Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шипка и Плевен

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    За теб май всички войни се приравняват до "България се защитава от Турция"? ***дйнайн ,точно тука е проблема йавно нйакой все оште носйат комплекса от пет вековното робство ,да трйабва оште сто годйнй да се чака й да се обсъжда такйва въпросй със тезй думй йскам да сложа край за паметнйк йлй паметна плоча, й да продължа с осман паша й плевен всекй от вас се въздържа да каже нешто за осман паша зашто ,какво стой зад това ,йлй няма нйшто просто прйемате й уважавате успеха му въпрекй че е завършел със пленйавене всйчкй са го поздравйлй за отбраната на плевен,александър 2 ,скобелев,грандук нйкола,ганетскй ,йлй вйе не мйслйте кат тях ,*парабеллум *паметнйк няма да йма говорйме за плевен заповядай,,,,,,,,
    Last edited by redut; 23-02-2006, 15:46.

    Comment


      #47
      Parabellum написа
      До Редут!
      Слушай Байно, пра-пра-дядо ми се е бил в Руско-Турската и после в Сръбско-българската войни, от него ми е останала една сабя, която се предава от поколение на поколение,пра-дядо ми се е бил в Балканската и Първата Световна войни-от него имам неговите ордени За Храброст 4 степен Втори и Първи клас и 3-та степен Втори клас.
      Тези мои предци са се били за СВОБОДАТА НА БЪЛГАРИЯ и аз няма да позволя да се сложи никакъв турски паметник у нас-разбра ли ме!
      Ако искаш дискусия за войната-имаш я, но забрави за всякакви плочи и надписи ущърбващи България!
      Не знам какво да кажа за тези прекрасни думи :tup: само така.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #48
        Надявах се поне една от страните да прояви здрав разум и да прекрати този спор, но очевидно без външна намеса това няма да се случи.
        Мненията свързани с паметници, мемориали, гробища и погребални агенции са изтрити.
        Може да продължите някаква дискусия по темата, а тя е Шипка и Плевен.
        Ако пък много желаете да продължите темата за паметниците(в най-широк смисъл) то най-добре отворете нова тема. Освен това е желателно да изберете дали искате да обсъдите конкретното предложение(паметник на Сюлейман при Шипка) или по-общо отдаването на почит към загиналите.
        Форумен Правилник

        Comment


          #49
          ehoooo parabelummmm

          Comment


            #50
            редут!!
            Защо по-добре не вдигнат паметник на Сюлейман в Стара Загора!!
            Велик пълководец и човек!! :grrr:
            И точно на мястото, на което е извоювал най-голямата си победа!!
            Нещо се изразявам неточно.. Чисто и просто КЛАНЕ!!
            Градът е опожарен, а жителите му са избити!!.. Деца!!.. Жени!!.. Старци!!
            Ти история чел ли си!??
            Нямам нищо против турците, сърбите, гърците или които и да е!! Хора като всички други.. Но има престъпници, които не ги скрива флага, униформата или вярата!!..
            Толкова!..


            от един БЪЛГАРСКИ БАГАТУР!!..

            .
            ..И кажи ми ти страннико,
            чувал ли си звук,
            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

            Comment


              #51
              Хайде по-спокойно де, няма нужда от такива емоции. Всеки има право на лично мнение, а пък другите имат право да не се съгласят с неговото
              Аз например пък искам един гранитен паметник на бащицата Sir Gray, поне 30 метра висок, в центъра на София (и във всеки друг град и село в България, но това ще е за 5тилетката ), как добронамерено, но същевременно строго гледа над щъкащия наоколо плебс. А сега някой да ме обори, че такъв паметник не е ЖИЗНЕНО нужен на България и без него просто не, за никъде не сме! :p
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #52
                baga tur тй чул лй сй тропота на краката на хйлйадй енйчарй според мен по са победоноснй от конете *за паметнйк на сйулейман в загора не атй какво ште кажеш за паметнйк на газй осман паша й под паметнйка да пйше велйк прославен турскй генерал провел успешно обсадата на плевен

                Comment


                  #53
                  redut написа
                  baga tur тй чул лй сй тропота на краката на хйлйадй енйчарй според мен по са победоноснй от конете *за паметнйк на сйулейман в загора не атй какво ште кажеш за паметнйк на газй осман паша й под паметнйка да пйше велйк прославен турскй генерал провел успешно обсадата на плевен
                  Какъв е смисъла на този пост, само за да издразниш Багатура ли? Нали уж нямаше да се раздухва повече тоя въпрос с паметниците, май темата се нуждае от ново прочистване.
                  Last edited by Warlord; 27-02-2006, 14:51.
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    #54
                    baga tur тй чул лй сй тропота на краката на хйлйадй енйчарй
                    Redut, а ти къде си ги чувал тези еничари?
                    Между другото, прехвалените еничари от елитна част в началото на създаването си към посочения период (втората половина на 19 век) вече са се били изродили в разпасана сбирщина, по-интересуваща се от грабене отколкото от изпълняване на заповеди...
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #55
                      аз така като изчетох темата реших, че е крайно време да организираме една подписка за издигането на паметник в прослава на турския башибозук в Батак...мисля, уместно ще бъде и много на място един паметник там...

                      ...също толкова уместно колкото паметник на Сюлейман паша на Шипка или в Стара Загора :x

                      Comment


                        #56
                        .
                        Last edited by ; 13-03-2006, 21:18.

                        Comment


                          #57
                          redut написа
                          baga tur тй чул лй сй тропота на краката на хйлйадй енйчарй според мен по са победоноснй от конете *за паметнйк на сйулейман в загора не атй какво ште кажеш за паметнйк на газй осман паша й под паметнйка да пйше велйк прославен турскй генерал провел успешно обсадата на плевен
                          Това ще да е нещо като паметник на ген.Вазов в центъра на Одрин(Eдирне) и под паметника да пише:велик прославен български генерал провел успешно обсадата на Одрин.Ама наистина успешно ,защото накрая той е приемал саби, а не е давал своята-справка Осман паша, Плевен.И въобще, човече,стига си дразнил хората.Привличаме излишно модераторско внимание.
                          СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                          Comment


                            #58
                            .
                            Last edited by ; 13-03-2006, 21:18.

                            Comment


                              #59
                              valo написа
                              Кой знае защо, имам чувството, че присъствам на едно голямо театро. Кой е режисьора и какво цели - не зная, но работата взе да се вмирисва.
                              Разкрихте ме, признавам си, аз пиша и като redut. Исках да видя как ще реагират хората на един "гостенин". :shrug:
                              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                              Comment


                                #60
                                .
                                Last edited by ; 13-03-2006, 21:19.

                                Comment

                                Working...
                                X