Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси за готите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    RIZAR написа
    Доказвам,че през 14-15 век не е имало ГОТИ в КРИМ!!!! Затова и Бусбек през 16-ти век. не ги е намерил!!!!
    Не! Ти доказваш, че Бусбек не е писал нищо за готите на тези две страници и нищо повече.

    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

    Comment


      #77
      Император ставаш ....ми много любим побратим ,тези 2 страници не са на БУЗБЕК,а на книгата "Пътепис " на НЕМСКИЯ феодал ХАНС ШИЛТЕБЕРГЕР от 14 -15 век.
      Загря ли????

      НЕМЕЦЪТ от 14-15 век ОТИВА В КРИМ И НЕ НАМИРА НИКАКЪВ НЕМЕЦ ТАМ!!!!!
      Last edited by RIZAR; 24-02-2008, 20:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        #78
        А откъде става ясно, че ХАНС ШИЛТЕБЕРГЕР е отишъл в Крим, за да издирва там готи? В публикуваните от теб две страници не става ясно нищо такова. Той просто описва разни градове и страни.

        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

        Comment


          #79
          Императоре вижда се ,че въобще си неадекватен,само целиш да ме изритат от форума.

          Не знаеш кой е Шилтебергер???
          Не прочете първите му изречения???
          Добре ,хайде аз ще ти ги прочета:
          "ТУК ще разкажа за страните на Голяма Татария ,В КОИТО СЪМ БИЛ............."/по нататък човека ги изрежда.
          Човека е пленен при Никополската битка и е обиколил всички тези страни.За да "възкръсне " и до днес да потвърждава нелепостта на някои имперски постановки целящи прекрояване на етнически територии.

          на стр.97 завършва -" ВСИЧКИ ГОРЕОПИСАНИ СТРАНИ ПРИНАДЛЕЖАТ НА ВЕЛИКА ТАТАРИЯ И АЗ СЪМ БИЛ ВЪВ ВСИЧКИТЕ!!!!!"
          Last edited by RIZAR; 24-02-2008, 20:59. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #80
            Бил е пленник и в Крим е бил за кратко.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              #81
              RIZAR, а известно ли ти е, че през ХV² век в България не е имало турци, а само българи? Ето и доказателството:
              От Одрин започва България. Във всички села се говори български. Страната е хубава като Седмоградско. Изглежда, че навсякъде е имало лозя — сега всичко е буренясало я се е превърнало в поле. Народът е крайно потискан и ограбван, така че не може да се съзземе, а и никого не оставят да се издигне; обират му всичко. Има хубав добитък и пасища.
              Тази страна е България, хубава, плодородна земя, но е запустяла, лошо обработена, селата са малко. Нивите и лозята са буренясали, къщите са лоши като свински кочини. Тук по полето видяхме много свине.

              Ханс Дерншвам, 1553
              (http://forum.boinaslava.net/showpost.php?p=170802&postcount=1)

              "ТУК ще разкажа за страните на Голяма Татария ,В КОИТО СЪМ БИЛ............."
              И от това какво следва да заключим?
              Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 24-02-2008, 21:09. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

              Comment


                #82
                Моля Торн ,обяснете на Императора.
                Значи той е склонен да приеме ,че вярва на мнимото откриване на Бусбек на кримски готи ,който въобще не е ходил в Крим,след като ги търси в Истанбул ,но отхвърля тезите на германеца Шилтебергер,който е бил в Крим????
                Това ме изумява.В твоите твърдения Император няма никаква научна основа.
                Просто релативизираш до безкрай/спамиш/.

                Кажи ми ти не вярваш на Шилтебергер, а аз,как да повярвам на Бусбек,който пък изобщо не вярва на приказките за кримски готи????
                Last edited by RIZAR; 24-02-2008, 21:20. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #83
                  ИЦА, цитата, който даваш, посочва само селата!:clown:
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    #84
                    Вера Мутафчиева за Ханс:"Европейските пътешественици, на които той се позовава, изказват и следната присъда над балканските православни: според Ханс Дерншвам (XVI век) българите, които го приемали по домовете си, за да се изплачат пред християнин все пак, всъщност заслужавали своята участ, загдето не били се покорили на маджарския крал, а на султана - сякаш реална алтернатива е съществувала. През века на яростните религиозни войни в Европа подобна присъда може да бъде разбрана, но аналогично отношение в края на нашия век звучи най-малкото демоде. Политиката обаче е била и е политика, а историографията е нейна покорна слугиня. "

                    Comment


                      #85
                      RIZAR написа
                      Кажи ми ти не вярваш на Шилтебергер, а аз,как да повярвам на Бусбек,който пък изобщо не вярва на приказките за кримски готи????
                      Защо реши, че аз не вярвам на Шилтебергер? Напротив, вярвам му.

                      pnp5q написа
                      ИЦА, цитата, който даваш, посочва само селата!:clown:
                      Вярно бе! Как не съм се усетил!:1087: Ще търся друг цитат, само че друг път и в някоя друга тема.
                      Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 24-02-2008, 21:37. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                      Comment


                        #86
                        Тогава императоре,приемаш ли 9 точка за отхвърлена???

                        Comment


                          #87
                          Ти май нещо не ме разбра. Вярвам, че Шилтебергер не е писал за кримските готи. Но за тях не са писали и редица други автори. Има ли нужда да ги изброявам?

                          Това ми напомня за един (предполагам) унгарски сайт, където се оспорва достоверността на Gesta Hungarorum, защото там не се споменавал цар Симеон ². От което се прави изводът, че според хрониката, той не бил съществувал. Май така беше. Нали, pnp5q?

                          Така, че това че някой нещо не е писал, по никакъв начин не отхвърля сведението на Бусбек.

                          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                          Comment


                            #88
                            Товята аналогия не е въобще никакъв аргумент ,защото:
                            1.В унгарския аноним се говори за унгарците, които победили Салан и т.н.не за Симеон,говори се ,че тези отвъддунавски наместници са искали помощ зад Дунава,ако се е вкарало името на Симеон,то това ще е означавало да се възхвалят НЕГОВИТЕ ПОБЕДИ НАД УНГАРЦИТЕ!!!А ИМЕННО това не е искал да споменава "анонимеца"
                            2.В Крим Шилтебергер изброява народите и не споменава за никакви готи.
                            Какво му пречи да попита на човека -"Има ли някой тук,който да говори подобен на моя език??"Ако беше дори и чул нещо ,той веднага би се уловил и надали ,щеше да пропусне да спомене за свои сънародници или хора близки нему,тези близки се оказват само италианците .Те са имали бази отдавна на Крим и е нямало да пропуснат да намерят свои съюзници в лицето на християните-но за немски готи въобще и не споменават.
                            3.Освен Бусбек вие нямате никакъв друг аргумент ,че "немски готи" са присъствали в Крим.
                            4.Вярно ,има сведения за "рошка" или "рушка" писменост ,която и до момента е спорна и въобще не е открита.

                            Но тя е от 9век.А Шилтебергер казва ,че св.Климент е бил "потопен в морето край града",знаеш ли кога става това събитие????
                            Last edited by RIZAR; 24-02-2008, 22:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #89
                              RIZAR написа
                              Какво му пречи да попита на човека -"Има ли някой тук,който да говори подобен на моя език??
                              Ами може да не се е сетил да пита просто.
                              RIZAR написа
                              3.Освен Бусбек вие нямате никакъв друг аргумент ,че "немски готи" са присъствали в Крим.
                              Може и така да е. Но да опровергаваш Бусбек по този начин е просто нелепо.
                              Можеш да пробваш с лингвистични средства. Но и това ще ти е трудно, защото думите, които той е описал като готски вероятно са изкривени през неговия фламандски език.

                              А как би коментирал тази мисъл на А. Чилингиров, когото постоянно цитираш: "... названията „остроготи“ и „визиготи“ – под което название средновековните историци разбират народа на „мизите“ или „бесите“, с което събирателно понятие е наричано местното население на нашите земи отсам Дунав."
                              Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 24-02-2008, 23:44.

                              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                              Comment


                                #90
                                Както виждаш ,старая се максимално да избегна А.Чилингиров.Какво означава "постоянно".
                                Когато ти ми обясниш значението на думите "франк","алеман" и "германец" и аз ще тио кажа какво мисля по този въпрос.Освен това моля ,ако цитираш ,някой ,цитирай го точно ,не както за маджарина ,за когото излъга!??!

                                И съсредоточи се над Йордан ,зашото той е този който ,казва откъде идват готите и колко пъти си сменят местоположението.

                                П.П."Маджарина"-Ханс Дершман
                                Last edited by RIZAR; 24-02-2008, 22:49. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X