Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шипка и Плевен

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    ALBERIO - Виждам, че за всяко мое писание проявяваш не сигурност и т.н.
    Като, думите - "Хайде ако обичаш не толкова категорично. "
    1. За писмото на Бенковски (да ли той го е писал или друг) -то е факт и е в
    РИМ Шумен.
    2.За това, че моето мнение за "не търпенето" на историята ..........(извиниме -така мисля) а исторически извори има стига да се "поровиш".
    3. Мехмед Али паша е немеца Карл Дитрих
    /П.Фортунатов, Война 1877-1878 и освобожение Болгарии. Москва 1950 стр.62/
    Бъди жив и здрав и повече няма да ти нарушавам душевния мир с написаните от мен редове в тоя форум. Не се сърдя!
    С уважение: xr100
    :sm186:
    Attached Files
    Last edited by xr100; 02-03-2006, 17:42.

    Comment


      #92
      xr100 написа
      ALBERIO - Виждам, че всяко мое писание проявяваш не сигурност и т.н.
      Като, думите - "Хайде ако обичаш не толкова категорично. "
      1. За писмото на Бенковски (да ли той го е писал или друг) -то е факт и е в
      РИМ Шумен.
      2.За това, че моето мнение за "не търпенето" на историята ..........(извиниме -така мисля) а исторически извори има стига да се "поровиш".
      3. Мехмед Али паша е немеца Карл Дитрих
      /П.Фортунатов, Война 1877-1878 и освобожение Болгарии. Москва 1950 стр.62/
      Бъди жив и здрав и повече няма да ти нарушавам душевния мир с написаните от мен редове в тоя форум. Не се сърдя!
      С уважение: xr100
      :sm186:
      Брях ...човече, ти тука ме шашна!!! Не мога да разбера много от упреците към мен. Каква "несигурност и т.н." проявявам? Защо си решил че си наручил душевния ми мир??
      Сега по същество...аз питах относно писмото на Сюлейман - да ми кажеш ако знаеш от къде черпиш тази информация. Къде е посочено това писмо. Ти ми казваш РИМ Шумен ама за някакво писмо на Бенковски...дали е просто грешка объркване на имената (ако си си мисле за писмото на Бенковски което се коментира в друга тема и неволно си написал Бенковски тук). Но понеже цитира писмо на Сюлейман и ми стана интересно. Помолих просто да ми посочиш източника. Благодаря ти предварително.
      Какво отношение има към темата националността на Мехмед Али? Не помня някъде да съм я коментирал?? :sm186:
      Колкото до категоричността. Нямам нищо против да мислиш така и да защитаваш мнението си. Само отбелязвам че тук в БС често разискваме именно плановете на различни военначалници в различни операции и сражения и споедляме кое според нас е най-умелото решение и как бихме подходили ние. И ми се струва, че ти се изказа крайно категорично в посока отрицание на такава практика. Подозирам че тук е станало някакво недоразумение. Не ти отричам правото да поддържаш такава теза, но и ти не отричай правото ни да се придържаме към тази практика. Това е. Съжалявам ако с думите ми съм предизвикал това недоразумение и ако си ме разбрал погрешно.

      Добавка
      Виждам че си посочил и книгата от която черпиш информация - оттам ли знаеш за това писмо на Сюлейман? Можеш ли да провериш в бележките или библиографията на тази книга (предполагам има такава) какъв източник посочва този автор - Фортунатов, във връзка с това писмо на Сюлейман.
      Аз ползвам предимно едно изследване на руския ГенЩаб публикувано 1908 (веднага щом изтича 30 год. срок на засекретеност на някои данни) - много авторитетно и самото то основа на доста други трудове за тази война. Също така съм преглеждал и други книжки ( някои от тях Парабелум ги е споменал тук някъде) но не съм срещал нищо за такова писмо. За това се зачудих.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        #93
        Аз пйтах относно за шйпченскйте боеве мйсля че това което турцйте са направйлй на третйя ден ако бяха направйлй първо тоест обсада от всйчкй странй на позйтсййте йлй атака само от север ,така сйгурно штяха да превземат прохода
        Attached Files
        Last edited by ; 03-03-2006, 08:46.

        Comment


          #94
          Сюлейман просто няма физическата възможност да атакува от север!
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #95
            Я и аз да се направя на тъп и да питам нещо :
            Може ли ли са по някакав начин турците да превземат прохода ???
            и ако са можели как ?
            No job
            No money
            No girl
            No problem

            Comment


              #96
              fichev написа
              Я и аз да се направя на тъп и да питам нещо :
              Може ли ли са по някакав начин турците да превземат прохода ???
              и ако са можели как ?
              Хайде по-добре в другата тема, посветена конкретно на Шипка и отбраната й.
              Няма смисъл да дъвчем едни и същи неща в две теми.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                #97
                since 1453
                from İstanbul

                Comment


                  #98
                  Снимките са чудесни.
                  They march in full battle dress
                  With faces grim and pale
                  Tattered banners and bloody flags
                  Rusty spears and blades...

                  Comment


                    #99
                    Shipka 27.06.2008
                    CANON S3
                    miralayyunus
                    since 1453
                    from İstanbul

                    Comment


                      браво за снимките
                      Зимата пее свойта зла песен,
                      вихрове гонят тръни в полето,
                      и студ, и мраз, и плач без надежда
                      навяват на теб скръб на сърцето.

                      Comment


                        re:

                        Много добри снимки.
                        Браво!

                        Comment


                          За Соломон Леви ли става въпрос - професорът от Сорбоната

                          Comment

                          Working...
                          X