Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Артилерията - за и против

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    emkirov написа Виж мнение
    Това ми е първият коментар от регистрацията . Играя с ИС 8 удариме Е 100 удариме и новата така наречена вафла и аз съм готов ! Какво се оплакват от артилерията !
    Ами оплакваме се че играем клас машина може да то изпари с един изстрел без въобще да те вижда от другия край на картата. Вафлите също са оп. От wg се расипаха да пускат нови оп линии напоследък. Това е най-големия проблем напоследък че изливат помия с кофи и след това се чудят как да балансират новите си творения. Дори артилерията не беше такъв проблем както непрекъснатото бълване на нови оп линии.

    Comment


      Това изпаряване се случва веднъж на високосна година..
      много по-често на спрял танк, на напълно събран изтрел - снаряда пада 10м от целта и дори не го усещат.. а ти си чакал там да дойде някои 2мин, събирал си 10сек и сега чакаш презареждане още 50сек..
      да не говориме, че 50% от игрите въобще няма арти..
      War, war never changes..

      Comment


        Взеха да се наливат във високите тиери. Пак виждам редовно по 3 артилерии от отбор.

        Comment


          Честно казано, вече не ме е страх толкова от артилерията. Направо съм започнал да ставам кемпър
          Директни попадения са супер редки и обикновено не ми правят много щета. Същото е и като играя с артилерия - образувам си нерви.
          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

          Comment


            feersum написа Виж мнение
            Честно казано, вече не ме е страх толкова от артилерията. Направо съм започнал да ставам кемпър
            Директни попадения са супер редки и обикновено не ми правят много щета. Същото е и като играя с артилерия - образувам си нерви.
            Обикновено си образувам нерви с каквото и да играя. Не знам защо но точно в тази игра неадекватните действия на съотборник са особено дразнещи. Не съм играл много други ММО, но другаде това не съм го забелязвал.

            Comment


              Защото имаш 14 съотборници в битката, а не 140, например. Ако отборите са от по 7 играчи, като в Team Battels, например - неадекватността си личи още повече.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                Как изглеждат нещата от моята камбанария.
                Нърфа на артилериите не беше някакъв сериозен удар по играта ми с тях, даже напротив - сега играя повече, правя по-добри игри и ми е по-забавно.
                Това е главно заради нагласата на останалите играчи, сега се пазят много по-малко, има обаче една тенденция към увеличаване на артилерията в битките и засилване на бдителността при играчите.

                ТД-тата като бройка, сила на оръдията и камуфлаж също не са ми проблем сами по себе си.Стават проблем на определени карти замислени по начало за да стават битки в коридори или да предразполагат към кампене. Веднага се сещам за Комарин - набиват се в двете горички в края на картата и край на маневрите.Друга такава карта е Блатото въпреки, че там са възможни известни маневри във вътрешната част.

                На Степите и 10+ да са, слабо ме интересуват, даже има се радвам, защото са ми по-лесни мишени.
                Но когато картите отрязват възможността за маневри Т10 ТД-тата стават много неприятни.

                Аз обаче играя основно средни танкове с тежките, особено бавните тежки, нещата вероятно са по-различни - не можеш да ги надманеврираш и не можеш да ги надстреляш, което те прави уязвим в повечето ситуации.
                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                Comment


                  StrEagle написа Виж мнение
                  Това изпаряване се случва веднъж на високосна година..
                  много по-често на спрял танк, на напълно събран изтрел - снаряда пада 10м от целта и дори не го усещат.. а ти си чакал там да дойде някои 2мин, събирал си 10сек и сега чакаш презареждане още 50сек..
                  да не говориме, че 50% от игрите въобще няма арти..
                  Напълно съм съгласен !

                  Comment


                    Ultramarine написа Виж мнение
                    Стават проблем на определени карти замислени по начало за да стават битки в коридори или да предразполагат към кампене. Веднага се сещам за Комарин - набиват се в двете горички в края на картата и край на маневрите.Друга такава карта е Блатото въпреки, че там са възможни известни маневри във вътрешната част.
                    Напоследък го забелязвам и при Ерленберг при assault- защитниците се накачулват на хълмчетата в североизточния ъгъл. Същото на Прохоровка при стандартна битка - горичката в югоизточния ъгъл.

                    Comment


                      Преди три дни си купих артилерия и се оказа че е мноо харно за нервите - седиш си в храста и пукаш по лошите без да искаш да си изядеш клавиатурата. Стигнах до Гриле и реших да си сложа екипажа от ягодовата пантера. Екипажа е на две почти пълни умения и въпроса ми е като го рескилна на мерача има ли нужда от "Прицелна стрелба"? Като гледам избора на умения полезни за арти са само БИА, камуфлаж и лампа.
                      Някой може ли да даде някакви практически насоки за ползване на боеприпаси ОФ, ББ и Кумулативен, както и за избиране на подходяща позиция.

                      П.С. Много е полезно за мен да разбера кои са трудните за достигане от артита позиции и как да се крия на отделните карти, когато играя с танкове

                      Comment


                        на артилерията си слагам винаги дотиквач , подобрен прицел и някои артита имат възможност за вентилация ако не мрежа но без лампа артито не струва . Колкото до позициите като играеш с танк гледай къде се позиционират иначе на всяка карта си и има особености . Що се отнася до снарядите сложи мишката на тях и ще видиш разликите . Бронебойност, осколки на по голямо разстояние .

                        Comment


                          vvasman написа Виж мнение
                          Преди три дни си купих артилерия и се оказа че е мноо харно за нервите - седиш си в храста и пукаш по лошите без да искаш да си изядеш клавиатурата. Стигнах до Гриле и реших да си сложа екипажа от ягодовата пантера. Екипажа е на две почти пълни умения и въпроса ми е като го рескилна на мерача има ли нужда от "Прицелна стрелба"? Като гледам избора на умения полезни за арти са само БИА, камуфлаж и лампа.
                          Някой може ли да даде някакви практически насоки за ползване на боеприпаси ОФ, ББ и Кумулативен, както и за избиране на подходяща позиция.

                          П.С. Много е полезно за мен да разбера кои са трудните за достигане от артита позиции и как да се крия на отделните карти, когато играя с танкове
                          Добре дошъл в клуба
                          По-ниските нива артилерия наистина са много подходящи за разпускане.

                          При повечето ми артита ползвам ОФ снаряди.
                          На ниските нива почти няма смисъл от ББ, защото повечето цели са "меки".
                          На по-високите - също ОФ, защото при много голяма част от попаденията снарядът пада отгоре на танка, където бронята е сравнително тънка и има много голям шанс да пробие. ББ снаряди почти не ползвам, най-вече заради по-малката щета и липсата на сплаш.
                          Кумулативните обикновено имат сравнително висока пробивност и сплаш щета. Ползвам ги срещу тегави, тежко бронирани цели с топ-тиър артилериите ми - GW Typ E100 и GW Tiger P.

                          Позиции - трудно е да се каже, просто трябва да събереш опит.
                          Най-важното е да няма пряка видимост в посоката, от където ще дойдат враговете - най-добре е да си зад камъни или ниска сграда. В краен случай - зад храстите. Видят ли те - особено ако си на разстояние за изстрел - си пътник с един-два изстрела.
                          Второто важно нещо - да имаш прострел. Т.е. прикритието ти да не е прекалено високо.
                          И трето - задължително трябва да имаш около теб пространство за маневри и отстъпление. Ако те засветят, противниковата артилерия ще опита да те отстреля, маневрирането настрани помага доста - не напред-назад, а настрани спрямо посоката, от която евентуално ще дойде снарядът - така ще принудиш противниковата артилерия да върти корпуса или купола си настрани, което ще му увеличи мерника и ще му е трудно да те уцели.

                          За артилериите наистина лампата е едва ли не задължително умение. На моите артилерии задължително слагам дотиквач и BiA, при дългите времена на зареждане имат наистина добър ефект.
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            а относно височината на позицията по- ниска или по-висока позиция

                            Comment


                              vvasman написа Виж мнение
                              а относно височината на позицията по- ниска или по-висока позиция
                              Възможно най-високата при спазване другото , което ти е написал колегата.
                              Прицела ще е по- кръгличък, от ниско към високо по-елипсовиден.

                              Comment


                                Има още хляб в артилерията


                                П.С. Пича с Обект 261 играеше много грамотно
                                Attached Files
                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X