Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симулация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Благодаря за похвалата Пилот
    И аз се чудех защо точно мен ще бият ама щом разузнаването казва
    Иначе много лесно се комуникираше с Василевски, което направи взимането на решения по-лесно. Е накрая това скупчване на войски в Несса щеше да бъде грешка ама разузнаването е виновно не ние :p
    Сериозно ли Томания са имали 25 танкови полка както казваше разузнаването?
    Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
    Page 97
    "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
    Page 241
    "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
    Page 262
    Ender's Game

    Comment


      faso, ти беше единственият с когото имах непрекъсната връзка и който правеше нещата и докладваше като хората.
      Колкото до разузнаването - ми явно са били доста по-малко, но Воланд изигра гадната карта "лошо време" и не можах да получа никакви други данни. Аз се канех да ти казвам да пращаш няколко роти да разузнават.

      За комуникацията - бях болен и си стоях у нас, беше кеф - май за един ден имах към 20 майла от Воланд, в които имаше поне три противоречащи си бойни плана, двама различни генщабисти, един заговор срещу генщаба, едно неподчинение на армия и пълно мълчание от една друга армия.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Оо, ти си значи автора на култовата заповед 1 артполк самостоятелно да защитава цялата жп линия, ти си знаеш къде. :mhehe:
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Идеята беше Делта да е пред него, но някои изпълняват, други не, трети пращат планове по дяволите, четвърти правят чистки, пети не отговарят и т.н. Във финална конфигурация Артполка е с един резервен корпус пред него и чакат Йота. Не мога да останя Ордоп без нищо пазещо го, особено ако делта ще става на рейнджъри.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            А пита ли Делта дали ще ходи нататък преди да го пратиш И колко ефективна щеше да е, откъсната от другите си части? Все пак това не са юнити от C&C и чарковете на една армия трябва повече или по-малко да са заедно, иначе отиде снабдяване и контрол у ряката. Корпусите ти бяха по половината карта
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Ами делта мълчеше въпреки три запитвания до нея, а Либовиц недоволстваше по плана на хорхе но не казваше къде и как му се местят силите
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                Пилот написа
                По направлението Дербент-Колтик...
                Това е очевидно, дори и Воланд да твърди нещо различно.
                Last edited by Imperial; 28-11-2007, 01:04.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  знаех си че трябваше първо да разстрелям всички и лед това да почна мирни преговори за вечна дружба с миролюбивия и нерешителен томанийски народ
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    Ами не, според мен единственото смислено направление за настъпление е очевадно: Томск-Ордол. Не за друго, ами в момента, в който армиите на Томания достигнат Ордол, вече могат да избират свободно накъде да ударят. Ордол е един от малкото жп такива възли. Загубата му нарушава безвъзрватно свързаността на арканските сили. Ударът щеше да бъде осъществен от две мобилни армии, последвани след това от още две, за развитие на последващото настъпление и резерв от една армия само с пехотни дивизии. В тези 4 армии бяха съсредоточени 80% от моторизираните части на Томания. Ударът нито би могъл да бъде спрян, нито да бъде париран. Веднъж достигнали Ордол войната е решена.

                    albireo написа
                    Това е очевидно, дори и Воланд да твърди нещо различно.
                    Направление Дербент-Колтик е безперспективно. Първо - силите на Аркания могат да се отбраняват на много реки, имат възможност да спрат настъплението на повече от една граница, а дори и Колтик да бъде превзет, това не дава кой знае какво и подлага силите на Томания на опасността от удар от юг. Очевидино направление наистина и това го прави особено лошо. Нали в основата на един план трябва да лежи и изненада ... каква изненада има тук, ако всички очакват удар точно от там? Няма никакъв смисъл в тая работа. Съвсем друго е ударът към Ордол. А и има още един плюс - след това може да се избира освен направление за нов удар има и хубави условия за отбрана - реки на подходящите места, нали?
                    Last edited by messire Woland; 28-11-2007, 09:17. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Не, наистина, това за Колтик е ненужно. Разбира се, ако имат основната си маса танкове и там, ще пробият, може би дори до там, но какво от това. Само загуби и разтягане. Това е фронтално настъпление. За Ордол съм съгласен, но пък е прекалено, как да кажа, очевидно. Епсилон, Делта и може би Зета, могат да дадат голямо сражение там, а пак загубите ще са излишни. Аз за това си мислех, че Делта ще загине още преди малката река , по направление Томск, в опит да прикрие границата в първите клещи, а вторите да са по-скоро към Хорп, за армия Зета. Чак след това настъпление към Ордол. Това щеше да "даде време" на Арканийците, колкото и гениални стратези да са, дори да "победят" където си решат на север, да привлекат резервите си и да развиват успех, докато неспасяемо си отворят юга за 12 МК на Томания в избрани направления. :bump:

                      Comment


                        Абе да, ама май не беше прекалено очевидно - освен ДийпБлу никой друг не се притесняваше от това направление. На стария принцип на французите преди началото на ПСВ - колкото повече томански войски минат от там - толкова по-добре
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Според мен, цялата тази симулация (както и всичко изписано в темата до момента) показват поне едно нещо - че както и да е направена една оперативна симулация (колкото и простичка да е), ще е достатъчно интересна и показателна. А и е в съзвучие с идеите на форума . Докато отдалеч хвърлях по един поглед на темата и четях мненията, написани тук (особено за стратегии, планове и неразбории) ме засърбяха ръцете да съживя един стар нереализиран мой проект за оперативно-тактическа игра .

                          Comment


                            Абе аз се притеснявах защото моята идея би била аз да нападна от там Томания. А концентрацията на сили и на двете страни изглеждаше достатъчно малка, за да може която от двете докара още 1-2 армии да може лесно да пробие. За Томания щеше да е по-трудно да завземе столицата на Аркания (това разбрах като потенциална цел за победа), но пък лесно можеше да се окаче, че резервните сили са изтеглени на западания фронт или са твърде недостатъчни/разпръснати.

                            Иначе се включих щото Воланд си търсеше още някой генерал. Бях в абсолютно информационно затъмнение, като разполагах само с първоначалната карта на приблизителното положение на войските и дори идея си нямах какво става нагоре. Само се опитах да следвам колкото мога по-добре двете заповеди които получих - подготовка и придвижване . Само дето така и не разбрах как се предполагаше да атакувам през река с разделени на две сили от друга... И да взема 80 км за 1 ден.

                            Comment


                              Абе хора, от всичко прочетено до тук (не че съм чел всички постове де) оставам с впечатлението, че Томания е била някакъв бот :o . Как така ни един томанец не се изказа в тези 10 страници !

                              Comment


                                Била е, т.е., там се разпореждахме само водещите
                                Идеята на симулацията, както и преди бях казал, беше да се види какво се случва при такъв тип командно-комуникационна структура и при натиск, но за съжаление до военните действия така или инак не се стигна. Планът на Томания беше готов преди старта на симулацията, за да са по-реалистични нещата И пак заради това бяха различните структури, това, че силите на арканците бяха повече (151 срещу 130 дивизии) и т.н. Нещо като репетиция за симулация на тема началото на войната между Райха и СССР. Но дори и недовършена много неща се изясниха.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X