Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Hearts of Iron 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Годината на проекта за САМ е 1949, а тогава аз бях 1952 година. Явно е нужно време, за да станат достъпни откритията. Ето защо пише May lead, уж че се откриват.

    Comment


      Това е интересно, защото на мен ми трябваше малко повече от месец след като имах необходимите технологии, за да ми се появи опцията за SAM. Обаче аз въобще цялата игра не се занимавах с противовъздушна артилерия и започнах да развивам тези технологии около 51г. Около 52г имах всичко необходимо и ми се появи SAM технологията.

      Comment


        за да ти станат по бързо достъпни откритията играи на very easy

        Comment


          Ха ха ха!! Каква игра изиграх. Играх с България от 1941. Понеже съм много на Вие с играта и реших да се ослушвам. Общо взето очаквах да започне обрата във войната и да се присъединя към СССР. Да, ама не. 42 година немците си взеха Сталинград и нямаше никакво обкръжение, съответно нямаше никакъв Курск и нищо от там не протече както е било. Немците си взеха Русия до Урал и СССР клекна. След това тръгнаха наюг покрай Баку, през турция и от там към Африка. Образуваха се нещо като клещи, които затвориха съюзниците в Египет от изток и от захад. Клещите се затвориха към края на 1943 и Средиземно море стана като вътрешно за Оста.

          Това е добре, но аз нищо не направих.

          Интересува ме има ли някаква подробна инструкция за тази игра, защото хич не ми е ясна. Има толкова много надписи, показатели и опции, че да ти се замае главата. Тотално се обърквам като вляза в технологичното дърво, а дойде ли дума за флот направо се побърквам.

          Обръщам се най-вече към Крисчо, понеже той изглежда е доцент по тази игра, но всеки който знае може да помогне.
          I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

          Comment


            Здравей, най-добре е да минеш туториала на играта, не е зле и да прочетеш малко от този сайт - http://forum.paradoxplaza.com/forum/...play.php?f=280 . Така ще видиш как играят другите играчи и може да научиш интересни неща.

            Сега играя с Германия на very hard + furious опции и никак не е лесно. Индустриалният капацитет е с 20% по-нисък, а и по време на битките противниците имат +20 points повече. Поради ниския ми индустриален капацитет, предпочетох да правя повече пехотни дивизии, които поне в началото в сравнение с противниковите дивизии имат по-голям % на организация. Успях да се справя със Франция, Югославия и бързах да нападна СССР, преди да им се повиши боеспособността. До началото на 42 бях превзел Москва, Ленинград, Сталинград и с всички сили драпах на изток, но англичаните и американците направиха десант във западна Франция и нещата тръгнаха надолу. Успах да ги спра някъде на немската граница благодарение на дивизии от Унгария, Словакия, Румъния. За съжаление, колкото повече се бавя с изтласкването на десанта, толкова повече сили изпращат съюзниците. Изпратих 30 дивизии от източния фронт на помощ, но докато пристигнат ще мине цял месец. Надявам се, когато пристигнат да прибавя към тях нови попълнения и да обърна нещата в своя полза. Мисля, че истинската тръпка е да се играе на най-висока трудност.

            Comment


              Преглеждането на туториала отново и отново помага но има още доста неясноти. Например за ресурсите. Има ли начин да си вдигна ресурсите освен чрез търговия, както е примерно на empire total war чрез строене на различни сгради в провинциите.

              И нещо не схванах индустриалния капацитет. Трите числа какво значат и от какво се влияят. wasted/modified total/base

              А и още нещо! Може ли да се коригира резолюцията на 1280x1024? Защото цаст от екрана вляво и вдясно ми се скрива и е много неприятно?


              Добре де как играете с България? Започнах, направих си проучването за пехота 36-та и после? Произведох една пехотна дивизия и тръгнах към Сърбия. Естествено целия свят ми обяви война. Превзех лесно Прищина с 5 дивизии, ама онези не спряха да пращат. Ниш не успях да го взема впоследствие от юг ми взеха София съвсем за малко но дастатъчно да ми унищожат армията в прищина. Успях да стигна най-много до нови пазар, но тогава турците и гърците се намесиха и излязох от игрта.

              Играя Doomsday защото само нея намерих в Замунда.
              Last edited by muzicantini; 11-09-2009, 17:41.
              I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

              Comment


                Свали си антологията:


                там е включен и Армагедон. Изтегли си и пач 1.3b и тогава пробваи пак играта

                Comment


                  А откъде да изтегля пача? Не го намерих на първо четен в Гугъл.
                  I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                  Comment


                    muzicantini написа Виж мнение
                    А откъде да изтегля пача? Не го намерих на първо четен в Гугъл.
                    цък

                    Comment


                      Същата работа. Пак целия Балкански п-в обявява война. Вие през коя година и с каква войска нападате Югославия.
                      I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                      Comment


                        Добре де как играете с България? Започнах, направих си проучването за пехота 36-та и после? Произведох една пехотна дивизия и тръгнах към Сърбия. Естествено целия свят ми обяви война. Превзех лесно Прищина с 5 дивизии, ама онези не спряха да пращат. Ниш не успях да го взема впоследствие от юг ми взеха София съвсем за малко но дастатъчно да ми унищожат армията в прищина. Успях да стигна най-много до нови пазар, но тогава турците и гърците се намесиха и излязох от игрта.
                        Ако искаш да се ориентираш към игра в съюз със Оста можеш да пробваш това. Първите две години строиш само индустрия. Междувременно проучваш технологиите в областта на индустрията (особено важни са технологиите, които дават manpower) и на дипломация мърдаш слайдера към планирана икономика (допълнително вдига индустрията). Като ти станат двата последователни строежа на индустрия (което ще рече в края на втората година) почваш да строиш пехотни дивизии (като се има впредвид терена на Балканския полуостров е хубаво да имаш и планински дивизии - примерно 3 или 6) - аз лично си групирам дивизиите в армии от по 3 дивизии - примерно 3 пехотни или 1 танкова и две механизирани или 1 танкова, 1 моторизирана и 1 механизирана като им слагам и бригадни допълнения - инженери и артилерия на армиите с пехотни дивизии и самоходна артилерия, инженерни и тежки танкове на мобилните съединения. Войната започвам първо с Гърция и то едва след като Италия и обяви война. По това време имам около 20 дивизии. Понеже гърците съсредоточават отбраната си срещу Италия е съвсем лесно в този момента да се анексира Гърция - първо превземам Солун и после карам директно на юг към Атина - за да се анексира Гърция са необходими само тези две провинции и ако се превземат достатъчно бързо се взема цяла Гърция, защото италианците губят първите си битки с Гърция и не могат да вземат провинция. Малко след това Германия обявява война на Югославия - прави това, за да може да помогне на Италия. Възползвам се от това и им обявявам война и аз. По това време сърбите отчаяно се мъчат да се отбраняват и на практика не предлагат никаква съпротива. Съвсем лесно се взима около половината Югославия - включително цяла Македония, Албания и Сърбия до към Белград. След това е важно да се направят постъпки за приемането на България в Оста - забелязвал съм, че ако не го направя скоро след това ми обявяват война. Когато те приемат ако Турция не е съюзник на оста може да и се обяви война. За целта е необходимо единствено да се завладее Истанбул и да се спре настъплението там. Ако тази провинция се задържи за известно време те се молят за мир и предлагат за мир освен Истанбул и няколко провинции в Азия. Мирът се приема, след което се прехвърлят дивизиите в Азия, подновява се войната и се анексира Турция. След това е важно да се намали дисента (по това време трябва да е стигнал около 20 и сериозно намалява индустрията и редовно се появяват бунтове в различни провинции). Намали ли се дисента може да се мисли за допълнителна индустрия и армия (ако manpower-а го позволява, за това технологиите, които дават manpower са важни за България).

                        Comment


                          muzicantini написа Виж мнение
                          Същата работа. Пак целия Балкански п-в обявява война. Вие през коя година и с каква войска нападате Югославия.
                          Гледай да се махне Guarantee of Independence от дадена държава. Примерно Югославия е гарантиратна от Румъния, Гърция и ОК и те ще ти обявят война ако ти нападнеш първи. Всеки договор е с продължителност 5 години така че към 1941 изтичат. Във форума на играта наричат това Balkan clusterfuck (BCF), защото на балканите всяка държава има повече от 2-ма гаранти и става мазало ако обявиш война

                          Comment


                            А резолюцията може ли да се покачи?
                            I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                            Comment


                              Мисля, че няма как да стане.

                              Comment


                                Така... Замяса работата Днеска с един приятел играхме мултиплеър. 1936 аз България, той Румъния. Малко странно обаче се получи. Ние влязохме в съюз с пълен достъп и т.н. Края на 1938 нападнахме Югославия. Тя на няколко пъти предложи мир срещу много територии, обаче след като приемахме подновявахме войната до анекс. Странното е, че превзехме всички територии а Югославия присъства като фракция, никой не я е анексирал. Разбира се няма войски или нещо, но просто присъства. Сега се бием с Гърция и стана същото. Ударихме целия полуостров до Атина. Териториите са под мой контрол (включително Солун и Атина), но няма анексиране, останалите части остават.

                                Защо става така?
                                I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                                Comment

                                Working...
                                X