Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси за готите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    как се четат двата странни знака? ама наистина много прилича на ранна кирилица...
    не ме биите...
    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

    Comment


      #17
      tonev написа
      как се четат двата странни знака? ама наистина много прилича на ранна кирилица...
      не ме биите...
      Наистина прилича. А кирилицата, както и готицата приличат на елиницата, която явно е послужила за тяхна основа.

      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

      Comment


        #18
        Към императора с какво искаш да ти докажа моята вменяемост???
        Добре,с респект към тюркската теория???Имам респект.
        С уважение към римляните???
        Към готите???
        Кажи ми в какво се състои моята невменяемост и аз ще се опитам да си взема "хапчетата".
        Направих много грешки ,на форума
        -бързах и допуснах страшно много граматически грешки;
        -половинчато цитирах;
        -пусках някои постове ,като вършех още сто други работи,защото знаеш,че днес времето лети и е страшно ценно;
        -пуснах и някои извадени извънтекста думи ,които можех само аз да свържа в ума си и никой не ме разбра и т.н.
        Ще се постарая да бъда по внимателен.
        Аз например също бях полят със студен душ ,когато чух за версията за лъжата на Псевдотеофан с чашите от череп.Ако желаеш ,по нататък ще пуснем тема и по нея.

        Comment


          #19
          RIZAR написа
          Например ,аз ще ти опонирам с това,че доказаха ,че плащаницата на Христос е истинска .
          Моля, източници за това!!!!!

          RIZAR написа
          Ако желаеш ,по нататък ще пуснем тема и по нея.
          Не, не желая да пускаш никаква тема.


          RIZAR написа
          -бързах и допуснах страшно много граматически грешки;
          Граматическите грешки са най-малкият ти проблем.


          А тази тема е за готите. Ако имаш да казваш нещо съществено за тях, казвай го! Ако не, стига си спамил!
          Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 23-02-2008, 20:51.

          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

          Comment


            #20
            И как в цялата работа се вписва битката при Адрианопол ( Одрин ) на 9-ти Август 378 сл. Хр.



            Някой смята ли, че след победата си готите просто са си тръгнали?
            Обаче е възможна друга хипотеза - след краха на Хунската империя, те просто са се върнали по родните си места, откъдето са били прогонени от хуните. Дошли са на Балканите, разгромили са Източната Римска империя и са се заселили тук. Нямало е кой да ги спре. Но да твърдим, че те са били тук чак до 7-ми век е абсурдно. Вследствие на което, всякакви доказателства за готско присъствие между 4-ти и 6-ти век са напълно основателни и нищо радикално няма в тях. Това обаче по никакъв начин не неутрализира и не кореспондира с въпроса за славянското или тракийското присъствие на полуострова, мисля аз.
            "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

            Comment


              #21
              впрочем, тезата за фалшификация излиза през края на миналото столетие когато се оказва, че много голяма част от историята на скандинавието е измислена през 17 - 18 в. от там се прави връзка с много навременното намиране на тази библия.

              пп. изобщо не застъпвам горната теза, просто я слагам щото до няколко часа ще се появи така или иначе. а да адския камък е известен на арабските алхимици.
              ппп. що да не е имало поселения до 7 в? нали имаше и останки уж из търновско. не обаче морета... в никакъв случай.
              Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

              Comment


                #22
                нали имаше и останки уж из търновско. не обаче морета... в никакъв случай.
                Аз за такъв род присъствие говорех. Иначе отделни поселища е възможно да са останали и до по-късно, докато не са асимилирани от по-многобройните българи или славяни. Но те вече не са факторът за който мисля че говорим.
                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                Comment


                  #23
                  Не отричам готи да са останали и след похода на Теодорих към Италия. Оспорвам тезата, че готи и българи/славяни е едно и също.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    #24
                    Stormbringer написа
                    И как в цялата работа се вписва битката при Адрианопол ( Одрин ) на 9-ти Август 378 сл. Хр.
                    Тази битка не мисля, че има някакво отношение към въпроса.:sm186:

                    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                    Comment


                      #25
                      Императоре, в битката при Адрианопол участват между 10 000 и 40 000 готи. След потеглянето им накъдето и да било, колко трябва да са останали тук, за да обяснят моретата, които очевидно търси Рицар?

                      Най-близката територия с археологически установена устойчива готска култура е с оранжево на тази карта:



                      Тоест, засега няма твърди данни нещо подобно да е имало на територията на Балканите. Отделни походи, отделни поселища - да - но не и масивно заселване.
                      Last edited by Stormbringer; 23-02-2008, 21:05.
                      "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                      Comment


                        #26
                        Stormbringer написа
                        Императоре, в битката при Адрианопол участват между 10 000 и 40 000 готи. След потеглянето им накъдето и да било, колко трябва да са останали тук, за да обяснят моретата, които очевидно търси Рицар?
                        200 000. Вж пак там (http://www.roman-empire.net/collapse...pse-index.html)
                        Фактически, две години по-рано цялото готско племе е преселено отсам Дунава като федерати.
                        А унищожаването на 10-40 хил. готи не мисля, че е представлявало проблем за римската армия по онова време.

                        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                        Comment


                          #27
                          Фактически, три години по-рано цялото готско племе е преселено отсам Дунава като федерати.
                          Това не е вярно. Цялото готско племе най-малкото не е било на едно място - виж тук:

                          "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                          Comment


                            #28
                            май трябва и аз да попитам 3 фундаментални въпроса:
                            1. къде се формират германите/готските /само да не каже някой че в скандинавия/
                            2. кога се разграничават от балти/славяни и кога от траки/гети/даки?
                            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                            Comment


                              #29
                              Stormbringer написа
                              Това не е вярно. Цялото готско племе най-малкото не е било на едно място - виж тук.
                              Много буквално приемаш нещата. Но мисля, че е по-скоро вярно.
                              Съвсем накратко - Константин ² нанася поредица поражения на готите отвъд Дунава и в крайна сметка ги настанява в отвъддунавска Дакия като федерати.
                              През 376 г. хуните ги притискат и готите получават разрешение от Валент да се заселят на римска територия.
                              А това не пречи в същото време готи да е имало и в Скандинавието, както и другаде останали под властта на хуните.
                              Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 23-02-2008, 21:33.

                              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                              Comment


                                #30
                                Започвам от най-лесния 4-ти въпрос.
                                По изоглавената логика на Императора следва:
                                че Винех е гот
                                че Аспарух/их/ ,може да се чете и Исперихе гот,навремето Г.Фехер го четеше Ешберюх,май този вариант е най-несполучлив.
                                че Атила/Вулфила/Урфила са хуно-готи
                                че Сигизмунд е гот
                                Атанагил е мисля Атанарих,готски крал от 4-ти век.
                                Сава готски е ???
                                Тамира/Тамара/
                                че Телериг е гот Talaricus
                                Мундо не е гепид ,а гот
                                има немско курт ,има и турско курт
                                Ерминегелд-има български род Ерми,има апостол ЕРМ,Ермий също
                                Да видим сега гото-хунските паралели отляво готи,отдясно хуни.
                                -Agila-Attila
                                -Merila-Froila
                                -Тotila-Ortila
                                il или ila???Хуните ги изкарахте май готи???
                                Просто доказвам несъстоятелността на лингвистичната и ономастичната част от спора.

                                Comment

                                Working...
                                X