията все още е решаваща в битките.
              .
              това едно на ръка, но го има и момента че след порязването много хора тръгнаха да играят непредпазливо и в такава ситуация добрият артилерист може лесно д аобърне играта....а след време по ниските нива ще има много играчи които не са играли срещу масова артилерия и ще са много лесни жертви
              Сега ако вземат да фикснат и тежките танкове и ще е направо супер.
              Просто има твърде нереалистично количество във всяка битка. А за да се оправи не се иска много бърникане, просто да се ореже мобилноста.

              Comment


                #37
                В тази битка артитата им два пъти ми късаха веригата в движение със сплаш. Бях с Т-44 и с още един Пършинг държахме срещу нас шест тежки, бях налял вече над 2000 демидж на 100% живот. Обаче неподвижен Т-44...... ами испариха ме за секунди. Пършинга сам също загина и фланга се срина. Та така......

                Comment


                  #38
                  Ангеле, а ти къде си виждал в реалния живот танкове да се дебнат иззад ъглите на къщите? Реалния живот е такъв, колкото и да си добър има огромна доза късмет, изведнъж отнякъде нещо бухва и хора умират, независимо от умения, машина и всичко останало. Ето това не могат да преживеят нагибаторите. Те си искат рицарски дуел, при който победата да зависи от мислене, бързи пръсти, познаване на машината, 5 скила на екипажа, правилно подбрани модули... А какво получават? Съотборници които не могат да играят и не им пука за нагибаторите. По лошото, получават не каубойски дуел един срещу един, а 5 кретена, които просто им се изсипват на главата. И отгоре на всичко, летящи отникъде артилерии.
                  Ако се въведе дуел, един срещу един, просто не мога да си представя, какво фалосомерене ще започне.

                  Comment


                    #39
                    Mitko написа Виж мнение
                    Ангеле, а ти къде си виждал в реалния живот танкове да се дебнат иззад ъглите на къщите? Реалния живот е такъв, колкото и да си добър има огромна доза късмет, изведнъж отнякъде нещо бухва и хора умират, независимо от умения, машина и всичко останало. Ето това не могат да преживеят нагибаторите. Те си искат рицарски дуел, при който победата да зависи от мислене, бързи пръсти, познаване на машината, 5 скила на екипажа, правилно подбрани модули... А какво получават? Съотборници които не могат да играят и не им пука за нагибаторите. По лошото, получават не каубойски дуел един срещу един, а 5 кретена, които просто им се изсипват на главата. И отгоре на всичко, летящи отникъде артилерии.
                    Ако се въведе дуел, един срещу един, просто не мога да си представя, какво фалосомерене ще започне.
                    Играта е аркада. Особено след последния пач предимството на "нагибаторите" пред "нуубовете" е минимално. Преди за да си успешен играч, се искаше да можеш да играеш и да мислиш едновременно - сега само се искат бързи пръсти. CS с танкове.

                    На нагибаторите артилерията не им пречи - те знаят как да се пазят от нея. И не искат рицарски дуел, искат да нагибаят.

                    А нууб-ът грам не му дреме какъв играч е отсреща - дали с екипаж на 75% или с 5 скила. Налива си снарядите и толкоз...
                    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                    Comment


                      #40
                      И в момента има 1 срещу 1 дуели и са доста популярни за съжаление масово се играе ИС-3/110 с цел получаване на предимство.
                      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                      Comment


                        #41
                        Mitko написа Виж мнение
                        Ангеле, а ти къде си виждал в реалния живот танкове да се дебнат иззад ъглите на къщите? Реалния живот е такъв, колкото и да си добър има огромна доза късмет, изведнъж отнякъде нещо бухва и хора умират, независимо от умения, машина и всичко останало. Ето това не могат да преживеят нагибаторите. Те си искат рицарски дуел, при който победата да зависи от мислене, бързи пръсти, познаване на машината, 5 скила на екипажа, правилно подбрани модули... А какво получават? Съотборници които не могат да играят и не им пука за нагибаторите. По лошото, получават не каубойски дуел един срещу един, а 5 кретена, които просто им се изсипват на главата. И отгоре на всичко, летящи отникъде артилерии.
                        Ако се въведе дуел, един срещу един, просто не мога да си представя, какво фалосомерене ще започне.
                        Порови малко във форума и ще намериш снимка на съвременен танк дебнещ иззад къща. А ако не бъркам освен тази снимка имаше тук в темата за сирийската война даже клипче на две дебнещи се т-54 ки зад два ъгъла, като едната успя да издебне другата и да я взриви.
                        А това с нещото, което изведнъж бухва от никъде го няма. В реалността противотанковите оръжия до едно са на принципа на директния обстрел. Може би с изключение на някакви съвременни управляеми боеприпаси използващи пасивни телевизионни или топловизионни ГСН и пускани от високолетящи самолети примерно, но дори и в 21-ви век не знам да са кой-знае колко тези системи (аз съм чел само за една, но съм сигурен че има още доста), болшинството обаче са лазерно насочвани и работят в пределите на пряката видимост. С всичките там възможности на екипажа да разбере ако е обстрелван и да предприеме дефанзивни мерки.

                        Comment


                          #42
                          Мисля, че за бухването Митко друго има предвид - представи си следната ситуация: Въоръжен си с автомат, и през прозореца на стаята се надстрелваш с противниковия войник, който има подобен автомат и се крие в отсрещната постройка. Криеш се, показваш се, стреляш, криеш се, стреляш... И изведнъж 152мм снаряд (примерно! ) бухва твоята сграда... нищо не можеш да направиш, даже нямаш време и да напсуваш артилериста, изстрелял снаряда.

                          Факт е, че с точен изстрел артилериите не оставят шанс на противника. Но вече артилерията не е това, което беше...
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            #43
                            Ultramarine написа Виж мнение
                            Alex ти си артилерист, при това според мен много добър, какво ти е мнението за артилерията сега?
                            Гледам че никой не е отговорил и за това ще предположа че за мен става дума.
                            Аз във WoT съм всичко друго, но не и артилерист, да не говорим за добър. На RU статистиката ми с артилерии си е посредствена, на EU е малко по-добре по простата причина, че много често стрелях със злато.
                            Според мен артилерията от самото начало трябваше да е в сегашния си вид.
                            Всеки клас техника в играта има предимства и недостатъци които да балансират предимствата.
                            До 8.6 артилериите бяха изключение. Не може да виждаш цялата карта от птичи поглед, да разполагаш с убийствена алфа и да не си плащаш за това.

                            Comment


                              #44
                              feersum написа Виж мнение
                              Мисля, че за бухването Митко друго има предвид - представи си следната ситуация: Въоръжен си с автомат, и през прозореца на стаята се надстрелваш с противниковия войник, който има подобен автомат и се крие в отсрещната постройка. Криеш се, показваш се, стреляш, криеш се, стреляш... И изведнъж 152мм снаряд (примерно! ) бухва твоята сграда... нищо не можеш да направиш, даже нямаш време и да напсуваш артилериста, изстрелял снаряда.
                              Да де но тук не коментираме БФ2,3, CoD или някой друг подобен шутър, а нещо което претендира да е базирано на танкови битки.

                              Comment


                                #45
                                Angelmr написа Виж мнение
                                което претендира да е базирано на танкови битки.
                                точно, в танкови битки артилерия не участва, отделно че е сравнително безопасна за танковете...а оцелването е отвъд дори фентъзито, да не говорим за научна фантастика.

                                Comment

                                Working...
                                X