КГ125 написа
КГ125 написа
КГ125 написа
Да не говорим, че броят съединения има значение и сам по себе си - то определя оперативната свобода. Това също се видя добре при симулацията на Даниц.
КГ125 написа
Това е нормално през този период за всички съветски съединения. Те са средно с 2 до 3 пъти по-малко жива сила от немските, огневата им мощ до един момент е между 2 до 6 пъти по-малка.Затова дивизиите толкова бързо губят бойната си сила и могат да свършат оперативно толкова малко работа.
КГ125 написа
Можеш за илюстрация да видиш немския или сащианския подходи. При немския корпусите са празна черупка от управление. В зависимост от задачата, то може да включи само една танкова и една моторизирана дивизия, 3 ТД и 2 МД, 2 ТД, 2 МД и 2 ПД или каквато и да е друга комбинация.
Сащианският подход е още по-интересен, макар че той се отнася до базовото ниво на съединението. Всяко съединение е базов набор от основните компоненти. А на армейско или корпусно ниво има резерв от специализирани подразделения, с които съединенията се екипират според задачата, която ще изпълняват в дадена операция, без да има твърдо закрепяне (както е в немския или съветския случай).
Павлов упорито настоява за разформироване на корпусите и създаването на бригади. (Не забравяме, че техниката и хората са си същите, става дума за промяна на начина на управление и съответно създаване и закриване на управленски структури).
Крамер написа
Comment