Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шипка и Плевен

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Хех, смехория :lol: :lol:
    Ама едно ме учудва от цялата история - един се намери, дето да каже нещо накриво (и напълно абсурдно разбира се) и сума народ им излезе пяна на устата да викат срещу него :shrug: Интересно, не се ли усещат, че сами стават смешни като се връзват на такива елементарни смехории? Риторичен въпрос разбира се...
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #62
      .
      Last edited by ; 13-03-2006, 21:19.

      Comment


        #63
        Вижте за опълченците от Шумен

        Comment


          #64
          valo написа
          Не, че имам желание да започваме пак спорове и да бъда обвиняван в "първосигнални" реакции, но това може да се стори "елементарна смехория" само на хора, които не са били свидетели на резултатите от подобен начин на мислене. За съжаление, много от пишещите тук нямат и понятие какво са преживели някои хора. Някой от Вас, шегаджиите, да е бил свидетел на атентата на пловдивската гара? Да е видял облените с кръв ужасени, бягащи с разкъсани от взрива дрехи хора? Да е чул стоновете на ранените, да е усетил миризмата на кръвта?
          Иначе, много е лесно да си чешеш езика във форума и да се правиш на голям демократ.
          Е като си го видял всичкото това (ако си го видял де, де да знам), та какво?! Дори за оправдание за "първосигнално мислене" не може да послужи като хората - виж, самите пострадали бих ги разбрал ако реагират после първосигнално.
          А и какво общо има един атентат с Шипка пък ми е особено интересно?
          Ще ти кажа какво - цялата тази ваша реакция е преиграване. С цел да се покаже човек колко е БЪЛГАРИН. И в бързината да преигравате дори не се усещате, че дори липсва повод за преиграване (па камо ли причина) - цялата идея за паметник на Сюлейман на Шипка е дотолкова абсурдна и идиотска, че всеки трезвен човек просто би повдигнал недоумяващо рамене от глупостта на идеята и не би и обърнал повече внимание. Паметникът е толкова абсурден, че не заслужава дори да бъде оплют. Обаче не, ние БЪЛГАРИТЕ, трябва да водим безкрайни спорове, само и само за да можем да си самодокажем колко сме патриотични. Тъкмо туй е смешното - правим се на глупаци заради една нелепост. Ама що се моря да обяснявам - Пратчет го е написал - "Тате, тате, ама то на тоя остров само кал и водорасли има... - Мълчи сине, това е НАШАТА кал и НАШИТЕ водорасли!"
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #65
            .
            Last edited by ; 13-03-2006, 21:20.

            Comment


              #66
              от Valo
              "Автора на тази идея се казва Здравко Зафиров и в момента е заместник кмет на Пловдив."
              Евала на тоя, който здраво е стъпил на земята ама му се отлепят емениите/чехлите/
              Виж Valo - светни човека и му кажи за французина Сев -вербуван от египтянина Рифаа ал Тахтави - от тук смяна вяра /става Сюлейман/, участие в свалянето на султан Абдул Азис (маш алааа), командващ /паша/ прославил се с палежи и кланета, загубени битки, маршал, разжалван и осъден за държавна измяна. Аз пак нещо не разбирам, бурна биография и с к'во да го помниш - как си е изкарвал прехраната или колко души е затрил?
              Темата да спрем да я коментираме!.....
              Според мен тулерантноста има много други плоскости и не била да се предизвикват етнически дразнения, защото БЪЛГАРИНА знае
              "две и двеста"-СИЛНО ЛЮБИ И МРАЗИ!

              xr100

              Comment


                #67
                .
                Last edited by ; 13-03-2006, 21:20.

                Comment


                  #68
                  Мале как ме затъпихте, най-накрая ме хвана срам, че съм патриот и си обичам и защитавам родината. Благодаря, че ме светнахте колко бях заблуден, веднага отивам да се хвърля от покрива.
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    #69
                    Бе хора, вие добре ли сте? Един изпада в една крайност, друг в друга. Вало, нито розовите очила са полезни, нито сляпата омраза. Каквато и да е омраза всъщност.
                    Сър Грей, не разбирам какво искаш да кажеш. Защо да не се обсъжда този въпрос? И идеите на Коперник са изглеждали луди навремето
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #70
                      Sir Gray написа
                      Е като си го видял всичкото това (ако си го видял де, де да знам), та какво?! Дори за оправдание за "първосигнално мислене" не може да послужи като хората - виж, самите пострадали бих ги разбрал ако реагират после първосигнално.
                      А и какво общо има един атентат с Шипка пък ми е особено интересно?
                      Ще ти кажа какво - цялата тази ваша реакция е преиграване. С цел да се покаже човек колко е БЪЛГАРИН. И в бързината да преигравате дори не се усещате, че дори липсва повод за преиграване (па камо ли причина) - цялата идея за паметник на Сюлейман на Шипка е дотолкова абсурдна и идиотска, че всеки трезвен човек просто би повдигнал недоумяващо рамене от глупостта на идеята и не би и обърнал повече внимание. Паметникът е толкова абсурден, че не заслужава дори да бъде оплют. Обаче не, ние БЪЛГАРИТЕ, трябва да водим безкрайни спорове, само и само за да можем да си самодокажем колко сме патриотични. Тъкмо туй е смешното - правим се на глупаци заради една нелепост. Ама що се моря да обяснявам - Пратчет го е написал - "Тате, тате, ама то на тоя остров само кал и водорасли има... - Мълчи сине, това е НАШАТА кал и НАШИТЕ водорасли!"
                      Я ми обяснете къде преигравам!..
                      Явно, онези двсеста хиляди убити във войните са "преигравали" много повече?..
                      "С цел да се покаже човек колко е БЪЛГАРИН"
                      навярно?.. :sm186:
                      Е, и ние "достойно" се представяме.. С чаше кафе пред компютъра, пишем по форуми, правим се на ерудити, пускаме от време на време някой бъзик..
                      ..И кажи ми ти страннико,
                      чувал ли си звук,
                      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                      Comment


                        #71
                        Hans Delbruck написа
                        Разкрихте ме, признавам си, аз пиша и като redut. Исках да видя как ще реагират хората на един "гостенин". :shrug:
                        Неаам думи... Направо изумително.. Deutsches humor...
                        Ja, ja,ja... :lol: :mhehe:

                        Comment


                          #72
                          Николай написа
                          Неаам думи... Направо изумително.. Deutsches humor...
                          Ja, ja,ja... :lol: :mhehe:
                          Абе хора, аз само се пошегувах, че съм Редут(надявам се да не се обиди). Нима ако имах неговият литературен талант бих си губил времето с този форум вместо да седна да напиша някоя книжка(или поне брошура), с която 100% щях да взема нобелова награда.
                          Шегувам се, да не вземе някой да се засегне от дебелашките шеги...както каза Николай - Deutsches humor(много тъпо е да се повтаря нещо няколко пъти в един пост ама нали знаете Deutsches...).
                          Поне според мен редут не може да е това, което понякога се определя като "менте", просто трябва да си Гьоте, нищо по-малко.
                          Я ми обяснете къде преигравам!..
                          Явно, онези двсеста хиляди убити във войните са "преигравали" много повече?..
                          Да разбирам ли, че ти си против съществуването на българска територия на паметници на всяка от следните народности - турци, сърби, гърци, румънци, руснаци, черногорци, украинци, германци, американци, англичани, ирландци, шотландци, уелзци, австрийци, арменци? Сигурно изпускам някой, който го забележи нека ме поправи.
                          На мен подобно отношение ми се вижда малко крайно, но това разбира се е лично мнение и не обвързва никого.

                          П.П.
                          Впрочем що е това Бага Тур?
                          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                          Comment


                            #73
                            Hans Delbruck написа
                            Абе хора, аз само се пошегувах, че съм Редут..).
                            Това и имах предвид... :tup: :lol: :mhehe:

                            Sir Gray написа
                            Ще ти кажа какво - цялата тази ваша реакция е преиграване. С цел да се покаже човек колко е БЪЛГАРИН. И в бързината да преигравате дори не се усещате, че дори липсва повод за преиграване (па камо ли причина) - цялата идея за паметник на Сюлейман на Шипка е дотолкова абсурдна и идиотска, че всеки трезвен човек просто би повдигнал недоумяващо рамене от глупостта на идеята и не би и обърнал повече внимание. Паметникът е толкова абсурден, че не заслужава дори да бъде оплют.
                            Напълно си прав, само,че не е излишно и да се обясни защо дадено нещо е абсурдно и идиотско. Даже и с риск да бъдеш обвинен в преиграване. Този въпрос се повдигна съвсем наскоро и подобна абсурдна идея бе намерена за уместна от доста хора, включително и на немаловажни държавни и общински постове. Тъй, че дискусия по този въпрос съвсем не бе излишна.
                            Аз лично имах възможността да изкажа своята гледна точка и продължавам да държа на нея. Искрено съжалявам само за това, че се поразгорещих излишно и моля Динаин за извинение за някои недотам любезни редове в последните мои постове.
                            Last edited by Николай; 28-02-2006, 02:56. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #74
                              турци, сърби, гърци, румънци, руснаци, черногорци, украинци, германци, американци, англичани, ирландци, шотландци, уелзци, австрийци, арменци? Сигурно изпускам някой, който го забележи нека ме поправи.
                              Ханс, излагаш се, разбира се че изпусна циганите и евреите
                              Кога ли ще дойде денят в който в България да може да се построи паметник на циганин? И да има за какво разбира се... (с този въпрос предполагам че подпалвам фитила на много БЪЛГАРИ).

                              Николай, Динайн приема извиненията и на свой ред се извинява като бие чело три пъти в земята
                              Между другото много съм съгласен с мнението ти. Отказът от дискусия е майката на масовите заблуди.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                #75
                                Warlord написа
                                Мале как ме затъпихте, най-накрая ме хвана срам, че съм патриот и си обичам и защитавам родината. Благодаря, че ме светнахте колко бях заблуден, веднага отивам да се хвърля от покрива.
                                Не се хвърляй от покрива ами се запиши в школата Багатур.Тази есен в Шумен ще се прави възстановка на превземането на шуменската крепост от войските на Владислав Варненчик.Поради липса на турци членовете на клуб Традиция ще играят такива, а кръстоносците ще им режат зелките.Та мисълта ми е отиди да участваш при кърстоносците, аз ще играя турчин и с голям кеф ще ти се сложа под меча да ми резнеш кофата.А снимката която ще бъде направена ще я пратим на Редут да зяпа,плюс запис на еничарско тропане :rock:
                                Навитак ли си?
                                А колкото до колегата Редут, аз го приканвам най-дойстойно на дуел, който ще се състоя през август 2007 година на Шипка по случай 130-тата годишнина от ПОБЕДАТА
                                Аз ще бъда Опълченец и те каня Байно да ми опиташ щика на вярната Крнка! :sm100:
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X