Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шипка и Плевен

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Ами онзи потребител постави въпроса за паметник именно на Сюлейман, а не на турските войници. Затова коментирам само този момент, нямам нищо против чуждите военни гробища. Макар, че може и да се поспори за честта и достойнството на тогавашните турски войници, особено на башибозука, но айде да не се впускаме в нови отклонения.
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #32
      Ами онзи потребител постави въпроса за паметник именно на Сюлейман, а не на турските войници. Затова коментирам само този момент, нямам нищо против чуждите военни гробища.
      Ами хубаво, значи е станало объркване, защото аз нямам нищо общо с "онзи потребител"
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #33
        зашто срешту моето мненйе й срешту мене казвате онзй потребйтел ,нйамамлй право на мненйе аз несъм казал сто насто да йма паметнйк на сйулейман паша аза войнйте те ймат право на това каквото право ймат загйналйте чуздй войнйтсй в турска терйторйа те са войувалй по заповед а не по йдеологйа *говорйме за глобалйзатсйа а вйе върсйте савсем друго аз сам протйв всйакакво крайно натсйоналйстко йлй друго несто, просто коментйраме молйа вй понеже най йнтересно за мене е шйпка аз казах паметнйк на шйпка това за паметнйк на осман паша в плевен е по логйчно съгласен съм с вас

        Comment


          #34
          Казах "онзи потребител", защото в момента не се сетих какъв ти беше ник-нейма, но със сигурност не съм казвал "поробител"
          Естествено, че имаш право на мнение, аз пък имам право да не съм съгласен с него и да обясня защо, нали така? А за останалото явно се е получило малко недоразумение, може би съм се объркал заради неясния ти правопис.
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #35
            това е гроба тйурбето на осман паша намйра се на двора на дчамййата на султан фатйх мехмет 2 в квартал фатйх
            Attached Files

            Comment


              #36
              Dinain написа
              Рейнмейкър, не мислиш ли че е минало достатъчно време,
              НЕ, нито в България, а още по-малко, в Турция е минало достатъчно време.
              По моя преценка съм обективен.

              Comment


                #37
                warworld йзвйнйавай за грешката поробйтел набързо йа променйх, за пйсането кйрйлйца простете, за темата всйчкй знаеме последствйетона войната ,провал на ймперйата но аз по просто се йнтересувам от направеното й фактйте , грешкйте на сйулейман й феномена осман паша й нека дане забравйме че тазй война е рускотурска война а не българотурска ,освободйтелна йлй не това вече едруг въпрос

                Comment


                  #38
                  redut слушай какво , ако има някакви гробове на загинали турски войници нека бъде направена паметна плоча , нека идват техни близки и ги почитат ... но какви са тея паметници на сюлейман паша ? В Одрин не искаш ли и един паметник на ген. Иванов или на ген, Г. Вазов?

                  Comment


                    #39
                    Dinain написа
                    Рейнмейкър, не мислиш ли че е минало достатъчно време, за да се гледа на тези неща малко по-обективно?
                    Спомни си реакцията на масата от народа, когато беше предложено да се построи паметник на Сюлейман паша на Шипка и би трябвало да си отговориш на въпроса. Vox populi, vox dei.

                    Comment


                      #40
                      Спомни си реакцията на масата от народа, когато беше предложено да се построи паметник на Сюлейман паша на Шипка и би трябвало да си отговориш на въпроса. Vox populi, vox dei.
                      Ясно, само че аз питах теб, а не "масата от народа". Ако исках да говоря с "масата от народа" щях да отида в някоя кръчма.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #41
                        redut написа
                        но аз по просто се йнтересувам от направеното й фактйте , грешкйте на сйулейман й феномена осман паша
                        Ами аз вече ти споменах някои факти и грешки, Албирео и Парабелум пък се изказаха достатъчно ясно и подробно, ако имаш други въпроси просто ги задай по-конкретно.
                        redut написа
                        й нека дане забравйме че тазй война е рускотурска война а не българотурска ,освободйтелна йлй не това вече едруг въпрос
                        Ами всъщност тази война може да се нарече и Руско-българо-румъно-сръбско (от една страна) - турска. Защото всяка една от тези страни взима участие с военна сила в нея срещу империята, България също, въпреки, че все още не съществува като държава. Но не можем да пренебрегнем участието на хиляди български опълченци на страната на русите, които с безпримерния си подвиг, особено при Шипка допринасят много и решително за разгрома над Османската империя.
                        От гледна точка на българите, т.е. от наша, войната е Освободителна. Иначе всеки може да я нарича както си иска, друг е въпроса дали има право или не и доколко отговаря на истината.
                        (\_/)
                        (°_°)
                        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                        Comment


                          #42
                          До Редут!
                          Слушай Байно, пра-пра-дядо ми се е бил в Руско-Турската и после в Сръбско-българската войни, от него ми е останала една сабя, която се предава от поколение на поколение,пра-дядо ми се е бил в Балканската и Първата Световна войни-от него имам неговите ордени За Храброст 4 степен Втори и Първи клас и 3-та степен Втори клас.
                          Тези мои предци са се били за СВОБОДАТА НА БЪЛГАРИЯ и аз няма да позволя да се сложи никакъв турски паметник у нас-разбра ли ме!
                          Ако искаш дискусия за войната-имаш я, но забрави за всякакви плочи и надписи ущърбващи България!
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #43
                            Тези мои предци са се били за СВОБОДАТА НА БЪЛГАРИЯ и аз няма да позволя да се сложи никакъв турски паметник у нас-разбра ли ме!
                            Ако искаш дискусия за войната-имаш я, но забрави за всякакви плочи и надписи ущърбващи България!
                            Парабелум, абе в ПСВ не бяхме ли съюзници в Турция? За теб май всички войни се приравняват до "България се защитава от Турция"?
                            Не виждам защо паметна плоча на загиналите в която и да е война да "ущърбва" България? Така само се подклажда омразата и се дава причина за нова война...
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #44
                              Dinain написа
                              Ясно, само че аз питах теб..
                              НЕ! Дори е минало твърде малко време! Това естествено си е само мое мнение.

                              Comment


                                #45
                                parabelum каквоетова ,байно ,ibnemisinnesin

                                Comment

                                Working...
                                X